hamaczek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
karolzmc
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 03, 2013 8:49 pm
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

hamaczek

Post autor: karolzmc »

Witam, mam takie pytanie jak nakłonić szczurki aby wchodziły do hamaczka. Zrobiłem i powiesiłem hamak , jednak szczury nie wchodzą jedynie gdy nasypię pokarm to wejdą po niego i wyskakują od razu. Jak je nakłonić aby siedział w nim?
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: hamaczek

Post autor: MichalKonstanty »

Moje pierwszy raz z hamakiem też tak miały :) Bo się go bały, po pewnym czasie się nauczyły że hamak jest bezpieczny :) Wszystko wymaga czasu.

Teraz jak adoptowałem 2 maluchów to oni bardzo szybko się nauczyli użytkowania hamaków od starszych szczurów.

Powodzenia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
karolzmc
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 03, 2013 8:49 pm
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

Re: hamaczek

Post autor: karolzmc »

to mnie uspokoiłeś :) bo hamak mam od 2 dni i jeszcze nie wchodziły z własnej woli.
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: hamaczek

Post autor: Ensui »

U mnie też to trwało kilka dni, bo się bały. Aurora weszła sama, ale przy Lilce straciłam cierpliwość, złapałam ją raz i położyłam na hamaku, oczywiście natychmiast uciekła, ale przynajmniej przekonała się, że to ją nie zje i zaczęła powoli podchodzić. Teraz nie ma innej opcji, jak bujane życie w miękkich luksusach :P Nawet tak je łapię na wybiegu, do ręki nie chcą na zawołanie podejść, ale jak widzą swoją starą czapę, to od razu wbiegają do środka, a ja zanoszę je do klatki.
A jaki hamak zrobiłeś? Odsłonięty? Spróbuj włożyć tunel albo takie zakryte domki, szczury lubią się chować w norach, tam jest cieplej i przyjemniej, może wtedy szybciej "załapią".
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: hamaczek

Post autor: smeg »

Mój pierwszy szczyr też nie potrafił korzystać z hamaka, był kupiony w sklepie zoologicznym, a tam nie miał takich rewelacji. Hamak musiał wisieć ok. tydzień, żeby szczurek zaczął go używać. Wszystkie kolejne szczurki uczyły się od siebie i nie miały już z tym problemów :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Ruda52
Posty: 78
Rejestracja: pt paź 11, 2013 1:18 pm
Lokalizacja: Berno/ CH

Re: hamaczek

Post autor: Ruda52 »

Moje też nie chciały włazić do hamaka:D

a teraz tylko w hamaku by spały i sikały:)
Magda jestem :)

"Kto nie szanuje zwierząt to i nie będzie szanował drugiego człowieka"
Awatar użytkownika
karolzmc
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 03, 2013 8:49 pm
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

Re: hamaczek

Post autor: karolzmc »

Już minęły dobre 5 dni i dalej nic. Nawet nie patrzą się a niego :d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”