[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: roenna »

Się doczepie do tematu i zapytam.
Miał może ktoś problem związany z tym, że z poidła nie chce leciec woda?
Kupiłam niedawno fajne, dość spore plastikowe poidło i wszystko byloby fajnie gdyby nie to :roll: Gdy ściśnie się plastik woda normalnie leci, i jakiś czas kulka funkcjonuje normlanie, jednak za jakiś czas kulka mimo kręcenia jest praktycznie sucha.
Co nie tak?
Dodam, że poidło nie należy do najtańszych, więc nie spodziewałam się podobnej sytuacji...
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: AngelsDream »

A nie wiesz czy przy wylocie wody jest uszczelka?
Wyjątki i dwa psy.
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: roenna »

Nie ma. Końcówka jest cała plastikowa, jedynie z wierzchu pokryta metalem.
Gdy poidło trzyma się w ręce wszystko działa jak należy...
Wystarczy je przechylić.. Próbowałam tak właśnie przechylone przymocować do klatki, lecz to nie rozwiązuje problemu.. :?
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: AngelsDream »

To dziwne, jesli jest nowe kamien nie mogl sie osadzic, zreszta wtedy pewnie w ogole nic by nie lecialo...
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: krwiopij »

a leci, kiedy kulke cie naciska? bo generalnie to o to chodzi... samo krecenie nic nie daje, zeby nie kapalo... kulke nacisnac jezyczkiem po prostu trzeba...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: roenna »

Heh.. właśnie nawet mocne 'wepchnięcie' (innymi słowy naciśnięcie) kulki wgłąb poidła nie powoduje nawet zwilżenia jej.. Gdy wyciągnie się je i zrobi tą samą czynność w ręce wszystko jest ok. Nie mogę zrozumieć co może być nie tak w poidle składającym się teoretycznie z trzech części..
Boteleczka jest ok, nakrętka również, kulka także w porządku- a woda jak nie leciała tak nie leci :?
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: Joanka »

Musisz pokombinować z położeniem poidełka, tak, żeby otwór był skierowany pionowo w dół. Może spróbuj je przyczepić do dachu klatki zamiast do ścianki?
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: WildMoon »

Ja mam wylacznie takie poidla: http://www.futterplanet.de/catalog/images/001043.jpg
Sa to poidla przyciskowe, ktore sa cichutkie, latwo sie je napelnia i czysci (mozna rozebrac na czesci i chyba nawet wstawic do zmywarki). Dostepne bodajze tylko w zagranicznych sklepach internetowych i za granica... A moze i w Polsce sa? Jesli nie, warto sprowadzic...
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: Fam »

przepisy an karmidla:

1' karmnik ciezki najlepiej zrobic z luksfera(takie szklane cus do budowania scianek przezroczystych, prl owski hit), nadaje sie zwlaszcza na pokarm mokry, dzieki wciaciu mozna stawiac go na pietrze i przywiazywac sznurkiem do klatki, wtedy nie ma obaw ze spadnie

2' karmnik wiszacy z plastikowej zakretki po kawie rozpuszczalnej tamkiej w kwadratowym sloju (no. nescafe) robimy na jednej sciance dwie dziurki blisko rogow i przeplatamy druciki do zamykania woreczkow, przyczepiamy na nie do klatki, lepiej sprawdzaja sie zakratki wieksze, polecam na pokarm suchy, scianki sa strome i nie jest latwo rozzucic zawartosc

3' karmnik automatyczny zakretka mala przywieszona j.w. tuz nad nia sloiczek od oliwek do gory nogami pelen karmy, kiedy szczury beda wyjadaly z domu zapas bedzie sie uzupelnial ze sloiczka, UWAGA: skutkuje dla pokarmu dosc drobnego, przy grubszym zdaza sie ze sie blokuje
za tęczowym mostem: Karolcia
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: Michał i Madzia »

Roenna. Poidło moze być najnormalniej w swiecie wadliwe. Najprawdopodobniej jest zbyt mała średnica tulei i woda nie chce przelatywać. Wymień w sklepie na nowe (zgłoś reklamacje) i spóbuj jeszcze raz.
Mamy Szatana w pokoju!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: ESTI »

Ja już bym dawno poszła do sklepu i kupiła nowe. I oczywiście najpierw spytała czy jest głośne i czy będzie można w razie czego wymienić na inne.
Obrazek
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: roenna »

Mogę powiedzieć, że poidło się "rozkręciło" ;)
Działa już właściwie bez zarzutu.. Ale co ja się z nim namęczyłam to moje :roll:
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: Fam »

ja tez tak mialam kiedys z poidlem, ale tez sie rozkrecilo
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: limba »

[quote="WildMoon"]Ja mam wylacznie takie poidla: http://www.futterplanet.de/catalog/images/001043.jpg
Sa to poidla przyciskowe, ktore sa cichutkie, latwo sie je napelnia i czysci (mozna rozebrac na czesci i chyba nawet wstawic do zmywarki). Dostepne bodajze tylko w zagranicznych sklepach internetowych i za granica... A moze i w Polsce sa? Jesli nie, warto sprowadzic...[/quote]
a jakiej to firmy??? u nas takich chyba nie ma :-(
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Michał i Madzia
Posty: 76
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:20 pm

[Wyposazenie] - Halasujace poidlo.

Post autor: Michał i Madzia »

Słuchajcie wszyscy którzy mają problemy z poidłami. Przy najbliższej wycieczce do zoologa, dowiemy się jakiej firmy jest to poidło które my mamy. Było niedrogie (ok 7 zł) i jest bezszelestne. Nie ma części mechanicznych, zadnych kulek itd, łatwo się napełnia, składa sie z 3 częsci, bez problemu sie myje. Jedyny mankament to że jest małe pojemnosciowo, ael na cały dzień wystarcza - a zaletą tego jest to, że szczuras zawsze ma świeżą wode, bo musimy mu ja codziennie dolewać:)

[ Dodano: Sob Cze 18, 2005 20:31 ]
Ok - okazało się że znaleźliśmy info na poidle. Produkuje je polska firma "Lopigra", znajdująca się w Krakowie na ul. Celerowskiej 30/66. Niestety nie mamy szans przesłać zdjęcia.
Mamy Szatana w pokoju!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”