[Kołowrotek]jaki? czy w ogóle?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sallmuska

ko?owrotek

Post autor: sallmuska »

zastanawiam sie czy nie kupić mojemu Morfikowi takiego biegadełka - wiecie jak dla chomiczkow tyko wieksze. jak uwazacie?... bo ja slyszalam ze szczurki sa na to za madre. to prawda? :?
P.S. pisalam tego posta chyba z 10 min, bo Morfik mi po klawiaturze biegal :lol:
neris

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: neris »

Odradzam :)
Było już pisane, że szczurek szybko się nudzi kołowrotkiem.
Ja słyszałam jeszcze, że może przytrzasnąc sobie ogonek w takim kołowrotku i, że może dojść do skrzywienia kręgosłupa u szczurka.
Nie wiem czy to prawda, nie chcę Cię na pewno straszyć :P
Ja w każdym bądź razie nigdy nie dawałam swoim szczurkom kołowrotka (choć mam - były w klatkach, teraz leżą sobie dwa kołowrotki na szafie i nie mam co z nimi zrobić a wyrzucic szkoda :P)
izunia

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: izunia »

faktem jest ze jest to dla szczuraskow niezdrowe i szybko sie tym nudza (choc nie w kazdym przypadku ;) ) jezeli trzymasz szczurka w klatce to wystarczy mu wspinanie sie po drabinkach a najlepiej bedzie jezeli to Ty mu zapewnisz rozrywke i ruch bawiac sie z nim ( mozesz mu zapewnic dodatkowe atrakcje wkladajac do srodka duzy korzen lub inne dostepne w sklepach rozmaitosci przeznaczone dla szczurkow) bedzie bezpieczniej i przyjemniej dla oby stron :D
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: niemfa »

Podam ci dwa przyklady zwiazane ze szcuzrami mych znajomych i kolowrotkow :)
1. Szczurek kolezanki biega sobie w tym kolku ile wlezie, troszke sie zdziwilam , bo przeciez szczur to nie chomik :P Ale kolezanka zabrala mu te kolko, bo szczurek zrobic sie za duzy i bala sie o jego ogonek
2. Szczurka mego znajomego biegala w tym kolku, i cos jej sie stalo z kregoslupem...glowke miala skrzywiona..

A co ja robie? Nic...moj szczurek nie biega w kolowrotku...
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
sallmuska

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: sallmuska »

dziekujem bardzo za dpowiedzi, mozliwe ze ten temat jusz byl ale w tym forum jest tyle postow, a ja jestem od niedawna wiec zanim bym przegladnela czy ten temat byl to 2 dni bym musiala siedziec. a tak poza tym wstrzymalam sie dzis z kupieniem kolowrotka i kase wydalam na kolby, wapno i przysmaki dla szczuraska:) a i na weterynarza :/ ale jusz sie nie drapie :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: Ania »

Odradzam.
W niedalekim czasie mialam kontakt az z trzema osobami, ktorych szczurki doznaly urazu (poniewaz zwierzeta odeszly a wet 'nie bardzo sie znal' - nie mozna bylo upewnic sie do powodu ani konkretnie co do choroby).
We wszystkich trzech przypadkach objawy byly identyczne ze skreceniem karku czy urazami kregoslupa.
We wszystkich trzech przypadkach choroba ta wystapila "nagle"
We wszystkich trzech przypadkach szczurki cierpialy katusze przez kilka dni.
We wszystkich trzech przypadkach "za mlodu" ogoniaste bawily sie w kolku do krecenia (karuzeli dla gryzonii).

Skrecenie karku lub uraz kregoslupa (to drugie w wyniku wkreceia sie ogona) z winy karuzeli - czy jak kto woli - u szczurkow, ktore krecily sie swego czasu w takiej karuzeli - jest spotykane wg mnie za czesto, zeby mozna bylo pozwolic sobie na takie ryzyko.

Pozdrawiam.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: GoHa »

Ja kupilam klatke i tam juz od razu byl kolowrotek ... Moj Quba ma ten kolowrotek "gdzies". Wogole go to nie bawi, a jak sie teraz naczytalam to mu to wyciagne i tak , bo jeszcze postanowi sie zaczac bawic... Uf... Ide demontowac karuzele!
Dobrze jest być kochanym... :)
Agatra
Posty: 120
Rejestracja: czw lip 17, 2003 2:27 pm

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: Agatra »

Ja w domu także mam kołowrotek po chomikach. Ale Layla z niego nie korzysta. Kiedyś dla sprawdzenia jej reakcji postawiłam go w jej klatce ale szczurci najwyrażniej nie spodobał sie owy nowy element. Nawiększą frajde sprawia jej zabawa w ściganego albo jak sie z nią drocze. Sądze ze takie zabawy sa 100 razy lepsze od kołowrotka.
['] Layla [']
['] Lloyd [']
gollum098

Teraz juz sie boje!

Post autor: gollum098 »

MOJ GRYZAK MA KOLOWROTEK JUZ OD MIESIACA(WTEDY KIEDY KUPILAM SZCZURKA). szczurek nie bawil sie kolowrotkiem ale zrobil sobie w nim spanko.sadzilam ze nic mu sie nie stanie ale teraz sie boje.prosze napiszcie co byscie zrobili na moim miejscu.zostawic kolowrotek czy go odczepic?podlreslam ze szczurek wciaz rosnie!!
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: jokada »

Nie wiem kto o tym pisał, kto to wymyślił
ale pomysł jest swietny :)
żeby kółko do biegania zawiesić poziomo jako balkonik/gniazdko

moim ogoniastym sie to spodobało :)

koniec obgryzania hamaków ;)
(Moria tak potrafiła co dwa dni :blink: - i ja co te dwa dni naprawiałam)
teraz obydwoje maja zawieszone "gniazdka" i chyba im to posuje
mimo że Olaf musi sie troche nakombinować żeby zmieścić tam swój gruby tyłeczek :lol:

Obrazek

Obrazek
izunia

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: izunia »

moj szczurasek uwielbia w kolku spac jest zawieszone normalnie a on sie wyklada na nim jak w hamaku (a takiego zwyklego hamaka nie cierpi) tylko problem w tym ze juz sie do karuzeli caly nie miesci ale on jest uparty hehe
qxik

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: qxik »

przyznam ze swietny pomysł , tylko znając charkter mojej konewki zaraz rozwali balkonik ;) ...
PALATINA

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: PALATINA »

Moje skarby zaraz by zjadły plastikowe kółeczko :(
A metalowe nie mają denka!

Ale pomysł świetny i zdjęcia super!
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: AniaP »

Jak zobaczyłam te zdjęcia od razu pomyślałam, że mojej Niuńce też takie gniazdko powieszę. I już dziś zrobiłam jej spóźniony prezent pod choinkę :) . Tylko nie wiem czy jej też się tak bardzo podoba, bo narazie tylko ze dwa razy tam weszła, ale może to polubi :)
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
brush2

[Akcesoria] - Kolowrotek

Post autor: brush2 »

Wróciłam właśnie ze świąt u teściów. Będąc u nich przypomniałam sobie o tym pomyśle na gniazdko z kołowrotka i zrobiłyśmy ze szwagierką takie dla jej szczura. Pierwszy dzień to była zabawa gniazdkiem, przewracanie go na wszystkie strony (i wielkie zdziwienie w oczach "CO TO TAKIEGO?" ;-) ) ale zaraz potem...

Obrazek
Obrazek

Teraz muszę mojemu Panu J. zrobić też coś takiego i zawiesić w klatce :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”