[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: sopocianka »

Miałam przez kilka miesięcy parkę papużek falistych. Stąd budka lęgowa (nie było piskląt...). Dzisiaj poszerzyłam otwór wejściowy (pilnikiem do paznokci! zajęło mi to tylko pół godziny) i Okruszek ma obszerny domek.

Uczyłam się do sesji poprawkowej, a na przeciwko mnie stał domek, gdzie drzemał mój przyjaciel, wystawiając tylko pyszczek... Obudził się dopiero wtedy, kiedy jadłam kolację.

Co sądzicie?
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 7:33 pm przez sopocianka, łącznie zmieniany 1 raz.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: limba »

jesli szczurciowi wygodnie to czemu nie :D tylko jeśli ma dno (nie znam się zbytnio na ptaszkach :roll: )to moze zasikiwać...i ciężko będzie domyć ..tak jak drewniane pięterka...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: sopocianka »

A nie... :lol: wsypałam do środka trochę granulatu i trocin.

On nie lubi spać w klatce w domku (woli listewki), ale na biurku, czy w innym miejscu pokoju... :)
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: limba »

[quote="sopocianka"]A nie... wsypałam do środka trochę granulatu i trocin. [/quote]
wiesz mówie na przykładzie swoich bab :lol: one by zaraz wszystko z budki wyniosły (granulat itepe) naznosiły husteczek, zasikałay i poszły spać jak aniołki :lol:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: Celina »

jak szczurciowi sie obrze spało to super. Ja tez w najblizszych dniach kupuje sobie 2 dziewczyki i juz maja gotowa klatke(nie moglam sie doczekac wiechyba od tygodnia cos poprawiam domocowuja itp) po papuach dziadka i tez przygotowalam im domek po ptaszkach :D mam nadzieje że się spodoba :wink:
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: sopocianka »

On kocha ten domek!! Prawie z niego nie wychodzi! :P Ostatnio zostawiłam domek na biurku (poza klatką) i poszłam spać. Rano wstaję, spodziewając się rozmaitych szkód, patrzę o Okruszek śpi sobie w domku, nic nie zasikane, żadnych bobków, brak śladów po zębach... Milusio!

Domek zawsze jest poza klatką, jeśli gdzieś wychodzę otwieram boczne drzwiczki klatki i przykładam otwór budki, która stoi na podwyższeniu. Rozumiecie, co mam na myśli? ;)
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Tomek_N
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 9:03 am

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: Tomek_N »

No to fajnie jak sie podoba szczurciowi!
Masz moze jakas fotke??
Tomek
PS: Jak ja kocham ogladac fotki :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: sopocianka »

Z lewej strony widnieje zdjęcie Okrucha na biurku na tle pomarańczowej zasłony, musisz sobie wyobrazić, że kilka centymetrów dalej jest biały parapet, a na nim budka dla ptaków z poszerzonym "wlotem" :wink: , a obok dwie miseczki -z wodą i z żarełkiem. Jak będę mieć zdjęcie to dam znać.

Dzisiaj zlikwidowałam klatkę! Nie była potrzebna, bo Okruś mieszka w tej budce, załatwia się tam, myje się i siedzi prawie cały czas, mogę go tam spokojnie zostawiać na noc.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Aga
Posty: 158
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 3:27 pm

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: Aga »

Ale czy ptaki nie przenoszą jakichś swoich chorób?? Czy to bezpieczne aby szczurek był w tym domku?? Piszesz, że domek jest drewniany, czyli że nie da się go dokładnie zdezynfekować, wypażyć, itd.

Ja nie znam odpowiedzi na te pytania ale tak mi przyszły do głowy. Kto może coś na ten temat powiedzieć?? :?: :scratch:
W szczurkowym raju--> Figunia..........(07 lutego 2006r)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: sopocianka »

Ptaki nie wchodziły nawet do tego domku! :D
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: czukukkcza »

fajnie że Twojemu Okruszkowi fajnie się mieszka,ale to trochę nie rozsądne likwidować klatkę...nie wstawiaj jej do piwnicy-a nuż się przyda?
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Darioslawa
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 22, 2005 8:40 pm

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: Darioslawa »

właśnie też myślałam żeby z domku po papużkach falistych (z ktorego defacto nie korzystały ;)) zrobić szczurkowi domek, ale w sumie on narazie nie potrzebuje domku bo dalam mu do akwarium duzo trocin i sianka i on sobie sam zrobil przemeblowanie i wykopal dziure w trocinach i wykombinowal daszek z siana i tam sobie śpi beka bo ma swoj 'pokoj' kolo szyby akwarium i go caly czas widze :D
Stefan jest gangsterem.
Darioslawa
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 22, 2005 8:40 pm

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: Darioslawa »

a czy jak Stefan śpi sobie w takim domku a ja g wyjmę razem z nim w środku i postawię np. na biurku to czy stefan sie nie wkruzy albo nie przezyje jakiegoś traumatycznego szoku ? :P
Stefan jest gangsterem.
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: EmDżi »

Darioslawa mam pytanko - czy nie lepiej było by zafundować szczurasowi klatke?? bo widzisz jeśli masz zwykłe akwarium to szczurasek źle sie w nim czuje.Do tego powietrze mu się nie filtruje itp...pomyśl nad klatką...
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
AnNi
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 04, 2006 3:27 pm
Kontakt:

[Wyposazenie] - Domek z budki dla ptaków

Post autor: AnNi »

Nio ja tez mialam papuzki faliste(7) i zostala mi po nich wielka klatka i budka(byly pisklaki) , i niewiem czy bym ogla tam 3mac szczurka ...w budce czy klatce bo klatka raczej za duuza a bydka pewnie za mala:(
Za tydz. -SZCZURcia

Wreszcie sie doczekałam!
>
{[..]}
}{
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”