z czego są najlepsze hamaki?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
maga28
Posty: 35
Rejestracja: pn wrz 24, 2012 9:50 pm

z czego są najlepsze hamaki?

Post autor: maga28 »

jak i z czego najlepiej zrobić hamak dla ogonków?
co ile o należy wymieniać?
mam taki problem z hamakami dla szczurka...hamak wytrzymuję zwykle ok.2 dni !!!
nie wiem co mam z tym zrobić pomożecie?
Franio [*]
myszka Stefcio [*]
i dawna sprawa Pana Bobka [*]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: z czego są najlepsze hamak?

Post autor: Sky »

Najlepsze są chyba hamaki z prawdziwego polaru, ponieważ przepuszcza wilgoć na drugą stronę. Ale, że prawdziwy polar jest dość drogi, najlepsze do hamaków są zwykłe szmatki. Można kupić też coś w lumpeksie i pociąć na hamaki. Ja nie męczę się z wykonaniem hamaków, bo tak czy siak zostają zasikane i zniszczone. Wymieniam co 3-7 dni, w zależności ile szczury tam przebywały. Ładniejsze piorę. Nic dziwnego, że czasem trzeba co 2 dni wymieniać, szczurki to brudasy i niszczyciele ;) Co do tego, co ile należy je wymieniać, to zależy od Ciebie i szczurów, po jakim czasie będą śmierdziały.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: z czego są najlepsze hamak?

Post autor: kovanaszakira »

Ja zazwyczaj kupuję polarowe hamaki na e-fretce. Jedynymi uszkodzeniami jakie odnoszą są tylko poobgryzane sznureczki, które łatwo naprawić - związać albo zszyć :) Żadnego jeszcze nie wyrzuciłam, mają miesiąc (wczoraj prałam je po raz pierwszy i nie dlatego, że śmierdziały). Mam jeszczę poszewkę na poduszkę, której w rogach przymocowałam sznureczki i też służy nam za łapacz- hamak.
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: z czego są najlepsze hamak?

Post autor: dusiaczek »

no, po roku czasu (a to chyba wiele jak na jedne hamaki xD) moje paskudy zjadły doszczętnie polarowe, kupione u którejś użytkowniczki, a że fundusze, jak to dla studenta w październiku, dość małe, to przy sprzątaniu szafy zamiast stare ubrania wyrzucić, to zaczęłam wieszać w klatce. Ot, całą bluzeczkę za rogi i mamy hamak z 2 poziomami, a jaka frajda z wchodzeniem przez rękawy! Także jak ktoś stawia bardziej na wygodę aniżeli wygląd, to polecam ciucholandy ;)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Ejs
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 23, 2012 1:52 pm

Re: z czego są najlepsze hamak?

Post autor: Ejs »

Najlepiej robić z polara bo ciepły i mięciutki, ale sam polar się bardzo naciąga dlatego warto go podszyć jakimś zwykłym materiałem wtedy nie naciąga się tak bardzo.
Ja ostatnio kupiłam w tesco kocyk dla psa za 6 zł polarowy i z tego wyszło mi 6 hamaczków a zwykły materiał w domu miałam i poszyłam :) Tak więc taniej niż jakbym miała z jakiejś strony zamawiać. Tym bardziej że moje paskudy to nie szanują swego posłania że tak powiem ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
mikemb
Posty: 103
Rejestracja: wt sie 21, 2012 7:00 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: z czego są najlepsze hamak?

Post autor: mikemb »

Ejs pisze:Najlepiej robić z polara bo ciepły i mięciutki, ale sam polar się bardzo naciąga dlatego warto go podszyć jakimś zwykłym materiałem wtedy nie naciąga się tak bardzo.
Ja ostatnio kupiłam w tesco kocyk dla psa za 6 zł polarowy i z tego wyszło mi 6 hamaczków a zwykły materiał w domu miałam i poszyłam :) Tak więc taniej niż jakbym miała z jakiejś strony zamawiać. Tym bardziej że moje paskudy to nie szanują swego posłania że tak powiem ;)

Obrazek
Hmm moje dziewczyny tez ciuraly i hamaczki po 2-3 dniach byly do prania, co prawda mam ich kilka na zmine tak samo jak rekawki ale.......a teraz znalazlem prosty sposob, daje im 1-2 chusteczki chigieniczne te takie cienkie wyjmowane z pudelek oczywiscie bez dodatkow i zapachow, one sobie je pogryza i umoszcza hamaczki i swiety spokoj, po tygodniu hamaczki nadal nie smierdza a chusteczki jak je zaciurkaja wyjmuje wywalam i aje swieze i po klopocie....
Obrazek
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: z czego są najlepsze hamak?

