Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Nietoperrr... »

Polar,bo - jest milusi,cieplusi,nie pruje się,wchłania mocz,wiec szczuraki nie chodzą upaprane,super się pierze i błyskawicznie wysycha ;D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Talbot
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 15, 2014 12:54 pm
Numer GG: 114790
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Talbot »

To i ja się wypowiem :D Co prawda nie do końca samodzielne uszyty, ale o tym później :D

Podstawą była stara amerykańska kamizelka taktyczna ELBV. Kupiona kiedyś okazyjnie przy wymianie sprzętu do Airsoftu i mimo, że demobil to w niezłym stanie. Jako, że kamizelki do mnie nie przemawiają (preferuję systemy oparte na pasach i szelkach) postanowiłem zrobić z niej coś bardziej pożytecznego niż zbieracz kurzu z demobilu, a że kamizelka wykonana z solidnej nylonowej siatki zapadła decyzja - hamak, a tak naprawdę to od razu 3 :D

Obrazek

Nie mam zdjęć z procesu rewitalizacji, bo o tym wtedy nie pomyślałem, ale wszystkich, którzy postanowią powtórzyć proces uprzedzam - to nie jest gadżet z bazaru, a solidny kawał materiału, przekonałem się o tym podczas odpruwania ładownic na magazynki i granaty (co było tak naprawdę najbardziej upierdliwe, męczące i czasochłonne).

Później wystarczyło już tylko pozbyć się fasteksów którymi był zapinany front kamizelki, dociąć i zszyć troki, zamocować 'zipy' i gotowe. Efekt końcowy to trzy hamaki, dwa duże będące pierwotnie lewym i prawym frontem kamizelki oraz trzeci trochę mniejszy, który pierwotnie stanowił tylni panel.



Kamize.... hamaki są w 'służbie' już jakiś czas i pomijając niewielkie naprawy (tu przetarcie, tu rozdarcie, ale nic specjalnego) sprawdzają się świetnie :D Jeśli dziewczyny za bardzo nabałaganią wystarczy odpiąć całość, wrzucić pod bieżącą wodę i już - wszystko czyste ;). Do tego całość jest modułowa - do tej pory całość używałem jako dodatkowego pięterka, ale podczas ostatniego sprzątania, rozdzieliłem kamizelkę i zrobiłem coś a'la park linowy - obie wręcz uwielbiają łapać się pazurkami i prawie zwieszać głową w dół.

Jeśli ktoś będzie ciekaw jak to wygląda, później wrzucę fotki :D
Moje 'ogony' :D

- Pyza []: od 15-III-2014
- Schiza []: od 31-III-2014
Awatar użytkownika
Sheelka
Posty: 75
Rejestracja: sob cze 06, 2015 7:22 am
Numer GG: 2340536
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Sheelka »

A ja się podłącze do tematu z pytaniem: Czy jeśli hamaczki zamiast pętelek na rogach będą miały metalowe oczka to będą mniej gryzły? Znaczy wiem, że będa gryzły tak czy siak, ale może nie w jedną noc?! Bo mi w nocy opędzlowały trzy takie pętelki i hamak wisi.. A raczej smętnie zwisa.
Ze mną: Zjawa i Czarna <3
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: yss »

Sheelka: powinno działać, ja nie znoszę pętelek bo nawet grzeczny szczur czasem ząbkami popracuje i po pętelce. Hamaki które wisiały przebite drutem w rogach są nadal działające. Polecam metalowe oczka :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Sheelka
Posty: 75
Rejestracja: sob cze 06, 2015 7:22 am
Numer GG: 2340536
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak samemu szyć hamaczki iczym je przyczepiać?

Post autor: Sheelka »

No to musze przerobić te co mam. Co już sił mi brakuje. Załatwiły wszystkie hamaki w ciągu 2 dni..
Ze mną: Zjawa i Czarna <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”