Hamak zamiast drewnianego domku?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Hamak zamiast drewnianego domku?

Post autor: marryjuana »

Drodzy forumowicze,

krótko opisując sytuację: moje chłopaki podsikują swój drewniany domek, który nie wiem, ile razy bym szorowała, zawsze po takim podsikaniu będzie śmierdział (a ponieważ już śmierdzi, to sikają w to miejsce naokrągło). Sklepy zoologiczne oferują wyłącznie drewniane domki, ewentualnie coś z plastiku, co ma tak cienkie ścianki, że bałabym się o zdrowie szczurów, gdyby ich ząbki się tym zainteresowały.

Chcę wywalić domek, do którego już się przyzwyczaiły (a który cuchnie niemiłosiernie) i zamontować im polarowy hamak z daszkiem. Czy równie dobrze spełniałby rolę domku? Marti często sypia na półeczce, ale Nelman lubi schować się w swoim domku i nie wystaje mu z niego nawet czubek ogona. Jak szczury w ogóle znoszą takie przemeblowania? Chcę przy tym wszystkim wywalić jeszcze drewniane półki, które są beznajdziejnym pomysłem do klatki (dostałam je razem z klatką) i póki co, zamiast nich popodwieszać hamaczki, a w najbliższym czasie poprzyczepiać tam plastikowe półki/kuwetki. Wobec czego całe wnętrzne klatki wywróciłabym do góry nogami.

Gdzieś przeczytałam, że domek szczurom można zrobić też z doniczki. Nie mogę się przekonać do tego pomysłu, mam takie same obawy jak w związku z plastikowymi domkami.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Hamak zamiast drewnianego domku?

Post autor: smeg »

No cóż, Ameryki nie odkryłaś :D Prawie wszyscy tu mamy wyłącznie polarowe domki, z dodatkiem plastikowych (np. Sputników) - zobacz zdjęcia w tym temacie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=9790&start=975 . Wszystkim odradzamy drewniane wyposażenie klatki, zwłaszcza półki, głównie ze względu na smród. Szczury dość dobrze znoszą zmiany umeblowania, nawet powiedziałabym, że je lubią - moje zawsze z ciekawością badają, co się zmieniło po każdym sprzątaniu ;) Niektóre szczury gryzą hamaki, więc warto przyczepić je np. za pomocą metalowych spinaczy biurowych, inne szczury gustują w plastiku, więc lepiej przy takich zrezygnować z tego typu wyposażenia. Raczej jednak nie połykają odgryzionych fragmentów, więc bierz pod uwagę głównie własną wygodę i to, żeby nie były zrobione z toksycznych (podczas gryzienia) materiałów. Inspiracji możesz poszukać właśnie w zalinkowanym wyżej temacie ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hamak zamiast drewnianego domku?

Post autor: marryjuana »

Odkryłam swoją własną Amerykę ;). Dzięki za odpowiedź i w takim razie zabieram się do przemeblowania. Zdjęcia klatek innych użytkowników na pewno będą dobrą inspiracją :).
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hamak zamiast drewnianego domku?

Post autor: devlish »

Możesz też zastąpić drewniany domek takim plastikowym. Są różnej wielkości, widziałam na allegro.
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hamak zamiast drewnianego domku?

Post autor: marryjuana »

Na razie zrobiłam ogonom totalne przemeblowanie, z drewnianych akcesoriów zostawiłam tylko drabinkę podczepianą haczykami do sufitu. Poza tym mają dużo najrozmaitszych hamaczków i chyba jeszcze nie widziałam ich tak szczęśliwych :).
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Hamak zamiast drewnianego domku?

Post autor: smeg »

To super, że im się spodobało :) Pokaż zdjęcia ;D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hamak zamiast drewnianego domku?

Post autor: marryjuana »

Zdjęcia wrzucę do ich tematu pt. "szczurzy Madagaskar" jak tylko znajdę moment, a tymczasem temat można wywalić :). Drewnianym domkom mówimy NIE, a hamaczków... jak najwięcej :). Sama im parę uszyłam ze starych szalików. Nie są tak ładne jak niektóre forumowe, ale chłopaki za nimi szaleją, im wyżej podwieszone, tym chętniej odwiedzane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”