[Wyposazenie] - Poidelko

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Przemeq
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 2:18 pm

Poidełko...

Post autor: Przemeq »

Siemka.
Kupiłem wczoraj samiczke i mam pytanko.
Poidełko mam na 2 piętrze a miske z jedzeniem na dole.
nie jestem pewnien czy ona umie pic z tego poidełka . niby jak podchodzi i rusza ta kulka to robi tak przez minute ale nie jestem pewnien czy ona pije czy tylko prbuje :( . nie chce zeby padła z braku wody jesli ma ja w poidełku . co mam robic? czy ona naprawde pije?




Polaczone z tematem istniejacym. Na przyszlosc przed zalozeniem nowego tematu prosze uzywac opcji SZUKAJ a takze SPISOW TRESCI i sprawdzic czy dany problem, zagadnienie nie bylo juz poruszane.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony sob kwie 07, 2007 6:26 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Poidełko...

Post autor: ismena »

Jeżeli twój szczurek rusza kuleczkę to znaczy, że pije.
Ale jeśli chcesz mieć pewność, możesz jej dokupić drugą miseczkę (albo choćby coś z plastiku wziać na podobieństwo miski) i wlać tam wodę.
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
Przemeq
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 2:18 pm

RE: Poidełko...

Post autor: Przemeq »

tylko ze jak na noc jej połozylem miseczke z woda to rano byla dnem do góry i powódz w klatce:D
Kenzie
Posty: 82
Rejestracja: wt sty 02, 2007 7:59 pm

RE: Poidełko...

Post autor: Kenzie »

Spokojnie, jeśli rusza kulką, to woda na pewno leci. I jeśli robi tak ciągle, to siłą rzeczy - chcąc nie chcąc - pije. : )
"Czymże jest człowiek bez zwierząt? Gdyby odeszły wszystkie zwierzęta, odszedłby człowiek z wielkiej samotności ducha." Wódz Indian Seattle
"Dobrocią i najsroższe zwierzę ugłaszczesz."
Groszek [*]
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: Poidełko...

Post autor: Agata »

W takim razie zrób w tej miseczce dwie dziurki, przeciągnij dość cienki drucik i przymocuj ją do klatki. Proste.

Na przyszłość radzę również korzystać ze spisów treści i opcji szukaj przed założeniem nowego tematu. Tę kwestię omawiano już m.in. [tutaj].
Ostatnio zmieniony sob kwie 07, 2007 2:54 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: [Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Landrynka »

Mam poidełko ferplasta 300ml. Kupiłam je na dwie szczurki. Na jaki czas im ono wystarczy?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: [Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Natalia_1222 »

W jakim sensie? W takim, że za jakiś czas urosną i będą potrzebowały więcej? Wiesz, ja mam o połowę mniejsze i moje szczurki nie wypijają nawet połowy - tylko niewiele ponad 1 'ćwiartkę'.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: [Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Landrynka »

Natalia: w sensie na ile czasu będę mogła zostawic ogony nie martwiąc się, że nie będą miały co pić.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: [Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Lulu »

To ile szczur pije jest sprawa juz indywidualna, w duze mierze zalezna od diety. Nawet jezeli szczur nie wypije calej wody to i tak codziennie powinien dostac swierzej. Tu mozesz sobie podpatrzec jakie poidelka i na ile szczurow maja inni: >>klik<<. Generalnie 300ml na dwie szczurki to sporo, watpie by przy pelnym napelnieniu wypily cala wode w ciagu dnia.
mus_musculus
Posty: 45
Rejestracja: sob lut 10, 2007 11:09 pm

RE: [Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: mus_musculus »

Jeżeli chodzi o czyszczenie poidła to nigdy nie miałam problemu, mimo iż nie wymieniam wody codziennie czy co dwa dni, teraz z 4 szczurami to wychodzi co 5 dni, że prawie wszystko wypijają. Przepłukuję je i jest spokój. W starym, dawno nieuzywanym poidle wykruszałam ostatnio kamień z rurki, ale działa jak nowe :)
Zawsze mnie zastanawiały te glony w poidłach w zoologikach, jak oni to robią?
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: [Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: KEN-KON »

Tak chociaż jak będziesz widział że nie wie do czego to służy to mu pokaż. Ja tak zrobiłem i pomogło.Powodzenia :-)
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: [Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Telimenka »

moje Laski i jeden Lasek d razu skumaly :-) i zdziwil mnie szczerze ten temat, ale ilu rzeczy sie czlowiek moze nauczyc.wydaje mi sie ze pokazanie Ciurom to najlepszy sposob :hoprat:
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

RE: [Wyposazenie] - Poidelko

Post autor: Filipw »

ja tam jak miałem chom chom to tak nie za bardzo z poidła :P ale za to z miski to z radościa tylko jadł i robił przerwe na piciu. Mysle że szczury są o dużo dużo dużo bardziej inteligętne od choma szybko zkumają o co się rozchodzi:))
Arya9
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 22, 2007 5:33 pm
Lokalizacja: Psk

Odp: Poide?ko

Post autor: Arya9 »

Moja Szczureczka odrazu to pojęła:) sama..;D Nie wiedziałam, że wogle można mieć z tym kłopot...:)
" Gdy dotkniesz nieba, nie zapomnij, że stoisz na ziemi..."
SnowEagle
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 22, 2007 8:45 am

Szukam bezgłośnego poidełka

Post autor: SnowEagle »

czesc!

Pomozcie! :) Znacie moze jakies bezglosne poidelka dla szczurow? Pytam bo mnie moj wspollokator wywali z ogonem z mieszkania. Moj szczurek w ciagu doby pije raz albo dwa razy, ale porzadnie! Smieja sie z niego ze sie zacina, bo jak przyssie do poidelka to pije, pije, pije, i pije. Mial tak zawsze, sek w tym ze wieczorem pije dokladnie wtedy kiedy moj wspollokator zasypia! Zawsze! Jakby specjalnie czekal az ten sie polozy i zacznie zasypiac. Ogon doprowadza go tym do szalu, bo tak jest codziennie :) Mnie to z poczatu bawilo, ale teraz robi sie juz nieciekawie i nie mam pomyslu jak ta przypadlosc rozwiazac, jakies pomysly?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”