[Wyposażenie] Jakie półki?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kikuu
Posty: 37
Rejestracja: wt lis 30, 2010 6:28 pm
Lokalizacja: Białowieża

Re: [Wyposażenie] Jakie półki?

Post autor: kikuu »

w mojej klatce są półeczki z pleksji a zamiast drabinek wstawiłam spore gałęzie drzewa lipowego
maggy30
Posty: 34
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 3:06 pm
Lokalizacja: Poznań

Jakie półki, żeby jak najmniej chłonęły zapach?

Post autor: maggy30 »

Mam pytanie: w klatce moich szczurasków są półki drewniane pokryte lakierem. Niestety wydaje mi się, że bardzo chłoną zapach i śmierdzą. Myję klatkę i szoruję półki co 2 dni. Czy są jakieś może półeczki, które tak nie chłoną wilgoci i zapachów?


Połączyłam z istniejącym już tematem. Następnym razem proszę użyć wyszukiwarki i nie tworzyć tematów które są już utworzone tylko się do takich dopisywać. noovaa.
Luluś i Emil
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jakie półki, żeby jak najmniej chłonęły zapach?

Post autor: szczurzyca. »

szukajka nie jest płatna ;) wystarczyło wpisać "półki". są plastikowe, np. ferplast http://www.krakvet.pl/ferplast-taras-fr ... -8822.html
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jakie półki, żeby jak najmniej chłonęły zapach?

Post autor: szczurzyca. »

grr, za wcześnie wysłało. możesz też użyć desek do krojenia, plastikowych, tacek, to zależy od Ciebie.
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
chudyzaq
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 12, 2011 12:06 am

Re: Jakie półki, żeby jak najmniej chłonęły zapach?

Post autor: chudyzaq »

siatka najlepszym rozwiazaniem . osbiscie mam z siatki polki poleczki , a na nich gruba szmata badz tektura zeby latwiej sie chodzilo po nich i szybka i latwa wymiana tektur ,szmat ;)

ort! moderator
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Jakie półki, żeby jak najmniej chłonęły zapach?

Post autor: KITEgirl »

i tektura i szmatka chłonie strasznie mo0cz a temat jest o tym co moczu nie chłonie
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jakie półki, żeby jak najmniej chłonęły zapach?

Post autor: smeg »

chudyzaq pisze:siatka najlepszym rozwiazaniem . osbiscie mamz siatki polki poleczki , a na nich gruba szmata badz tektora zeby latwiej sie chodzilo po nich i szybka i latwa wymiana tektor ,szmat ;)
Siatka jest niewygodna dla szczurów, tak samo piętra z prętów. Mogą też porobić sobie odciski na łapkach od tego. Dobrze, że chociaż czymś ją przykrywasz ;)
Z drugiej strony, jeśli mamy w klatce plastikowe półki, które zupełnie niczego nie chłoną, a szczur z upodobaniem na nie leje, a potem w tym śpi, to cały mocz i smród wsiąka... w szczura. W takim przypadku zastanowiłabym się nad plastikowymi koszyczkami zamiast półek, przynajmniej przez dziurki mocz będzie spadał na ściółkę ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Agnierzga
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 11:52 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Wyposażenie] Jakie półki?

Post autor: Agnierzga »

Istnieją jakieś miejsca w sieci gdzie można kupić osobno półki do klatek?
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Wyposażenie] Jakie półki?

Post autor: Flaumel »

W takim przypadku zastanowiłabym się nad plastikowymi koszyczkami zamiast półek, przynajmniej przez dziurki mocz będzie spadał na ściółkę
W tym wypadku polecam jeszcze wieszanie koszyczkow lekko pod skosem, zeby mocz na pewno splywal i z tej nizszej strony - nawiercenie czy zrobienie po prostu paru otworkow w dnie :) U nas sie sprawdzalo.
Obrazek
Krolik
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 03, 2012 9:07 pm

Re: [Wyposażenie] Jakie półki?

Post autor: Krolik »

Szukam koszyków długości 48-50 cm. Czy ktoś wie gdzie takie dostane ?? Najlepiej plastikowe.

W ostateczność będę musiał użyć podstawek pod długie doniczki ale one nie są głębokie i to mnie boli :/
Z góry dziekuje za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”