[Wyposażenie] Jakie półki?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: [Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Elly »

Ja dzisiaj postanowiłam troche w naszych klatkach pozmieniać. Pojechałam do sklepu po deski do krojenia, bo widziałam, że kiedyś były... i ZONK. Już nie ma. Tzn są, ale takie eliptyczne jakby. Wolalabym, żeby były prostokątne. No ale nie do tego zmierzam. Chciałam zapytac, czy ktos z Was ma moze polki z pleksi? W temacie czytalam, ze tak, ale nie bardzo wiem jaka jest o nich opinia. Pleksi (tak chyba to sie pisze ;>) moj tata moze mi przyniesc z pracy, ale nie wiem czy to bedzie dobre rozwiązanie. Jak to się sprawdza? W nasze drewniane półeczki już powsiąkał mocz i chcialabym je w koncu zmienic :smykrat:
Ostatnio zmieniony pt kwie 27, 2007 1:04 am przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Wyposazenie do klatki Ferplast Jenny Chrom

Post autor: Dagaz »

Mam klatke Ferplast Jenny Chrom Klatka dla Szczura ale poniewaz zostala kupiona na allegro ma tylko jedna polke. Na zagranicznych stronach znalazlam i polke i drabinke do niej
http://www.petcentreonline.co.uk/ecomme ... ct~372.htm
http://www.petcentreonline.co.uk/ecomme ... ct~373.htm
Cena tez nie jest taka zla...
Ale czy ktos widzial to do kupienia w Polsce ?
I jesli tak to po ile ?
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: [Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Agata »

Dagaz: jakieś trzy posty wcześniej pytałam się o te półki. ;) Są do kupienia w Polsce, tyle że są potwornie drogie: od ponad 20 zł do ponad 30 zł za jedną półkę - jak dla mnie, to dużo: deska do krojenia kosztuje o połowę mniej.
Dostepne sa w niektórych sklepach internetowych,  m.in. w Zookoziołku: pólka i drabinka. Nie wiem, jak z dostępnoscią w zwykłych zoologicznych, bo osobiście się jeszcze nie napotkałam.
Ostatnio zmieniony sob maja 12, 2007 10:22 am przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

RE: [Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Dagaz »

xD
To przez to ze byl ten [Klik] i tego nie zauwazylam :P
Jak dla mnie to te polki sa swietne i 24 zata to nie drogo bo polka jest calkiem spora, dokupie po wyplacie. Dzieki za info ;3
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: yss »

ktoś powinien wymyslić kiedyś półki dla gryzoni, podwójne, z odczepianym drugim [dolnym] dnem. albo wysuwanym. między dolne dno a tą górną część sypałoby się coś chłonnego, a w górnej części półki byłyby dziurki. nie byłoby kałuż :D i nic nie leciałoby w dół z rozbryzgiem.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: szara-stokrotka »

yss - wszystko przed Tobą, może uda się to właśnie Tobie wynaleźć taką konstrukcję:)
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: [Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: KEN-KON »

Ja mam pięterka zrobione z prętów metalowych i nie narzekam na nie.Nie mam problemów ze sprzątaniem.Osobiście polecam.
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: [Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: Agata »

KEN-KON: radzę troche poczytać w TYM temacie. Bo w końcu możesz dojść do wniosku, że te półeczki wcale tak dobre nie są...
Oczywiscie wybór materiału na półki to kwestia osobista, nikt na nikogo nie będzie się rzucał. Po prostu chciałam Ci pokazać to "ku przestrodze".
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
hubiko
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 11, 2007 11:20 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: [Wyposazenie] - Z czego pięterka?

Post autor: hubiko »

[quote="yss"]
ktoś powinien wymyslić kiedyś półki dla gryzoni, podwójne, z odczepianym drugim [dolnym] dnem. albo wysuwanym. między dolne dno a tą górną część sypałoby się coś chłonnego, a w górnej części półki byłyby dziurki. nie byłoby kałuż :D i nic nie leciałoby w dół z rozbryzgiem.
[/quote]

to co pisałaś skojarzyło mi się z taką kratką jak się kładło pod nalewak do piwa lub jakieś napoje (kiedyś pracowałem w barach różnych)
tylko, że to metalowe było i dawali to lokalom w bonusie do różnych rzeczy - nie wiem czy można coś takiego normalnie gdzieś dostać..
Aj em emejzing hiubi a to moje emejzing tiszerty:
Tiszert (RIP ['])
Mysza (mojego skarba)
Spock (u mnie od 27-05-2007)
Samurai (u mnie od 15-06-2007)
>TISZEROWA GALERIA<
bercik
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 31, 2007 3:37 pm

Odp: MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK

Post autor: bercik »

Dobry temat bo:
1 mam szczurka od tyg
2 szukam dla niego klatki
a tu mam ogólny przegląd klatek tylko mam pytanie

Jakie w końcu powinny być te pięterka?? plastikowe pogryzie, drewniane? metalowe?

Wydzielone z "MODELE DOSTĘPNYCH W HANDLU KLATEK" i połączone z istniejącym tematem.
Polecam go przejrzeć, w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. /Agata
Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2007 6:44 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

Odp: [Wyposazenie] - Z czego pi?terka?

Post autor: sue »

Ja obstawiam plastikowe - na przykład z desek do krojenia. Szorstkie - nie pośliźnie się, obsika - nie nasiąknie i się nie zaśmierdzi, łatwo zamontować, dostępne w hipermarketach chociażby, do wyboru do koloru ;)
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Odp: [Wyposazenie] - Z czego pi?terka?

Post autor: Mja »

A ja kupiłam w castoramie taką płytę plastikową (?), w pięknym czerwonym kolorku. Było na tym napisane PCW, ale czy to rzeczywiście ten materiał, nie mam pewności. Kosztowało coś ok. 40 zł, wym 80*150cm - mam nadzieję, że to niezły zakup. Teraz tak pomyślałam, że w sumie jedyną wadą jest to, że powierzchnia jest śliska, bo gdyby była taka matowa jak w deskach do krojenia, to byłoby idealne.

Jutro będę ciąć :D

Jak myślicie, jak je zamocować? Chcę zrobić z każdej strony 2cm dłuższe półeczki i porobić nacięcia, w ten sposób będzie można łatwo je wyjmować.
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: [Wyposazenie] - Z czego pi?terka?

Post autor: Magamaga »

Żeby nie była taka śliska możesz przejechać ją parę razy papierem ściernym. Ja też mam śliską pleksi na półeczkę i tak zamierzam zrobić.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: [Wyposazenie] - Z czego pi?terka?

Post autor: yss »

hmmm
wymyśliłam coś.
mam półeczki ze sklejki.

gdyby zrobić z cienkiej przezroczystej pleksy nakładki na te półki, z brzeżkami, żeby siuśki nie spływały po kratach..... co wy na to? zamiast wymieniać, nałożyć na wierzch? tylko jakies mocowanie trzeba zrobić na brzegu żeby nie spadło.

co myślicie?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

[klatka] wybór klatki

Post autor: Tili »

Wymyslilam dzis, poprawcie mnie jesli zle kombinuje, zeby drewniane polki "owinac" taka mata do szuflad (mozna ja kupic w Ikei). Z braku laku na szybko zrobilam im z niej dwa tuneliki i nie gryza ich, wiec pomyslalam, ze moze by sie sprawdzily na polkach. Mozna je spokojnie myc i sa bardzo elastyczne. Jak myslicie sprobowac?

przypominam o pisaniu w odpowiednich wątkach. yss mod.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”