Pomysł na wybieg

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nowosolanin
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 20, 2015 1:52 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Pomysł na wybieg

Post autor: Nowosolanin »

Witam . Otóż wpadłem na pomysł aby zrobić moim szczurkom wybieg w kartonie . Różne akcesoria i zabawki w wysokim kartonie . Tylko mam pare pytań . Jakie najlepiej wybrać podłoże na karton jako "dywan" , najlepiej dermę czy jakiś inny lekki i łatwy do wyczyszczenia materiał , oraz czy szczury nie wygryzą dziury w kartonie i nie wyjdą . Może jeszcze jakieś propozycje na własne zabawki ? . Wyciąć np. Butelkę zrobić z tego rury do biegania , wyciąć dziury w kartonie po butach itp
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomysł na wybieg

Post autor: Diego<3 »

Derma jest idealna na podłoże. A co do własnych pomysłów na zabawki:
Z kartonu po butach możesz wyciąć dziurę i do środka wyłożyć watą, a najlepiej naturalną dla gryzoni ;)
Z butelek mogą być rury ale z bardzo szerokich, bo co by było gdyby się udusił, lub zaklinował? :-\
Możesz zrobić hamak z materiału i linek które powiesisz na dwóch stojących jakichś słupkach. Możesz samemu zaczepić drugie pięterko, po którym by chodziły jest mnóstwo pomysłów tylko trzeba je dobrze wykorzystać. ;)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Nowosolanin
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 20, 2015 1:52 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Pomysł na wybieg

Post autor: Nowosolanin »

Mam fajny taki jakby dywan , miękkie podłoże , wystarczy wyciąć i powycinać i będzie git . Miejsca aż tyle nie będę miał na ten karton , i właśnie nie wiem jak go przyczepić jak chcem zrobić karton bez zamknięcia u góry . Hamak mają w klatce zrobiłem sam ze swojej starej skarpetki . Pomysł mam ale na razie szukam kartonu odpowiedniego , a że wena twórcza wzięła mnie dopiero dzisiaj to nie miałem skąd go załatwić :)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomysł na wybieg

Post autor: Diego<3 »

Życzę powodzenia! :)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Nowosolanin
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 20, 2015 1:52 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Pomysł na wybieg

Post autor: Nowosolanin »

http://speedy.sh/ksBFr/20150706-195931.jpg - wybieg skonczony . Co prawda amatorski ale ja też na razie do nich należę . :D
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomysł na wybieg

Post autor: Diego<3 »

Całkiem dobry ;)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Pomysł na wybieg

Post autor: cane »

Co ja w sobie takiego mam, że znowu zdjęcie mi się nie chce pokazać?!

Nowosolanin nie przejmuj się "amatorskim wybiegiem" - u mnie urządzanie wybiegu polega na pochowaniu ładowarek >:D . No, czasami dziewczyny mają ATRAKCJĘ postawioną na środku pokoju [bardzo podobał im się rower Córy, szerokie rury były w sam raz do wspinania ;D ]. Szczurkom na szczęście dużo do szczęścia nie potrzeba, o ATRAKCJĘ łatwo - zazwyczaj są to ubrania robocze, jakieś badyle potężne, czy sprzęt dla nich zostawiony ;)...
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomysł na wybieg

Post autor: Diego<3 »

Ja swojego wypuszczam po domu na prawie caly dzień, bo taki grubas że się w szpary nie mieści. A kable go nie interesują. ;D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Pomysł na wybieg

Post autor: cane »

Ale za to ileż radości w patrzeniu jak grubas próbuje lekkiemu i zwinnemu szczurkowi dorównać... U mnie Gruba co chwile skądś spada, bo np. schodziła z mojego łóżka [całe 15-20 cm do ziemi] i jej dupka przeciążyła do przodu >:D . Albo uda jej się podskoczyć te 15 cm do wiszącego prania, chwycić się porządnie, tylko... pranie pod jej ciężarem spada ;D .

A wszystko to z góry obserwuje Chuda, której chyba nawet pajęcza nić by wystarczyła do wspinaczki ;D . Po praniu lata w górę i w dół [nic nie spadnie przy tym chudzielcu], z nikąd nie spada, bo nawet na 1 pazurku się utrzyma... Ot, alpinistka której wiecznie Gruba próbuje dorównać [i rezygnuje po minucie, bo to wymaga WYSIŁKU] ;).
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomysł na wybieg

Post autor: Diego<3 »

Czyli chuda to dobra na olimpiadę ;D Mój grubcio jeszcze nie wchodzi na łóżka. Puszczam go na (oczywiście zabudowany balkon) i wącha kwiatki. Ostatnio ukrył mi się wśród pelargoni. Szukałam go dziesięć minut. Na drugie będzie miał James Bond! ::)
Na pierwsze dwa dni klatka stała na szafce a potem na podłogę i wychodzi kiedy chce i wchodzi. No ale na noc zamykam. Ej mój Dinuś ma smaka na truskawki. Bo pachniały mi nimi ręcę a on polizał, czy szczury mogą truskawki? Wiem, że to słodkie. ;)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Pomysł na wybieg

Post autor: cane »

Truskawki są jak najbardziej dozwolone, ale jeśli z chłopaka grubasek to niestety lepiej dać mu od początku szlaban na tuczące smakołyki [czyli mn. owoce - bo zawierają dużo cukrów] oraz ograniczać karmę.

Niestety, otyłość powoduje różne choroby, zwłaszcza u szczurów... Teraz tego nie będzie widać, ale na starość [czyli jak będzie już problem z odchudzaniem] to się odbije :-\
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomysł na wybieg

Post autor: Diego<3 »

Ja go tylko nazywam grubaskiem! On ma dużo sierści, strasznie długą i szorstką. Tak jak mój pies mówimy na niego najgrubsza chihuahua świata, a przy kąpieli to dżentelmen taki w idealnej formie hihi. To dobrze, że daje mu dropsa tylko gdy jest grzeczny, lub gdy o niego prosi ... Wiecie dropsy i karma leżą przy klatce i gdy chce dropsa, to po prostu wskakuje na pudełko z nimi i staje na dwóch łapkach. W każdym razie dam mu wieczorem pół truskawki. :P Będzie sobie skrobał, a na razie je ziemniaczka (bez soli) ugotowany. ;) Dbam o szczurki.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”