Post autor: katkanna »

Najszybszy sposób na improwizowany hamak to przerobienie poszewki od poduszki - ma dziury na guziki, więc wystarczy wsadzić w nie troczki i gotowe, a z drugiej strony zrobić owe dziury. Jeśli chodzi o mocowanie, ja zbieram stare smycze od telefonów i identyfikatorów (czasem się tego dostaje darmowo), smycz rozcinam, materiałowe końce wiążę przy hamaku, a karabińczyk zahaczam o pręty klatki. Zmontowanie takiego hamaka trwa dosłownie 5 minut :)

Czytałam też na forum, że świetne hamaki można zrobić z beretu lub czapki, nie omieszkam wypróbować przy okazji.
Awatar użytkownika
mikemb
Posty: 103
Rejestracja: wt sie 21, 2012 7:00 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: z czego są najlepsze hamak?

Post autor: mikemb »

katkanna pisze:Najszybszy sposób na improwizowany hamak to przerobienie poszewki od poduszki - ma dziury na guziki, więc wystarczy wsadzić w nie troczki i gotowe, a z drugiej strony zrobić owe dziury. Jeśli chodzi o mocowanie, ja zbieram stare smycze od telefonów i identyfikatorów (czasem się tego dostaje darmowo), smycz rozcinam, materiałowe końce wiążę przy hamaku, a karabińczyk zahaczam o pręty klatki. Zmontowanie takiego hamaka trwa dosłownie 5 minut :)

Czytałam też na forum, że świetne hamaki można zrobić z beretu lub czapki, nie omieszkam wypróbować przy okazji.
Zdecydowanie tak, robilem na poczatku z takiego polarowego"moherowego beretu" super sprawa, kupilem za 1 zl w sklepie wszystko po 1-3 zl. Niestety po jakims czasie raz ze dziewczyny go tak ciuraly ze nie szlo go doprac zeby nie smierdzial, po drugie przehryzly sie na wylot w koncu hehehhehe ale pomysl sprawdzony i dobry.
Obrazek
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: z czego są najlepsze hamak?

Post autor: katkanna »

O, to jak będę na ciuchach to kupię jakąś polarową czapkę dziecięcą albo rzeczony berecik.
Awatar użytkownika
AśkaM
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 15, 2012 7:07 pm

Re: z czego są najlepsze hamak?

Post autor: AśkaM »

Ja dla swoich ogonków dopiero będę robic hamak.Ale powiem na przykładzie świnek.Zrobiłam hamak z nogawki jeansowych spodni a na wierzch położyłam kocyk z polarka. Sprawdza się świetnie. Spodni do wywalenia jest sporo po dzieciach.To materiał jest. Teraz będę testować t kombinację na szczurkach.
Awatar użytkownika
mikemb
Posty: 103
Rejestracja: wt sie 21, 2012 7:00 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: z czego są najlepsze hamak?

Post autor: mikemb »

AśkaM pisze:Ja dla swoich ogonków dopiero będę robic hamak.Ale powiem na przykładzie świnek.Zrobiłam hamak z nogawki jeansowych spodni a na wierzch położyłam kocyk z polarka. Sprawdza się świetnie. Spodni do wywalenia jest sporo po dzieciach.To materiał jest. Teraz będę testować t kombinację na szczurkach.
Dokladnie tak, wazne zeby miec pomysl na wykonanie, ja obecnie chwilowo nie mam rekawkow bo dziewczyny nie wiem czemu ale nagle wszystkie poprzegryzaly i dziury jak ser heheheh za to porobilem duze hamaczki i wiecej koszyczkow i sa szczesliwe jak diabli. Aha rewelacyjnie na koszyczki sprawdzaja sie durszlaki na zlewozmywak z ikei. Plastik jest twardy wiec go nie gryza, sa idealnie gladkie wiec nie pokalecza sie a do tego spod koszyczka ma male dziurki wiec ewentualne smieci i siuski przelatuja do kuwety :-). Jeden koszyczek to niestety koszt 9.99 ale jak mowie sprawdza sie bo przetrwa wszystko.
Obrazek
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: z czego są najlepsze hamak?

Post autor: jestemsen »

Ja moje pierwsze hamaczki miałam ze starych ręczników i prześcieradeł frotte ;) Również stara polarowa czapka miała w klatce swoje drugie życie.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”