Tunele materiałowe

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CzraCzra
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 17, 2015 5:50 pm

Tunele materiałowe

Post autor: CzraCzra »

Szukałam, ale nie mogłam nic konkretnego na forum znaleźć, więc zakładam temat.

Okazało się, że moje ogony do spania w hamaku się nie kwapią (starszy nawet na niego nie spojrzał, mały przyszedł zobaczyć, chwilę posiedział z jedzeniem i pobiegł dalej). Grubas jest amatorem pudełek, więc z nim problemu nie ma, za to mały bardzo ukochał bieganie i spanie między pościelą (bo mięciutko, ciemno i ciepło). Stąd pomysł na zbudowanie tunelu.
Z tego co przeglądałam, niektórzy mają zwykłe rury pcv, widziałam też tunele w stylu hamaczków.
Myślałam nad zrobieniem czegoś w stylu zawiniętej w rulon kołdry, tak żeby było dużo materiału i mały mógł sobie poryć w tym i ułożyć jak mu wygodnie. Spełniałoby to swoje zadanie? Nikt się nie udusi/ nie ugotuje? Może macie inny pomysł?

Odnośnie gryzienia i sikania:
-Maluch biega sikać do jednego kąta, starszy siuśnie raz na karton (widocznie żeby oznaczyć) i później elegancko wychodzi za potrzebą.
-Mały wszystko sprawdza ząbkami, ale na tym się kończy, starszy też jest grzeczny, raz zeżarł z nudów szczotkę (to imponujące, jak dokładnie można wygryźć wszystkie włosy ze szczotki) i parasol (bo mu się ewidentnie nie spodobał) :D
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Tunele materiałowe

Post autor: cane »

CzraCzra najprostrzy sposób na "tunel" to ucięty rękaw z jakiejś bluzy ;).

Jeśli zaś chodzi o takie "warstwowe", żeby szczurek miał dużo materiału do zakopywania się w tym to cóż... zrobiłam taki - z wierzchu jeans, w środku dużo luźnego polaru. Przyznam szczerze, że ten moment kiedy Ania najpierw postanowiła sprawdzić [nazębnie ;)] co jest po 2 stronie polaru, a później piszczała, że wyjścia znaleźć nie umie to była jedna z ciekawiej spędzonych godzin w ciągu ostatniego miesiąca - tyle zajęło namówienie jęczącego lenia, żeby jednak się odwrócił, bo ma dziurę tuż za zadkiem ;D .
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tunele materiałowe

Post autor: Malachit »

Ja bym chyba nie przesadzała z nadmiarem luźnych warstw materiału, bo wiadomo - na wybiegu ktoś pilnuje, ale w klatce szczury siedzą często same w domu, więc jakby się któryś zaplątał, nie mógł wydostać, to nie będzie miał mu kto pomóc.
Cane była akurat pod ręką i mogła "uratować" pannę ;)
Prawie każdy szczur lubi chować się pod kołdrą, wiadomo, to fajne, ciepłe i ciemne miejsce. Możesz im wieszać polarowe daszki albo zrobić legowiska. Możesz poszukać pomysłu tutaj http://www.ratropolis.com/Rat%20Tutoria ... lsSave.htm
Albo w tym temacie http://szczury.org/viewtopic.php?f=167&t=37282.
Tutaj są dwie fajne instrukcje na szybkie i ciepłe tunele (tunelo-norki) https://www.youtube.com/watch?v=uaj5eTa ... el&list=UL https://www.youtube.com/watch?v=Vn4nAuu ... el&list=UL :)
Wyszukiwarka nie gryzie
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Tunele materiałowe

Post autor: cane »

Malachit pisze: Cane była akurat pod ręką i mogła "uratować" pannę ;)
Uczciwiej będzie stwierdzić "namówić lenia do obrotu o 180 stopni >:D .

A próbowałaś może z hamakami typu "plaster miodu"? Mam 2 szczurzyce uwielbiające wszelkie norki i chowanki w materiale, uwielbiają takie hamaczki ;D . Tylko nie zrażaj się, jeśli na początku szczurki kompletnie zignorują nowe leżanko... One muszą to powolutku poznać, przyzwyczaić się. Mało nowości jest akceptowanych z miejsca i od pierwszej sekundy.

Moim zdaniem określenie, że dany hamak im nie pasuje powinno zająć nawet miesiąc - jeśli przez tak długi czas się nie przyzwyczaiły to już raczej nie dadzą się przekonać... Ale dzień-dwa, a nawet tydzień? Za krótko, dać im jeszcze czas ;)
CzraCzra
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 17, 2015 5:50 pm

Re: Tunele materiałowe

Post autor: CzraCzra »

Dzięki za linki, sprawdzę te sposoby z filmików, a materiału mam sporo, bo robiłam porządki w szafie, więc mogę eksperymentować :D
@Cane próbowałam tylko hamaki standardowe zawieszane nisko i wysoko, ale żaden ogon nie jest zainteresowany. Pokombinuje z tym plastrem miodu, bo wygląda super, może małemu akurat się spodoba :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”