KULA dla szczura-- zabawa czy męczarnia?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Baron
Posty: 131
Rejestracja: sob sty 15, 2005 12:49 pm

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: Baron »

Kula dla chomików = TAK
Kula dla szczurów = ZDECYDOWANE NIE
JEST PYSZNIE! KFC
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: Nisia »

Smyczka... jest dobra, o ile szczur z niej nie wyłazi sam.
Ja bym była za taką kulą, ale z siatki. Będę jutro u spawaczo-ślusarza (żeby dorobić cosik do klatki ;) ) to się go spytam, ile by kosztowało wykonanie takiej kuli....
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: Fam »

ja uwazam ze zarowno kula jak i smyczka to niepotrzebny wydatek i nepotrzebna męczarnia dla maluszka, jak szczura dobrze wychowasz to bedzie lazil sam za toba...
za tęczowym mostem: Karolcia
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

KULA-- zabawa czy męczarnia?!?!?!

Post autor: Nisia »

Zalezy od charakteru szczurka. Henia jest tak niezależna i tak ciekawska, że... nie utrzymasz jej przy sobie, poleci gdzies i jeszcze sobie krzywdę zrobi.
Są szczurki, którym takie zabezpieczenia są niepotrzebne, ale są takie, dla których są konieczne. Oczywiście, konieczne nie dla ich szczęścia tylko bezpieczeństwa.
M_arii
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 14, 2007 5:50 pm

Kula do chodzenia

Post autor: M_arii »

Witam. Mam takie pytanko odnośnie mojej szczurki. Kupiłam jej kulę bardzo dużą plastykową kulę do chodzenia po domu. Miałam nadzieję, że szczurka się w niej odnajdzie i będzie spacerować po mieszkaniu razem ze mną. Niestety.. Szczurka strasznie się jej boi. Tzn., jak już jest w środku to chodzi, ale ma bardzo duże problemy z wchodzeniem do kuli. Jak chcę ją do niej włożyć, zapiera się łapkami i ucieka. Jak można ją do tego przyzwyczaić? Chciałam ją przekupić, ale nie udało się. Wciąż bardzo się boi. Niestety bez kuli po podłodze chodzić nie może bo bardzo gryzie wszystko. Chciałabym jej troszkę urozmaicić życie. Proszę o jakąś poradę.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kula do chodzenia

Post autor: limba »

Proponuje zapoznac sie z tym tematem http://szczury.org/viewtopic.php?t=1581.0
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Kula do chodzenia

Post autor: Telimenka »

kula to nie sprzet dla Szczurka,przyzwyczaic sie raczej nie da, a i po co skoro przyplaca to strachem? nawet jesli nauczyla by sie z niej chodzic to nie sprawi jej to przyjemnosci. Szczur to inteligentne zwierze i kula nie pasuje mu do jego swiatopogladu. co takiego niszczy Szczurcia? no i czy biorac ja nie wiedzialas ze to gryzon? a gryzon jak sama nazwa wskazuje  ;) wiemy co robi. nie mozesz jakos zabezpieczyc pokoju?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

Odp: Kula do chodzenia

Post autor: lxxx »

Urozmaicić życie szczurowi może tylko inny szczurek. Żadne gadżety ani zabawki nie zastąpią stadnemu zwierzęciu zajęcia i nie zaspokoją potrzeby pogadania w swoim języku. Zresztą człowiek to też stadne zwierzę i też by oszalał mając za towarzystwo tylko zabawki.
Kula dla szczurka? moim zdaniem to chomicza zabawka i dla szczurka bezużyteczna. Chomiki mogą żyć pojedynczo. Poza tym po co zmuszasz szczurka do czegokolwiek. Niech sobie pochodzi po domu jak lubi a nie tak jak Ty lubisz. Zabezpiecz tylko odpowiednio otoczenie.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Odp: Kula do chodzenia

Post autor: Elly »

Ja w ogole nie popieram tego wynalazku jakim jest kula, w przypadku kazdego małego zwierzątka. Co to za radosc chodzenia w jakiejs kolorowej, zamknietej puszce? Juz lepszy ten caly kolowrotek (nie dla szczura oczywiscie). Nad morzem widziałam coś takiego, tylko z przeznaczeniem dla człowieka. Moznabyło się, za opłatą oczywiscie, tym przekulac. Poczytaj forum, jest wiele wskazówek jak mozna odpowiednio zabezpieczyc pokoj, zeby szczurek nie wyrządził zbyt wielu szkód. Poza tym własnie, to gryzon, jak sama nazwa wskazuje.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Odp: Kula do chodzenia

Post autor: Vella »

No cóz, M_arii, Twój szczurek sam Ci powiedział, ze kula mu się nie podoba.
I chyba mu się nie dziwisz? Jak ma się odnaleźć w małym, zamkniętym, niestabilnym pomieszczeniu? To nie kołowrotek, do którego może wejść i wyjść, kiedy tylko mu się to spodoba. Jest tam wpychany i zamykany, i jeszcze ma się cieszyć z takich "podróży"?


