[Wyposazenie] - Wykorzystanie ptasiego karmidełka.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Wyposazenie] - Wykorzystanie ptasiego karmide?ka.

Post autor: AngelsDream »

Dla swoich dwóch szczurków mam dużą klatkę - taką dla papug. Z poczatku sądziłam, że oba podczepiane dość niwygodnie karmidełka będa stały puste, ale mój chłopak stwierdził, że warto spróbowac nasypac tam jakis smakołyków i zrobił tam z ziarenkami kukurydzy^^ Ogonki szybko zwąchały, ze tam jest coś dobrego i nauczyły się korzystać z pojemniczków - przynajmniej maja gimnastykę^^ uściślam, że oprócz tego w klatce wisi kolba, oraz stoi spodek z ziarnem do którego mają łatwy dostęp.
Ostatnio zmieniony śr lut 15, 2006 7:52 pm przez AngelsDream, łącznie zmieniany 1 raz.
Wyjątki i dwa psy.
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

[Wyposazenie] - Wykorzystanie ptasiego karmidełka.

Post autor: Masterton »

Ja miałam takie specjalne zawieszane na prętach miseczki (niestety zostały pogryzione). Wieszałam je wysoko, żeby ogonki miały radochę z dostawania się do smakołyków. To dobry pomysł.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[Wyposazenie] - Wykorzystanie ptasiego karmidełka.

Post autor: Gumcia »

ja tesh mam szczurka w klatce dla papug, i tak myślałam żeby miał jakieś papu w takim karmniku-sprubóje :)
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Wyposazenie] - Wykorzystanie ptasiego karmidełka.

Post autor: AngelsDream »

Trochę to zapewnie zajmie, zanim ogonek nauczy się, jak korzystać z takiegoż wynalazku, ale potem... nie odpędzisz go od smakołyków. Upewnij sie tylko, że karmidełko jest odpowiednio skonstruowane i szczurkowi zadna krzywda się nie stanie - np. utknięcie łepka w środku.
Wyjątki i dwa psy.
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Wyposazenie] - Wykorzystanie ptasiego karmidełka.

Post autor: myszka »

Ja tez mam klatkę dla papug, ale bez dziur na pojemniki, dzięki bogu :) JAkoś nie mam do nich zaufania, nie wydaje wam się, że jak szczur troche pokombinuje to to zrzuci, lub przgryzie??
Ja wolałam nie ryzykować, mam zawieszana miske ale metalową :twisted:
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[Wyposazenie] - Wykorzystanie ptasiego karmidełka.

Post autor: AniaP »

Moje dziewczyny już od roku udają ptaszki :wink: i korzystają z karmników, mają tam zawsze ziarenka. Zalętą tego jest, że nie rozsypują ziarenek po całej klatce, bo gdy miały miskę na ziarenka, to lubiły ją sobie powywracać. A teraz moje "ptaszeczki" siadają na patyczku dla ptaszków (były takie w komplecie z ich klatką dla ptaków) i skubią ziarenka z karmnika :lol:

Jeśli chodzi o gryzienie mam 4 takie miejsca na karmnik i żadne nie jest nawet nadgryzione...ciiii bo jeszcze usłyszą i zaczną gryźć...Widać nie lubią plastiku, bo metalowe pręty klatki smakują im całkiem nieźle :wink:
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Wyposazenie] - Wykorzystanie ptasiego karmidełka.

Post autor: AngelsDream »

Czyli jak widać nie tylko moje szczurki się sptaszkowały:) 8)
Wyjątki i dwa psy.
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

[Wyposazenie] - Wykorzystanie ptasiego karmidełka.

Post autor: ajlii »

Moim ogonom każdą miskę z żarciem udało się wywalić, wiec dostały taką zawieszaną na prętach dla ptaków. Siedzą teraz w niej i się pasą...
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”