[Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
MagdaR
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 30, 2010 10:11 am

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: MagdaR »

Jak już się nauczy szczurasa, że może biegać po domu to zamknięty w klatce zrobi takie oczy, że i tak go wypuścimy... eh, co za słabość do tych stworzeń
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: sasza&masza »

To teraz o moich niedobrotach;d
Puszczam szczuraski tylko po moim pokoju , ponieważ mamy w domu kota i psa.
Pies kocha szczury, a kotek je olewa ale nigdy nic nie wiadomo.
Moje baby jeszcze nie przychodzą na zawolanie bo mam je niecały miesiąc. Jak je puszczam od razu biegną do łożka po czym wchodzą i wygryzają mi taką gąbke >:D Ja nie mam tam jak sie dostać no cóż;dd
Ostatnio jak miałam na 8:50 do szkoły, a była 7 wypuściłam Sobie Szasze żeby się niunia wybiegała.
Jest juz pora do wychodzzenia a ja nie moge szczura wyjąć;O I zamknęłam pokój wzięłam mnioejszą klatke z jedzeniem i piciem zostawilam na dole i poszłam do szkoły. w szkole do 16! siedziałam i sie tylko i wyłącznie zastanawiałam co mój szczur robi ^^
Jak wróciłam od razu do łozka i szukam szczura, po chwili słysze prychanko( bo jest przeziębiona;/) a ta weszła pod szafke z tv i musialam wszystko wyciągac. Ukradła mi chyba z 5 biszkotow i sobie siedziala na pogryzionych siatkach i jadła. Kochane.

i pytanie;d myslicie że mogę ja tak puszczać zawsze? jak bd w szkole?
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: noovaa »

Wydaje mi się że lepiej puszczaj je jak wracasz... Jeśli coś się stanie - jesteś w domu, możesz pomóc / uratować / czy zawieźć do weterynarza... Tak na dobrą sprawę nawet z szafki może spaść niefortunnie i sobie coś zrobić. Ja jestem w pracy codziennie do 17:00 i od 17:30 do około 22:00 szczurki biegają po pokoju
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Vella »

sasza&masza pisze: w szkole do 16! siedziałam i sie tylko i wyłącznie zastanawiałam co mój szczur robi ^^
(...)
i pytanie;d myslicie że mogę ja tak puszczać zawsze? jak bd w szkole?
Lepiej nie, nauka w szkole może na tym ucierpieć ;)


Ja tam dziewczyn bez opieki nie wypuszczam. Dzięki temu żadnych szkód w domu ;D
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: kao »

A ja wypuszczam. Tzn, na początku obserwowałam gdzie włażą, co gryzą, czym się interesują. Coś do schowania, coś do przestawienia i już. A spadanie w szczurzym życiu jest chyba nie nieuniknione ;) Za to jak wchodzi się do pokoju, z różnych miejsc wychylają się trzy główki i za chwilę nie można opędzić się od towarzystwa :)
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Effie »

Mały offtop a'propos spadania... Moje szczury wszystkie trzy co raz próbują przeskoczyć na drugą stronę lustra...
Obrazek
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: mikanek »

Moje dwie szczurcie śmigają już po mieszkaniu, niestety pod ścisłą kontrolą, bo nie mamy oddzielnej kuchni, a wolałabym na wynajmowanym mieszkaniu nie instalować nowej kuchenki czy lodówki :P . No i też trzeba uważać, żeby nie wślizgnęły się do króliczego pokoju (własciciel mieszkania sprytnie wstawił tam jakieś za małe drzwi, których nie da się zamknąć :/). Oczywiście szefuńcio Lilith ogarnęła już nasz metraż i śmiga jak szalona szukając nie wiadomo jakich skarbów hehe. Za to Gajusek wyskakuje w jedno miejsce i wraca do bazy , czyli na moje kolanka...Na razie nie zauważyłam, aby coś ogryzały, ale spodziewam się, ze nie będzie tak pięknie :)
Niestety Gotka pomimo usilnych moich prób oswojenia jej, rozruszania ..coraz bardziej przypomina autystyka :(
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: kao »

Effie pisze:Moje szczury wszystkie trzy co raz próbują przeskoczyć na drugą stronę lustra...
Yhym, yhym, szyba w drzwiach jest bardzo interesująca...
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: zuzka-buzka »

Jak dobrze zabezpieczyć pokój ? peszele odpadają... Myślicie, że deski byłyby odpowiednie? Musiałabym też kanapę zabezpieczyć, bo jak będzie dziura... to głowy nie mam i jestem na dworze razem z szczurami. :P
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Effie »

Ja do zabezpieczenia kabli użyłam butelek PET. Ucinałam szyjkę i dno i zawijałam wokół wiązki kabli a potem taśmą klejącą :D
Co do drzwi- moje szyby mają nieprzezroczyste, więc bardziej interesująca wydaje się ciurkom klamka (dodam że to gałka, więc efekt jak przy lustrze)...
Obrazek
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: zuzka-buzka »

A różne, różniste zakamarki jak zabezpieczyć? Niektórzy puszczają wszędzie swoje ogony, ale ja wolę być ostrożna :) Mam dużo kabli i zakamarków...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Sheeruun »

Miejsca w których są kable można pozaklejać kartonami, a w szpary między meblami powkładać zeszyty.
Cokolwiek, byleby szczur tego nie przeskoczył/przesunął/zjadł! :D
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: zuzka-buzka »

A deski by moglybyć? Musiałabym też jakoś kanapę odgrodzić, bo nie może w niej być żadnej dziury! Macie jakieś pomysły?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: Sheeruun »

Deski mogą być ;)
Ale cała kanape to nie wiem czy uda ci się zasłonić... ::)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Inne] - Czy puszczac po domu/pokoju?

Post autor: zuzka-buzka »

jak mi ją zeżrą... to mieszkam na dworze :(
coś wymyślę. mam rok. :D
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”