Jak nie możesz zwierza puścić luzem na pokój to chociaż na ograniczony teren: na biurko, albo na łóżko. Ja ograniczam szkody przez to, ze nie spuszczam szczura z oczu - ciągle (no, prawie) czuwam nad jego bezpieczeństwem i całością naszego dobytku ;)


I nie da się ukryć, to co najlepiej "urozmaici szczurce życie" to... koleżanka. ;)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
M_arii
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 14, 2007 5:50 pm

Odp: Kula do chodzenia

Post autor: M_arii »

No dobrze, zrozumiałam. Nie będę jej zmuszać do chodzenia w tej kuli. Ona sobie chodzi po domku, ale tylko po łóżku, fotelu, ewentualnie po moim biurku (podgryzając moje książki  :P). No i oczywiście ze mną. Myślałam, że jak pobiega po większej przestrzeni, będzie to dla niej dobre, ale skoro nie, to ok. A drugiego szczurka wolę nie kupować. Zaraz na samym początku, jak tylko ją kupiłam, stwierdziłam, że przyda się jej towarzystwo. Niestety szczurki się nie zaakceptowały, i ciągle gryzły. Pisałam tu kiedyś z resztą o tym, prosząc o radę. W efekcie skończyło się na tym, że musiałam tego drugiego szczurka po połowie roku oddać. Więc gdyby sytuacja się powtórzyła, boję się że nie znajdę po raz drugi dobrego domu zastępczego, jak udało mi się to zrobić ostatnim razem.
W każdym bądź razie, dziękuję za rady. Zastosuję się do nich. Pozdrawiam
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Kula do chodzenia

Post autor: Natalia_1222 »

Zapewne źle je łączyłeś, w zły sposób.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

Odp: Kula do chodzenia

Post autor: 'Asia »

M_arii pisze:Myślałam, że jak pobiega po większej przestrzeni, będzie to dla niej dobre
M_arii, rozumiem Twoją motywację, ale trzeba pamiętać o tym że u szczura, w przeciwieństwie do człowieka, najważniejsze zmysły to zmysły dotyku, węchu i słuchu, natomiast wzrok jest mało istotny ponieważ nie widzą prawie wcale. Tak więc to co dla nas jest przeźroczystą fajną kulką, z której można sobie pooglądać widoczki w pokoju ;) dla szczurka będzie bardzo ciasnym zamkniętym pomieszczeniem, z którego nie ma wyjścia, nie można utrzymać w nim równwagi, które ma obcy zapach i zwierzak jest się pozbawiony bodźców dla najważniejszych dla niego zmysłów...

Ja powiem szczerze że jestem wielką przeciwniczką tego typu gadżetów dla jakichkolwiek zwierząt, nawet chomiczków, dla których właśnie te kule stworzono, bo wg mnie to dla zwierzaka żadna frajda, a nawet powód do stresu... Zamykane jest w jakimś ciasnym pomieszczeniu i nawet nie wie dlaczego, nie może się umyć, położyć i robić praktycznie nic oprócz przeraźliwego przebierania łapkami... Uważam że takie gadżety powstały wyłącznie dla frajdy człowieka, któremu to sprawia radość patrzenie na swojego zwierzaka zamkniętego w śmiesznej kuli, a nie dla przyjemności tego biednego zwierzęcia, bo jak coś takiego może być przyjemne??

Oczywiście to nie żaden atak na Ciebie, bo rozumiem że kierowałaś się dobrem zwierzątka :) Po prostu ludzie produkujący coś takiego wykorzystują niewiedzę innych ludzi i chodzi im tylko o zarobek, na pewno nawet w małym stopniu nie mają na celu dobra zwierzęcia :(

Jak już tutaj inni pisali - jest całe mnóstwo sposobów zabezpieczenia pokoju. Np. na kable możesz kupić takie osłonki czyli peszele, wszystkie ciuchy pochować do szafy na czas wybiegu szczurka, książki na półkę itd. Szczurek po prostu MUSI przynajmniej raz dziennie mieć możliwośc swobodnego biegania po całym pokoju, skakania, wspinania i wąchania całego terenu by dobrze oswoić się z otoczeniem i przede wszystkim być w dobrej kondycji. I Ty również na pewno będziesz przeżywać wiele radosnych chwil patrząc jak Twoja szczurka wykonuje coraz to większe skoki, wspina się nagle po Twojej nodze aż na samo ramię, przybiega na zawołanie gdzieś spod szafy, lub gdy odkryjesz że po paru godzinach wymęczona ucięła sobie wreszcie drzemkę w Twojej kołdrze, lub pod poduszką... ;D
No i koniecznie poczytaj jeszcze raz tematy o łączeniu - różnica między szczurem samotnym przez całe życie, a szczurem mieszkającym razem z towarzyszem jest olbrzymia - wiem bo przechodziłam to sama na własnej skórze ;) Łaczenie nie zawsze jest łatwe, ale warto poświęcić trochę czasu i cierpliwości, a na pewno się opłaci :)
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
Awatar użytkownika
Tweetka
Posty: 171
Rejestracja: wt gru 12, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Kula do chodzenia

Post autor: Tweetka »

M_arii, zawsze możesz taką kulę podwiesić w klatce i wykorzystać jako domek. Mój Antek lubił w takiej kuli drzemać (tylko trzeba przód kuli odczepić).

Bo wątpię, żeby Twój szczuras kiedykolwiek się do niej przekonał ;)


http://szczury.org/viewtopic.php?t=16904.0

z tyłu po lewej podwieszona kula
Ostatnio zmieniony pt sie 31, 2007 8:50 am przez Tweetka, łącznie zmieniany 1 raz.
Antuś ['] ;( , Stefuś ['] ;( , Dzikuś ['] Ortie ['] ;( :* Lucuś, Irysek, Imbirek, Edzio, Po, Zuzu :*
Awatar użytkownika
Tweetka
Posty: 171
Rejestracja: wt gru 12, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Kula do chodzenia

Post autor: Tweetka »

Tak będzie szybciej :)

Fotka Antka odpoczywającego w kuli :P

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f7 ... f43a7.html
Antuś ['] ;( , Stefuś ['] ;( , Dzikuś ['] Ortie ['] ;( :* Lucuś, Irysek, Imbirek, Edzio, Po, Zuzu :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”