[Wyposazenie] - Poidelko

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Super Vegeta

Poidło

Post autor: Super Vegeta »

Co do poidełka to kupić nie mogę bo Bobo mieszka w terrarium, a tam raczej poidła nie zamontuję... A jak postawię "luzem" to jest tak jak zawsze - dopóki jest mu potrzebne może se stać, a jak już nie jest potrzebne to musi runąć jak WTC. Poza tym - mi też się wydaję, że Bobini ma za dużo w tej swojej pupci...
philosophos

Robi balagan w klatce.

Post autor: philosophos »

Typowe poidełko kulkowe zamontujesz w terrarium za pomocą mocnej taśmy klejącej. A tak w ogóle to do hodowli jakichkolwiek gryzoni polecałbym jednak odpowiednią klatkę...
asiczka

Robi balagan w klatce.

Post autor: asiczka »

w temacie poidełka
można też kupić poidełka , które za pomocą przssawki montuje się w terrarium i podobno dobrze się trzymają
mala sol

poide?ko

Post autor: mala sol »

ja tez trzymam mojego gryzonia w terarium i nie polecam tasmy klejacej do montarzu poidełka... moj szczur caly czas zlizywal klej... polecam przywiazac poidełko sznurkiem.. (tylko takim nie szkodliwym dla szcurka jesli zaczalby go obgryzac) pomoze...
pojemnik z woda niech nadal tam gdzie jest - moze twoj milusinski traktuje go ja wanne... i dla tego moze zalatwiac sie wlasnie w tym mijscu... a moze mu sie poprostu nudzi i chce zwrocic twoja uwage...
philosophos

Robi balagan w klatce.

Post autor: philosophos »

Piszesz, że zlizywał klej. Jak on to robił? Jak sądzę, strona klejąca powinna być dla niego niedostępna. A zresztą można kupić w sklepach z przyborami szkolnymi nietoksyczne taśmy (tak jak kredki, kleje, etc.). A może on go wąchał - mały ćpunek... ;)

Zresztą można też użyć kawałka odpowiednio uformowanego, sztywnego drutu do umocowania poidełka do krawędzi terrarium. Jeżeli szanowni administRATorzy zgodzą się w końcu na możliwość przesyłania załączników, to narysuję Ci prosty schemacik i prześlę (ku dobru ogółu ).
mala sol

re

Post autor: mala sol »

tak zlizywal klej... taki maly spryciarz... do wszystkiego sie przyczepi wszystko musi sprawdzic czy jest jadliwe... moj szczurasek ma dwa poidelka w terarium i niezla frajde w przegryzaniu sznurkow... przynajmniej mu sie nie nudzi....

piszesz ze w sklepach z przyborami szkolnymi mozna kupic nietoksyczne tasmy... ale skad masz pewnosc ze one nie beda szkodzic mojej milusińskiej?..
philosophos

Robi balagan w klatce.

Post autor: philosophos »

Jak to już stwierdził dawno temu Owidiusz: "Dla człowieka nie ma nic pewnego"... ;) A sposoby, które Ci podsunąłem są tylko kroplą w morzu możliwości. Powodzenia. ;)
Kaco
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 15, 2004 11:52 am

Poide?ko

Post autor: Kaco »

Szczur sam nauczy się z niego pić ??
Pozdrawiamy: Ja i Kicor (Dezerter)

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Obrazek
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: jokada »

dobrze jest szczurkowi pokazać że tam jest woda
ścisnąć poidełko tak by na końcu rurki wisiała kropla
jezeli już raz mu się uda z niego napić to mamy praktycznie 100% pewności że będzie wiedział co i jak ;)
szczurki szybko sie uczą :D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: sachma »

Bandyta na poczatku nie wiedzial co to jest :shock: kiedy tylko przechodzil obok poidla sciskalam je i pojawiala sie kropla wody :) po trzeciej probie Bandyta skumal o co chodzi z "ta dziwna rurka" :wink:
Obrazek
Jadzia
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 15, 2004 2:28 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Jadzia »

A Felek wcale nie chce z niego pic :( Pokazywałam mu tyle razy co to jest...
Nawet liznał czasem, ale i tak woli mieseczke...
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
i ich ciudne szczurki :D
Madzia-Jadzia i jej szczęscie Feluś :wink:

nr gg 1402868
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: lajla »

to mozesz mu wziasc miseczke tzn, niekoniecznie ale do poidla niewpadaja trociny i rozne inne rzeczy dlatego bardzej polecane jest poidlo.
Kaco
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 15, 2004 11:52 am

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Kaco »

Ja mam szklane poidło także nie mogę go ścisnąć!!
Pozdrawiamy: Ja i Kicor (Dezerter)

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Obrazek
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: oliwi@ »

to pokręć kulkę palcem tak żeby była wilgotna w obecnosci szczurka, a na pewno zaczai o co chodzi ;)
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

[Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Chips »

Skoro już jesteśmy w temacie poidełek, to dorzucę swoje pytanie: co jaki czas trzeba wymieniać poidła plastikowe? Jak się domyślam, w tego typu tworzywie mogą po jakimś czasie rozwinąć się różne świństwa (chyba) i pewnie trzeba je wymienić. Tylko jak często?
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”