hamak krok po kroku

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
maga28
Posty: 35
Rejestracja: pn wrz 24, 2012 9:50 pm

hamak krok po kroku

Post autor: maga28 »

chcę uszyć hamaczki dla szczurków (mam maszynę, stare bluzy między innymi polarowe) nie wiem jak krok po kroku to zrobić, z czego zrobić podwieszki i chciała bym poznać inne triki hamakowe...z góry dziękuję :D (mile widziane zdjęcia)
Franio [*]
myszka Stefcio [*]
i dawna sprawa Pana Bobka [*]
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: hamak krok po kroku

Post autor: ann. »

Ja wycinam po prostu kwadrat z bluzy (zależy jakie potrzebujesz wymiary, jak np. potrzebujesz hamaka szerokiego na 40 cm, to wycinasz 45) i obszywam rogi, żeby były grubsze. Dlatego potrzebuję większego kwadratu. Nie zszywam do końca rogów i potem pod zagięcia w rogach wszywam tasiemkę satynową. Ciepłą stroną (tym misiem) w stronę dupek oczywiście, żeby było przyjemniej. Moim zdaniem, nie ma co się przykładać i poświęcać na to za wiele czasu, bo i tak hamaki zostają pochłonięte w czeluści pyska szczurzego :D moje gady przynajmniej tak robią. :)

Nie potrafię lepiej tego opisać jak to robię :D
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: hamak krok po kroku

Post autor: Svefn »

maga28, jest odpowiedni temat w którym znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Nie ma potrzeby powielać tego co już zostało napisane i zapytane. Poczytaj więc informacje z podanego wyżej linku, poklikaj w linki które są tam zamieszczone i jeżeli będą jeszcze jakieś pytania - dołącz się do istniejącej dyskusji.
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: hamak krok po kroku

Post autor: nienazwana »

Można kupić za grosze takie gotowe kwadratowe ściereczki z frotte albo z polaru o boku ok 40 cm (w zależności od klatki). Do każdego roga przyszywam odręcznie pół sznurówki (metodą recyclingu ;D ) albo grubej tasiemki do wiązania między prętami i gotowe. Piękne być nie musi, wygodne i kosmate owszem. Zresztą i tak zostanie zżute. Przywiązywanie sznurówek jest dosyć niewygodne zwłaszcza jeśli się ma (a się ma ;D ) siurające do hamaków panny i trzeba zmieniać hamaczki często, więc ostatnio kombinuję nad pętelkami zamiast sznurków i haczykami do zaczepiania za pręty, ale jeszcze nie opracowałam bezpiecznego patentu. Można w tym celu użyć karabińczyki (takie ze smyczek na telefon albo klucze) wtedy łatwo się będzie odpinać. Do hamaczka parę szmatek i będzie radocha. Można również podczepić na sznurkach plastikowy koszyczek wyścielony szmatkami (ten pomysł znalazłam w jednym ze świeżych postów na naszym forum, można podpatrzeć) ;D
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: hamak krok po kroku

Post autor: Sky »

Svefn ma rację, temat zamykam
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Zablokowany

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”