[Wyposażenie] Jakie półki?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: AiB »

Mam taką "folię szafkową" w kuchni, teraz dobrze się jej przyjrzałam. Oprócz tego, że nie można mieć pewności z czego jest zrobiona, to myślę, że nie jest zła. Myć można rzeczywiście dość łatwo. Jeśli będziesz monitorować czy nie gryzą jej to może być ok (choć jednak trochę martwi mnie, że może być toksyczna). Nad tunelem bym się jednak kilka razy zastanowiła, bo kiepska tam wentylacja, a jak szczurek nasika, to będzie musiał się kisić w smrodku:)
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Tili »

Tunel jest tymczasowy, bo siedza jeszcze w akwa (czekam na klatke) i szukalam czegos w miare miekkiego,zeby nie mogly sie po tym wspinac, ale jednoczesnie odpowiednio sztywnego, zeby sie nie zawalilo. Szczurki nie siedza w nim na okraglo, pozatym tunel nie jest szczelny, bo wzdluz "grzbietu" jest szpara, przez ktora szczury sobie wylaza, a sprzatam codziennie, ale oczywiscie jesli mialabym z tego zrobic "profesjonalny" tunel to beda tam dziorki. No i nie zauwazylam, zadnych pogryzien, bo to jest na tyle grube, ze chlopaki szybko sie nudza i odpuszczaja.
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: AiB »

Jak już będziesz miała klatkę to lepiej pomyśleć o czymś na 100% bezpiecznym dla Ogonków. Powodzenia:):)
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: [Wyposażenie] Jakie półki?

Post autor: Mucha321 »

Ja zrobiłam półki z tacek na owoce i z glazury. :P

Obrazek

2 w 1, bo i półka, i schować się też można pod spodem. :P Wyciera się łatwo i szybko.

Półka z tacki wisi na samej górze, na wysokości ok. 140 cm i zwykle tam się wylegują wszystkie razem. Zdjęcia nie mam niestety.
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
marta&marian
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 04, 2010 11:24 am

półki i drabinki- jakie najlepsze?

Post autor: marta&marian »

Witam serdecznie,

Czytałam już sporo na forum o klatkach, przymierzamy się żeby zakupić na przyszłość dla naszych maluchów coś dużego.
Kupić dużą klatkę to nie problem ale jest duży wybór tego co w środku - i tu moje pytanie jakie półki i drabinki są najlepsze, ile ich powinno być (myślimy o klatce ok. 50x70x70). czytałam juz gdzies tutaj, że drewniane nie, potem, że z prętów metalowych też nie... w takim razie jak optymalnie wyposarzyć klatkę dla dwóch skarbów? Mamy juz chamaczek, który czeka na nową klatkę ale nie chcę słuchać rad sprzedawców co jest dla szczura najlepsze...

proszę o podpowiedzi :)

przepraszam jeśli to już padało ale podstron forum jest tak wile... a wyszukiwarka nie zawsze znajdzie to czego chcę :)
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: półki i drabinki- jakie najlepsze?

Post autor: lavena »

http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... &start=120
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=6193

Czytałaś te dwa tematy? Tam jest trochę o półkach.
Ja miałam półeczki zrobione z szafki łazienkowej (takiej na kółkach która się połamała więc wykorzystałam) i z kuchennych plastikowych tacek. Drabinki miałam metalowe, do tego miałam jeszcze sitko takie do robienia frytek i plastikowy durszlak. A co do tego jak rządzić klatkę... pooglądaj zdjęcia użytkowników na pewno jakiś pomysł odgapisz ;)

Obrazek tak mniej więcej wyglądała moja klatka.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: półki i drabinki- jakie najlepsze?

Post autor: Magamaga »

Mi osobiście wydaje się, że najlepsze są plastikowe - latwe do utrzymania w czystości, nie wsiąka w nie mocz.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
marta&marian
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 04, 2010 11:24 am

Re: półki i drabinki- jakie najlepsze?

Post autor: marta&marian »

Obrazek tak mniej więcej wyglądała moja klatka.[/quote]


dziękuję za inspirację :) fajna ta twoja klatka, na pewno część pomysłów wykorzystam, a durszlak rewelacja :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: półki i drabinki- jakie najlepsze?

Post autor: Magamaga »

Przejrzyj sobie w ogole temat o klatkach - tam znajdziesz tyle inspiracji, że połowy nie zrealizujesz. ;)
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: półki i drabinki- jakie najlepsze?

Post autor: Tili »

Ja z kazdej biore po trochu. Jak wroce od rodzicow z nowymi pomyslami i materialami to zobaczycie jaka klatke odwale normalnie popadacie hehe ;)
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: półki i drabinki- jakie najlepsze?

Post autor: Tili »

Natomiast polki mam drewniane, aleeeeee maz ukochany "owinal" je mata do szuflad, poprzybijal, zeby siedziala na swoim miejscu i jestem bardzo zadowolona. Teraz mam w planie zakupic, lub moze jakies znajde w piwnicy plastikowe polki, o ktorych pisze lavena. Do tego pare koszykow, hamaczki wlasnej roboty, drabinki i moze dorzuce jeden tunel.
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: półki i drabinki- jakie najlepsze?

Post autor: lola900 »

A czy jako półke mogę dać takie cuś z czego się robi meble?Chodzi mi o te deski z których są zbudowane.Czy mogłyby zaszkodzić szczurkom?Nie mam pojęcia co w nich jest,zapewne jakiś klej i inne dziadostwo ::)
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: półki i drabinki- jakie najlepsze?

Post autor: Tili »

Jesli szczurki maja tendecje do obgryzania to ja bym nie ryzykowala, bo jakby sie dogryzly do tego kleju to zatrucie murowane, ale widzialam tworczosc niektorych os z forum, ktore robily polki z paneli, desek do krojenia, kafelek. Czasem mozna podejsc do stolarza i poprosic o kawalek deseczki z odpadow, ew zaplacic grosze, zaimpregnowac, lub obic czyms (mata do szuflad tak jak ja) i masz poleczki.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: półki i drabinki- jakie najlepsze?

Post autor: yss »

z paneli robi się tak, że odcina się odpowiedni kawałek panela, a krawędzie nie zabezpieczone okleiną trzeba zaimpregnować czymś nieszkodliwym dla szczurów. jeden panel kosztuje bardzo mało :)

polecam lekturę wątków o robieniu półek i wyposażeniu klatki. do odpowiednich wątków możesz dopisywać dalsze pytania. ten temat zamykam.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Patrycha
Posty: 95
Rejestracja: sob lis 20, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Będzin, śląsk

metalowe piętra.

Post autor: Patrycha »

witam, niedawno kupiłam klatkę z dwoma metalowymi pięterkami, gdzieś na forum przeczytałam, że szczurki mogą zacząć przez te pięterka chorować, i zastanawiam się teraz, czy wyciągnąć im te piętra cz nie?

połączone. yss mod
Wolność? Po co wam wolność? Macie przecież telewizje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”