[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: yss »

czarna: pusto jak licho.
zrób im półki, takie normalne, w dużej powiedzmy 2 - 3, szer. np 20 cm, w małej mniejsze. a jak ma się półki, resztę dopasowuje się do półek. :D jeśli w półkach wyborować przy brzegu jakieś dziurki, można na nich potem zahaczyć spinacz lub drut od hamaka, albo od drabinki. możesz pozbijać z listewek cienkich drabinki, niekoniecznie ustawione ukośnie lub pionowo, ale też robić z nich mostki poziome. :)

a propos - wpadłam na pomysł, żeby robić półeczki z szorskiej plexi [tzn jestem zadowolona z moich, ale tak ogólnie]. bo są takie gruzłowate gatunki pleksi, nie kaleczące, wygładzone, ale pleksi ma wtedy strukturę bardziej porowatą - bo ze zwykłej gładkiej pleksi szczur może się ześliznąć, np popchnięty przez innego szczura, a z takiej porowatej chyba nie, jak myślicie?
[taka pleksi półeczkowa nie powinna kosztowac więcej niż 7 - 8 zł]
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: [Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Landrynka »

Ja w mojej klatce(58x36x56) mam na razie tylko 2 półeczki plastikowe. Zrobiłam też dwuwarstwowy hamak. Macie może jakieś pomysly co dodać? Niby wiem, że mogą byc rury, sitka, liny, drabinki etc., ale jakos tak...

yss: troche niefajnie by się to chyba sprzątało. Poza tym (przynajniej w leroy merlin) wcale takie tanie nie jest. Najmniejszy kawałek tj. 44x54 odpowiedniej grubości kosztuje jakieś 40zł.

PS Mam tez rurę z PCV czy z plastiku, tylko musze uciąć odpowiedni kawałek.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: ismena »

ja kupiłam swojej Gajii nową klatkę. Wiem, że do 22 kwietnia (kiedy odbieram dla niej towarzyszkę) będzie jej się nudzić. Uszyłam dla niej hamak i go zawiesiłam, dałam jej kołowrotek, zaczepiłam różne liany z muliny, dałam jej kilka mulinowych bransaletek do gryzienia i kilka piłeczek. Gaja nawet ani jednego z tych rzeczy nie tknęła. Na darmo się męczyłam - nie wiem jak zmusić szczurzycę do zabawy. Jej plan dnia wygląda tak: Jedzenie, drzemka, jedzenie, drzemka, jedzenie, mycie się, drzemka... poradźcie coś... Na pewno Gaja nie jest chora bo miała nie dawno kontrolę. Wiem, ze jej nudno, ale nawet pieszczochy ze mną nie sprawiają, że jest wesoła :cryrat:
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
szczurkioli
Posty: 57
Rejestracja: pn gru 25, 2006 2:28 am

RE: [Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: szczurkioli »

A ja dzisiaj kupiłam nowośc : duży i bezpieczny kołowrotek plastikowy firmy Savic dla szczurów.Jak ciury nie będą chciały korzystać to odwrócę i bedą miały nowy domek :-)
Nie oceniaj , nie znając...
szczurkioli :)
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: [Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Landrynka »

Dzisiaj urządziłam klatkę:
[attachment=415]
1 hamak dwuwarstwowy
2 lina ze starej poszewki na kołdrę
3 gniazdko z rękawa starej koszulki z jednej strony z gumką
4 miseczka przyczepiana do prętów
5 półeczki
6 lina ze splecionego sznurka
7 tunel z nogawki dżinsów
8 poidełko
Chciałabym jeszcze dodac coś na dole, ale nie wiem co.Może wy macie jakieś pomysły?
PS Sorry że to rysunek, a nie zdjęcie, ale nie posiadam cyfrówki:/
Ostatnio zmieniony czw maja 03, 2007 10:56 am przez Landrynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: [Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: fenek11 »

Mam nielada problem, otoz chyba w klatce moich szczurasow bylo juz wszystko hamaki byly i niemoga juz byc bo pan fenek rozgryza je w ciagu dwoch dni, a wiec dalem plaskikowe sitko zeby tam sobie spal pogryzl je i zostal tylko kawalek ..... zrobilem z pudelka po lodach 2l domek zasikal a potem pogryzl , i tu moje pytanie co mzona dac do klatki aby szczuras tego niepogryzl jedyne co mam czego nieda rad pogrysc to maly transporterek w ktorym spi z maluchem :P.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”