Co mogę z tego zrobić?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Hrabiaxoxo
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 06, 2015 9:25 am

Co mogę z tego zrobić?

Post autor: Hrabiaxoxo »

No witam :D
Mam parę "śmietków", które i tak bym wyrzuciła a z racji, iż ogonki będą miały nową klatkę to postanowiłam dodać im trochę "bajerów" :P. Mianowicie:
• Dużo ubrań *swetry, bluzy, spodenki*
• Szmatki CZYSTE z mikrofibry
• Klamerki, guziki itp.
• Tektury, kartony
• jedną 20x3 cm deskę
• Dużo plastikowych "kawałków" \Korki od butelki, pokrywki, pudełka/
Czy coś da się z tego zrobić? ???
Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :-*
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co mogę z tego zrobić?

Post autor: Diego<3 »

Napewno! Z deski da się zrobic piętro i mały otwór w kształcie półkola ;)
Ze swetrów bądź bluzek hamaczek zawieszony na sznurkACH :D
Nie mam więcej pomysłów przepraszam :( mam nadzieje, że pomogłam :)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Co mogę z tego zrobić?

Post autor: harleyquinn »

Deskę drewnianą odradzam, szczury ją zasiusiają.
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Hrabiaxoxo
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 06, 2015 9:25 am

Re: Co mogę z tego zrobić?

Post autor: Hrabiaxoxo »

Hmm, dziękuję za odpowiedzi ;3
Liny i hamaczki zrobione ::)
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Co mogę z tego zrobić?

Post autor: Osna »

Kartonowe pudełka same w sobie stanowią bardzo dobre domki-kryjówki zarówno w klatce jak i na wybiegu. Może nawet lepiej na wybiegu, bo w klatce wystarczą różnego rodzaju hamaki i domki uszyte z materiału (przez co zwane tu powszechnie szmatkami). Za to tektura, czy "kartony-nie pudełka" mogą służyć za ochronę mebli przez moczem, np. ja kładę folię, a na to kartonik (czasem zamiast kartonu jakiś materiał) na stolik nocny, by mi go szczury nie zasikały, bo lubią wylegiwać się tam.
I jeszcze małe kartonowe ruloniki po papierze toaletowym, czy ręcznikach papierowych- dobre jako tunele dla maluchów (starsze się nie zmieszczą). Dla wszystkich szczurów można z tego zrobić prezenty z jedzeniem w środku. Do rurki tekturowej wkładasz jakiś pachnący smakołyk, a całość zawijasz w papier na kształt wielkiego cukierka. Szczur trochę się nagimnastykuje, by dostać się do środka, co będzie dla niego dobrą zabawą.
Tylko pamiętaj, żeby pilnować higieny i co jakiś czas takie kartony wyrzucać, bo ich się ze smrodu i brudu nie wyczyści. ;) Niby oczywiste, ale można zapomnieć. Katony mają tę zaletę, że właśnie się ich nie myje, tylko wyrzuca. Szmatę też można niby po odpowiednim zabrudzeniu wyrzucić, ale szkoda, bo można wyprać i używać dalej- i to jej zaleta, ale z punktu widzenia tych pracowitych. ;)
Wielkie szmaty są przydatne z kolei bardzo w celu zabezpieczenia takich powierzchni jak łóżko. Wygospodaruj na to jakieś stare prześcieradła, czy poszwy na kołdrę, jeśli Twoje szczury chodzą po łóżku. Łóżka kartonami nie zasłonisz, a szczur sika, gdzie mu wygodnie.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Co mogę z tego zrobić?

Post autor: yss »

Nie każdy szczur sika, gdzie mu wygodnie. Niektóre sikają tylko w klatce i wydaje mi się, że jest to nawet większość szczurów :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Co mogę z tego zrobić?

Post autor: Osna »

yss pisze:Nie każdy szczur sika, gdzie mu wygodnie. Niektóre sikają tylko w klatce i wydaje mi się, że jest to nawet większość szczurów :)
A to mnie zaskoczyłaś! Z tego, co tu czytałam, myślałam, że większość właśnie sika gdzie popadnie, a jedynie grubsze sprawy załatwia w kuwecie. Ech, szkoda w takim razie, że nawet nie mogę sama sprawdzić, jak to jest u moich szczurów, bo na wybiegu nie mają dostępu do swojej klatki. Do kuwety wybiegowej tylko bobki robią. ::)
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Hrabiaxoxo
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 06, 2015 9:25 am

Re: Co mogę z tego zrobić?

Post autor: Hrabiaxoxo »

Okej bardzo Ci dziękuję właśnie dostały nową klatkę i muszę ją jakos zagospodarować :-*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”