tunele

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
adak140
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 13, 2012 10:45 am

tunele

Post autor: adak140 »

czy takie tunele nadają się dla szczurków dumbo? w klatce będą mieszkać dwie samiczki

http://allegro.pl/nowosc-zolux-klatka-a ... 18887.html
http://allegro.pl/nowosc-zolux-klatka-a ... 18884.html
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: tunele

Post autor: akzi »

za malusie szczur tam utknie i bedzie problem
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: tunele

Post autor: Malachit »

tak jak akzi napisała, szczury się tam nie zmieszczą ;) może na początku, takie 5 tygodniowe jeszcze tak, ale po miesiącu już nie.
Tak swoją drogą to bez różnicy, czy to będą dumbo czy nie - to tylko kształt uszek, nie ma wpływu na wzrost ani zachowanie ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
adak140
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 13, 2012 10:45 am

Re: tunele

Post autor: adak140 »

wielkie dzięki
kwiatkikwiatki
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 07, 2012 8:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: tunele

Post autor: kwiatkikwiatki »

Gdzie można kupić tunele i jaką powinny mieć średnicę? Chciałabym kupić zwykły prosty tunel, który robiłby za sypialnię dla trzech szczurzyc, tylko nie wiem, gdzie takiego szukać. Myślałam o plastikowym, żeby można go było łatwo myć.
Słyszałam, że niektórzy kupowali w sklepach budowlanych, ale np. na stronie Castoramy widzę tylko takie ze średnicą kilkunastu milimetrów ^ ^'
Moglibyście mi coś poradzić? :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: tunele

Post autor: IHime »

Rury drenażowe, odpływowe, kanalizacyjne o średnicy powyżej 10 cm powinny się nadać. W każdym markecie budowlanym, zwykle w pobliżu działu z armaturą łazienkową.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: tunele

Post autor: Malachit »

W każdej castoramie itp. są rury drenażowe (takie żółte), które mają odpowiednią średnicę i są na metry (metr za 3-4zł). Ewentualnie takie szare kolanka/rozgałęźniki pcv też się nadają, taki tunel można też zrobić z plastikowej butelki, albo kupić już specjalny gotowy tunel gryzoniowy w zoologu (z 20-30zł kosztują). Odpowiednia średnica to koło 10cm i więcej
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: tunele

Post autor: Arau »

kwiatkikwiatki pisze:Gdzie można kupić tunele i jaką powinny mieć średnicę? Chciałabym kupić zwykły prosty tunel, który robiłby za sypialnię dla trzech szczurzyc, tylko nie wiem, gdzie takiego szukać. Myślałam o plastikowym, żeby można go było łatwo myć.
Słyszałam, że niektórzy kupowali w sklepach budowlanych, ale np. na stronie Castoramy widzę tylko takie ze średnicą kilkunastu milimetrów ^ ^'
Moglibyście mi coś poradzić? :)
Kup prostą rurę kanalizacyjną (tych z rowkami nie polecam, ciężko umyć jak nasikają), lub rynnę, (ale są droższe) o średnicy min. 75 mm (ja mam taką, jeden szczur się mieści bez problemu, ale teraz wzięłabym już 110, wtedy mogą sobie w niej spać na kupie). Można dokupić kolanka i zrobić dłuższy tunel z zakrętami :) Przewiercić i mocować na łańcuszku z karabińczykiem, albo na sztywno drutem czy haczykiem, jak wolisz :)
Jedyna wada jest taka, że rury są szare albo białe, rynny są jeszcze brązowe.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
kwiatkikwiatki
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 07, 2012 8:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: tunele

Post autor: kwiatkikwiatki »

Dziękuję za tak szybki odzew i tyle pomysłów :)
Czyli na niebieskie albo zielone (kolory obu kuwet w łączonej klatce) nie mam za bardzo co liczyć? :P
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: tunele

Post autor: Malachit »

No nie bardzo :P
Ja jeszcze zapomniałam dodać, że są jeszcze białe plastikowe rury wentylacyjne bodajże (ja mam kawałek takiej w klatce).
Zielone możesz zrobić z zielonej butelki co najwyżej :P
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: tunele

Post autor: BlackRat »

Malachit pisze:...Zielone możesz zrobić z zielonej butelki co najwyżej :P
Tylko jeszcze trzeba dodać, by końce opalić aby ostre nie były.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”