[Kołowrotek]jaki? czy w ogóle?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kapka
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:33 pm

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Kapka »

Kołowrotek jest ogromny (specjalny dla szczurów - po coś je w końcu robią), moja Zorka zmieściłaby się w nim jeszcze z 3 kolezankami :)
A wstawiłam go dlatego, ze nie każdego dnia ma możliwość wybiegania się po pokoju. Myslałam więc, że moze tam wówczas pobiega. Ale jeśli w ogóle nie ma do niego wchodzić to go wyjmę, bo szkoda miejsca.

Dzięuję za uwagi, nawet te krytyczne - one też są bardzo wazne. :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Fam »

ale ci kit wcisneli w zoologu zeby wepchnac ci najdrozsze kolko przeciez nie ma kolowrotkow dla szczurow, nie sa takie glupie, lepiej zorganizuj wybieg, a kolo sprzedaj komus kto ma chomika
za tęczowym mostem: Karolcia
Kapka
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:33 pm

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Kapka »

Obawiam się, że chetnego na kółko nie znajdę, bo jest ono naprawdę tak wielkie, że nie przesadzam, ale mały królik mógłby w nim biegać. Chomik, to by się zabił po dwóch rundach :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Fam »

wiem, widzialam takie kulka, moze komus kto ma koszatniczki, a jak takie ogromne to dla fretki moze, jak nikogo z takimi zwiezami nie znasz to wystaw na allegro, bo wątpie zeby szczur sie do tego ustrojstwa przekonal
za tęczowym mostem: Karolcia
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Nisia »

A ja naprawdę polecam to rozwiązanie, jeżeli nie masz co z kołowrotkiem zrobić:

[quote="Meggy"]
ale zawsze możesz kołowrotek przewrócić albo podwiesić i zrobić z niego legowisko...[/quote]

Ja kupiłam klatkę, gdzie na wyposażeniu była taki chomiczy kołowrotek i okazał się (po przewróceniu i przywiązaniu do prętów) idealnym gniazdkiem nr 2. Jeszcze tylko nie wiem co zrobić z chomiczym domkiem... Ma ktoś pomysł (otwory ma za małe i sam jest za mały jak na szczurka)?
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Fam »

oddaj komus, chyba sie nie przyda
za tęczowym mostem: Karolcia
Yrsa
Posty: 270
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:45 pm
Kontakt:

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Yrsa »

Szczurki nie powinny biegać w kołowrotkach, bo ogonek mógłby się im złamać, gdyby wpadł między szprychy (chociaż dzisiaj więle kołowrotków jest już bez szprych).

Kołowrotek to idealne miejsce na legowisko. Wszystkie moje szczurki w nich śpią. :)
Kapka
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:33 pm

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Kapka »

Moja szczurcia śpi w domku (który niedługo bedę musiała wymienić na większy) i nie sądze, zeby się przeniosła do kołowrotka :) Wywalę to cholerstwo i już.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Nisia »

Wiesz, Yrsa, od Ciebie ściągnęłam ten pomysł ;) Mam nadzieję, że się nie gniewasz ;)
W takim kołowrotku łatwo sprawdzić co się dzieje. Czy mocno nabrudzone jest, czy jedzenie się tam nie psuje.
Yrsa
Posty: 270
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:45 pm
Kontakt:

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Yrsa »

Nisia... ten pomysł też nie jest mój. :)

Kapka - Odwróć kolowrotek tak żeby przypominał miseczkę i podwieś go do klatki jak hamaczek. Twoj szczurek będzie zachwycony. Szczury są jak koty, zawsze lubią być jak najwyżej. Ja swój kołowrotek zawiesiłam na spiętym łańcuszku ze spinaczy. Jak tam wyścielesz to szczurzak będzie chciał spać tylko tam. :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Nisia »

Zależy. Henia połowę czasu siedzi w takim odwróconym kołowrotku, który umocowany jest na najwyższej półce, a połowę - w kuwecie, zakryta siankiem i szmatkami - bo tam nikt jej nie widzi ;)
Kapka
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:33 pm

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Kapka »

Dzięki za rady, pomysł rzeczywiscie fajny. Niestety i to się u mnie nie sprawdzi :) Moja szczurka śpi w takim ogromnym pojemniku, on ma zaledwie kilkanaście cm wysokości i jest oczywiście cały otwarty więc nie ma nawret pod co podwiesić. Ona tam normalnie prawie jak piesek zyje. Nigdzie nie ucieka, śpi w domku, zalatwia się w jednym kąciku :) Zastanawiałam się przez chwilę czy aby naprawdę mam szczurka, bo jak czytam niektóre posty to az się jezą włosy na głowie. A mój ogon to tak jak wspomniałam spi jak piesek, nie musze jej pilnować, nigdzie nie siusia (nawet jak ją wezmę na ręce lub gdzieś zostawię na kanapie czy podłodze), nie brudzi, nic nie gryzie, nie skubie, nie smierdzi... zupełnie jak nie szczur :)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Szczur i kolowrotek.

Post autor: Anita »

Nie martw się - jeszcze się nauczy jak być porządnym, śmierdzącym i śmiecącym szczurem ;)
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

Szczur i kolowrotek.

Post autor: soho »

hehe oj napewno :) nie ma bata ze sie w koncu "nauczy" siusiania itede gdzie popadnie :lol: 4 sure to nastapi...(chyba ze to jakis nietypowy scur)
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
sarenka24
Posty: 310
Rejestracja: czw paź 14, 2004 10:59 pm
Lokalizacja: Katowice

Szczur i kolowrotek.

Post autor: sarenka24 »

Jestem podobnego zdania ;) moja scurcia na początku też była istnym aniołkiem, a ja byłam zachwycona, że trafił mi się taki "nietypowy" szczurasek, dopiero z czasem nauczyła się wszystkich rzeczy, które szczury lubią najbardziej, czyli: sikania po wszystkich kątach, zanoszenia zasikanych chusteczek do legowiska, wywalania jedzenia z miseczki, gryzienia prętów w klatce, gryzienia wszystkiego co jej wpadło pod łapki...więc nie masz się co martwić Kapka, Twój scur "znormalnieje" z czasem ;) :twisted:
A kołowrotkom powiedzmy stanowcze : NIE !!!
Nosek ['] forever in my heart
Kinia i Frida ['] ['] :(za teczowym mostem, tak szybko odchodzicie :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”