Jak zachęcić szczurka do biegania w kołowrotku?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Szoguneeek
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 08, 2013 12:28 pm
Kontakt:

Jak zachęcić szczurka do biegania w kołowrotku?

Post autor: Szoguneeek »

Witam,moje pytanie dotyczy tego czy jest jakiś sposób na to by zachęcić szczuraska do hasania w kołowrotku?Dodam że kołowrotek jest specjalnie skonstruowany tak aby nie zrobić krzywdy gryzoniowatemu i jest duży...Może ktoś też próbował zachęcić jakoś swojego gryzonia do biegania w nim?Z chęcią zobaczyłabym jak mój Lucjan w nim hasa. ::)
Jeśli już taki temat był(choć szukałam i nie znalazłam) to przepraszam i proszę o przekierowanie mnie na niego ;)
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak zachęcić szczurka do biegania w kołowrotku?

Post autor: Osna »

Myślę, że największe szanse na zachęcenie go miałby szczur, który umie korzystać z kołowrotka i mógłby go tego nauczyć. No i najlepiej, gdyby też lubił bawić się nim, by go przekonał, że to fajne.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak zachęcić szczurka do biegania w kołowrotku?

Post autor: smeg »

Jak duży jest kołowrotek? Dla szczura powinien mieć co najmniej 30 cm średnicy, ale nie ma takich w polskich sklepach - ewentualnie dla młodych szczurków nada się taki 28 cm. Możesz spróbować wkładać do niego smakolyki, żeby zachęcić szczurka do wejścia do środka, a do biegania już sam musi się przekonać ;) U mnie tylko kilka szczurów z kilkunastu korzystało z kołowrotka. Na pewno nie próbuj go tam wkładać na siłę, szczur musi sam wybadać, że to chybotliwe coś nie jest dla niego niebezpieczne. Mój kołowrotek dość trudno się obracał, więc smarowałam jego oś oliwą z oliwek, a szczurki czuły jej zapach i wchodziły do niego, żeby ją zlizać :)

Poza tym Lucek nie może mieszkać sam, bo szczurów nie trzyma się pojedynczo, ale o tym mam nadzieję, że już wiesz.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Jak zachęcić szczurka do biegania w kołowrotku?

Post autor: sliwkowapanna »

kolor postu-regulamin,a temat już nie raz był;)powtórzę to co dziewczyny,ja kupiłam Harremu jak był mały,nie biegał,jak to szczur jest na to za inteligentny i poszedł w odstawkę z klatki;)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”