[Akcesoria] Digging Box (pudełko do kopania w ziemi)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
grzesia
Posty: 773
Rejestracja: czw cze 19, 2008 11:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: grzesia »

Dzięki za odpowiedzi. Twoja Zalbi bardzo mi się podoba :D Wysnułam z nich odpowiednie wnioski. Poczekam aż mój tata naprawi piekarnik i upraże ziemię w piekarniku zamiast bawic się w mrożenie. A tak wogule to długo trzeba prażyc?
grzesia
Posty: 773
Rejestracja: czw cze 19, 2008 11:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: grzesia »

No nie wiem czy mi to wyjdzie, bo jak powiedziałam rodzicom, że chce wyprażyc ziemie to się zbulwersowali, że chce trzymac szczurki w sterylnych warunkach, że niedługo trzeba będzie kupic inkubator a każdemu potrzeba naturalności a nie sztucznej ziemii. MASAKRA!
Wytłumaczyłam im że to dlatego żeby nie zachorowały, że są wrażliwe itp. A oni zapytali to dlaczego tyle szczurów żyje na wolności, powiedziałam im że to szczury dzikie a ja mam laboratoryjne i mam nadzieje, że wkońcu dotarło...
Znacie może jakieś choroby, które mogą wystąpic jak się nie wyparzy ziemii? To by ich przekonało, ze mam racje.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: pin3ska »

W ziemi są np. laseczki tężca, ale nie wiem, czy to znika, jak sie to wyprazy :P Mozesz powiedziec, ze znika :P :P :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: pariscope »

W ziemi mogą się znajdować jajeczka tasiemca - groźnego dla naszych maluchów bąblowca, mogą tam żyć również pasożyty skórne, a także zarodniki grzybów (pleśni). Lepiej szczurka nie narażać na kontakt z nimi.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
grzesia
Posty: 773
Rejestracja: czw cze 19, 2008 11:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: grzesia »

Ech wyparzyłam mi wkońcu ;D ale i tak uważają swoje... :D
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: milen87 »

Mam pytanko, chciałabym zrobić digging box z jakimiś kiełkami. Czy roślinki wyrosną bez problemu w wyprażonej ziemi? Jakie najlepiej siać? Trawa, rzeżucha?
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: Babli »

Ja moim zamierzam posadzić kiełki owsa, słonecznika oraz lucerny bądź brokuły :)

Mam pytanie do was i ja :)
Znalazłam sobie całkiem fajne akwarium, akurat wymiarami będzie mi pasować do jednej szczeliny w szczurowym pokoju, więc myślałam, czy nie zrobić przejścia z klatki do owego akwa, od góry osiatkować, i raz na jakiś czas, dać im ziemię i posadzić kiełki, żeby mogły się wybawić. Co sądzicie ? ;)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: Nina »

Babli, będą Ci tą ziemie do klatki wnosić na łapach i futerku ;)

Moje mendy mają digging boxa w kartonowym pudle z dwoma wejściami. Są zachwycone i mniej kombinują jak sie dostać do kwiatka :D
Stoi toto sobie w pokoju i na wybiegu mogą tam włazić kiedy im sie tylko podoba :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: Babli »

Ooo! Nina genialny pomysł :> Niedługo kupię ziemię do kwiatków i wyprażę..

Dobra.. Ale jak to wyprażyć jeszcze? Nie mam pomysłów.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: Magamaga »

Wrzuć w jakąś miskę i do mikrofali, albo do piekarnika :).
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: Nina »

Ja nie wyprażałam. Kupiłam toto jako 'naturalną podściółke dla gryzoni' w zoologu ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: Izold »

Ja do takiej miski dla swini morskiej kłade pełno trocin a w te trocinki witaminy dla kotów i one kopią.;D
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: milen87 »

W moim zoologu nie ma takich bajerów niestety.
Co do prażenia to ja włożyłam do piekarnika starą blachę taką do ciasta i piekłam ok. pół godziny. Na razie nie mam nasionek do wysiania ale już chłopakom postawiłam w pokoju, wsypałam do faunaboxa (jak odmienić to dziadostwo?) oprócz tej ziemi trochę słonecznika i dyni. Szlagierek, szelma od razu się tam wpakował, a Szarik tak tylko przednimi łapkami gmera. Na razie za bardzo nie nabrudziły. Jak wysieję nasionka będzie ciekawiej :D
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: S. »

milen87, szczurki będą zjadać całe kiełki i tu jest pewien problem. Nasiona ze sklepu ogrodniczego są zabezpieczane przed szkodnikami i pleśnią, czyli mogą być trujące. Kup nasiona do wysiewania w kiełkownicy (np. na Allegro), czyli nasiona na kiełki.
Awatar użytkownika
elusia
Posty: 600
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 10:55 pm
Lokalizacja: śląsk

Re: [Akcesoria] Digging Box (pudelko do kopania w ziemi)

Post autor: elusia »

kurcze planuje nową klatkę (99 x 80 x 50 cm) i chcialam diggingboxa wstawic do klatki na stale...

a tu piszecie ze lepiej nie ;(
i co z tego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”