Duża klatka bez hamaków da sie ciekawie wyposażyć?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczaw2002
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:08 pm

Duża klatka bez hamaków da sie ciekawie wyposażyć?

Post autor: szczaw2002 »

Ostatnio kupiłam moim pannom klatke o wymiarach 100 x 54 x 100 ( dł x szer x wys) i nie mam pomysłu w co
ją wyposarzyć już w poprzedniej klatce był problem ( moje dziewczyny nie lubią hamaków jeden był w klatce
miesiąc i ani raz na niego nie weszły ) jednak ona była mniejsza .W klatce są dwa pieterka ,domek ,trzy rury PCV,
sznurki do wspinaczki,dwa koszyczki i dalej jest pusto. Prosze podajcie mi wasze pomysly ;)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Duża klatka bez hamaków da sie ciekawie wyposażyć?

Post autor: ol. »

Tutaj znajdziesz mnóstwo pomysłów: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 9#p1012459
W dużej klatce ważne jest żeby dobrze zabezpieczyć wysokości, żeby nie było miejsca, gdzie szczur może spaść i zrobić sobie krzywdę. Przyda się pociągnąć jedną albo i więcej płacht-łapaczy przez głębokość klatki tam, gdzie są największe przestrzenie otwarte.
Na Twoim miejscu nie rezygnowałabym z hamaków, szczurki na pewno się kiedyś do nich przekonają (nie znam takich które by się nie przekonały;), najwyżej trochę sobie powiszą puste, albo posłużą do skakania po nich. Może boją się na razie zbyt otwartej przestrzeni hamaka, to warto im skonstruować przytulniejsze typu hamak-domek, hamak podwójny (taki z daszkiem) albo ruro-hamak (wszystkie wypatrzysz na zdjęciach użytkowników w temacie który zapodałam).
W dużej klatce najłatwiej zagęścić przestrzeń właśnie hamakami, a tylko z zagęszczonej przestrzeni szczury mogą w pełni korzystać:)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Duża klatka bez hamaków da sie ciekawie wyposażyć?

Post autor: ol. »

a ponieważ mam aktualnie taką samą klatkę jak Twoja (tylko niższą - 80 cm), wrzuciłam też kilka pomysłów
http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... 3#p1016743 :)
Awatar użytkownika
grayhill
Posty: 50
Rejestracja: pt lip 25, 2008 9:47 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Duża klatka bez hamaków da sie ciekawie wyposażyć?

Post autor: grayhill »

Jeśli chodzi o wyposarzenie klatki to nie ma ograniczeń a im większa tym lepiej, więcej możliwości i zabawy choć wiem z doświadczenia że to właściciel ma więcej radości z tej klatki a niżeli ogonki hehe ale i tak polecam jak najlepiej wyposażyć klatkę, a bez hamaków też się da bo sam kiedyś ich nie posiadałem i z pewnością polecam prawdziwe drzewo z drzew owocowych oczywiście a i wile inspiracji można wynieść z sklepów typy obi itd. a hamaki też jest frajda ale ciągłe pranie i wymiana może być męczące ale warte zachodu :P. Z pewnością zachęcam to przeglądania forum wiele inspiracji sam wyniosłem i powieliłem. pozdro
roots reggae ragga
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Duża klatka bez hamaków da sie ciekawie wyposażyć?

Post autor: smeg »

https://imagizer.imageshack.us/v2/800x5 ... g5469p.jpg - tutaj moja stara klatka o tych samych wymiarach ;) Mój pierwszy szczur ze sklepu zoologicznego też bał się hamaków, bo ich nie znał - ale po kilku miesiącach się przekonał. Większość szczurów się do nich przyzwyczaja. Możesz poeksperymentować z różnymi stopniami naprężenia hamaków (mocno napięte mogą zastępować półki), ze szmacianymi tunelami i domkami.
Niektórzy rezygnują z hamaków ze względu na mocno obgryzające szczury - przy takich żaden hamak długo nie powisi, bo szczury odgryzają zaczepy. Niektórzy też wolą wycierać zasikane półki, niż prać zasikane hamaki i pozostają tylko przy plastikowym wyposażeniu. Potrzebowałabyś dużej ilości plastikowych półek, tacek i koszyków, żeby zagospodarować tę klatkę tak, żeby była bezpieczna.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
szczaw2002
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 2:08 pm

Re: Duża klatka bez hamaków da sie ciekawie wyposażyć?

Post autor: szczaw2002 »

Dziekuje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”