Zabezpieczenie drewnianych półek przed moczem

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Camellia
Posty: 346
Rejestracja: pn sie 13, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zabezpieczenie drewnianych półek przed moczem

Post autor: Camellia »

Czytałam już, że drewniane półki najlepiej wymienić bądź postarać się je zaimpregnować. A może da radę czymś je obłożyć? Myślałam o czymś takim jak wykładzina pvc/pcv (są dostępne np. w Leroy Merlin) - przyklejona lub przytwierdzona pinezkami do półek. Nie wiem tylko czy taka wykładzina nie nasiąka i nie zbiera "zapachów", a także czy nie jest w jakiś sposób szkodliwa dla szczurasków... Nie znam się na tym ale pomyślałam sobie, że tak obłożone półki nie przejdą moczem, a i łatwo będzie je czyścić. Może ktoś z Was ma doświadczenia z takim (bądź innym) materiałem i jest w stanie coś podpowiedzieć? :)

Galeria moich chłopaczków Obrazek
Obrazek

Oraz ich wątek: klik!
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Zabezpieczenie drewnianych półek przed moczem

Post autor: IHime »

Na górze po prawej stronie jest bardzo przydatne narzędzie "Szukajka". Dzięki niemu znalazłam już istniejące wątki poruszające ten temat, wystarczyło się tam dopisać:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=167& ... eczy%C4%87
http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t= ... ka#p819032
Dzięki temu każdy kolejny użytkownik będzie miał ułatwione szukanie i temat zebrany w jednym miejscu.
Awatar użytkownika
Camellia
Posty: 346
Rejestracja: pn sie 13, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie drewnianych półek przed moczem

Post autor: Camellia »

Dziękuję i przepraszam. Jeszcze muszę się tu odnaleźć :) Jednak te wykładziny mogą nie być dobrym pomysłem, chyba coś innego trzeba będzie wykombinować... Poszukam i popatrzę co jeszcze radzili inni użytkownicy.

Galeria moich chłopaczków Obrazek
Obrazek

Oraz ich wątek: klik!
iDamiaN
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 28, 2012 11:06 am

Re: Zabezpieczenie drewnianych półek przed moczem

Post autor: iDamiaN »

Pomaluj pokostem lnianym z 4 razy, namocz szmatke i szmatką maluj pokostu musi być bardzo mało zrób tak z 4razy, Cena tego pokostu chyba jakoś do 20zł za 1litr.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Zabezpieczenie drewnianych półek przed moczem

Post autor: BlackRat »

iDamiaN pisze:Pomaluj pokostem lnianym z 4 razy, namocz szmatke i szmatką maluj pokostu musi być bardzo mało zrób tak z 4razy, Cena tego pokostu chyba jakoś do 20zł za 1litr.
To na dłuższą metę również nie zda egzaminu, lepiej jest po prostu nie używać drewnianych mebelków, a np. plastykowe koszyczki lub tace, pleksi czy płyty z pcv.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabezpieczenie drewnianych półek przed moczem

Post autor: devlish »

Drewniane półki pomimo impregnacji i tak śmierdzą po kilku mies., zwłaszcza jeśli szczurki (jak moje) często na nie sikają. Zrób z plastiku jakiegoś półkę lub nabądź taras ferplasta (akurat mam na zbyciu ::) )
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: Zabezpieczenie drewnianych półek przed moczem

Post autor: pyfyryfy »

Ja obłożyłam wykładziną pięterka w klatce ale nie drewniane tylko takie druciane jak klatka, świetnie zdaje to egzamin, łatwo się czyści i szczurkom wygodniej. Stosuje takie rozwiązanie już prawie pół roku i jak do tej pory nic się nie dzieje.
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zabezpieczenie drewnianych półek przed moczem

Post autor: Jinx »

Co do drewnianych półek... hm... Nie wiem jak u szczurków, ale ja u szynszyli pozbyłam się problemu w dość prosty i bezpieczny sposób... Po prostu "napoiłam" półki olejem słonecznikowym, a następnie dokładnie zmyłam nadmiar.
No wiecie - tak jak się robi z drewnianymi deskami do krojenia. ;D
Spisuje się to u mnie już czwarty rok, a także jakieś pół roku u koszatniczek koleżanki.
Niestety nie wiem jakby to wypadło w przypadku wybitnie sikających na półki szczurków. :-\
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie drewnianych półek przed moczem

Post autor: smeg »

Moje szczury uwielbiają olej, ostatnio wylałam sobie odrobinę na kapeć i od tamtej pory ciągle mi go podgryzają :P Więc takie półki chyba by zjadły w jedną noc :D

W swojej starej klatce okleiłam półki kolorową folią samoprzylepną, całkiem długo wytrzymało i nawet nie gryzły okleiny ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”