[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Fam »

jedno pieterko (na wiecej za niska klatka), jakas galaz lub drabinkla, chamaczek i domek na dole. oczywiscie pidlo, 2 miseczki (na suche i na pozostale).
za tęczowym mostem: Karolcia
Klaudyna
Posty: 45
Rejestracja: czw mar 30, 2006 4:21 pm

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Klaudyna »

A co by bylo mozna zrobic ze starego kolowrotka bo w klatce dla ziuty byl ale go odinstalowalam razem z pieterkiem no a glupio tak wyrzucic jak ktos ma jakis pomysl co z tym zrobic to prosze zeby napisal
:przytul:
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Dory »

Możesz zrobić super gniazdo ;) .
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Fatty »

No ja właśnie z tego kołowrotka gniazdko robię :) obciągam jakimś materiałem, jak zasikają doszczętnie to po prostu wymienic materiałek na inny i luz ;)

Cosik opatentowałam chyba. Otóż marzyła mi się lina, więc zapytałam mojego ojca gdzie mogłabym ją nabyć..on zmęczony totalnie moją dzisiejszą upierdliwością wygłosił słowa "Jak masz chęć to sobie skręć" :P..no i mnie natchnął! :D
Długi,szeroki na jakieś 25 cm kawałek flaneli skręciłam w rulon i porządnie,ciasno zszyłam,żeby się nie rozsuwał. Potem oplotłam to czymś w rodzaju tasiemki,w różnych miejscach dodatkowo przyszywając,aby się trzymało i nie rozplotło...no i w konsekwencji mam flanelową linę :)
Ja myślicie, takie coś sie nada dla ogonów?

Aaa...skleroza nie boli ;) Lepiej 'zainstalować' linkę pionowo(wspinaczka) czy poziomo(coś w stylu przejścia) ?
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: MANIAK90 »

Ja swojej szczurzycy włożyłam hamaczek, taką skarpetkę wypchaną szmatkami i smakołykami, taki pleciony z wełny sznurek z pętlami, powieszony domek z katronu WOŚP uciętego wpół, ale ona w ogóle z tego nie korzysta. Najchętniej spałany w kącie. A do tego martwi mnie to bo nawet w nocy nie słyszę żeby coś kombinowała, a raczej jestem przewrażliwiona na hałasy wychodzące z klatki w moim pokoju bo przeżyłam już 5 chomików i myszoskoczka(który zawsze na noc był w łazięce). Czy coś z nią jest nie tak? :?
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: ESTI »

MANIAK90, spokojnie, jak zechce sie do nowych elemntow w klatce dotykac, to zapewniam sie, ze tak sie stanie. Czesto szczurki przekonuja sie do pewnych rzeczy z czasem. ;)
Obrazek
Klaudyna
Posty: 45
Rejestracja: czw mar 30, 2006 4:21 pm

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Klaudyna »

A JA usunełam wszystkie pięterka i dałam na góre tylko takie male , dalam galąz owinietą sznurkiem zeby sie dziewuchy powspinały ,i takie pudelko po piernikach z wilgotnymi szmatkam bo cieplo jest straszne Zastanawiam sie czy moge zrobic dodatkowe pieterko z takiego czegos z tylu mebli to jest czesto? ! :)

a i jeszcze mam pileczke (taka la kotka z dziurami) i do tych dziurek wpycham jedzonko,mrodzinki itd, i zrobiolam szpic na patyku i mam do nadziania owocow i ziateczke wlasnorecznie zrobionom przez ze mnie i to mialo bycz na salate siano i taie tam ale gluty wola tam spac
ps to moze byc z tego drewienka z tylu szfki czy nie ?? ??
:ops:

[ Komentarz dodany przez: limba81: Pon Cze 26, 2006 7:46 pm ]
Posty polaczone.
Do godziny po napisaniu posta mozesz go edytowac, uzywaj tej opcji jesli chcesz cos dodac.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony pn cze 26, 2006 6:44 pm przez Klaudyna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Elly »

Obawiam sie, ze takie cos jak jest z tylu szafki moze zostac szybko zjedzone przez szczury. Mozesz takie pięterko zrobic np z desek do krojenia, albo jeszcze z czegos innego. Wystarczy przeszukac forum :] Znasz na pewno swoje szczury i wiesz jak sie zachowują w stosunku do roznych rzeczy, ale moje obgryzają rogi szafek itp wiec dlugo by takie cos pewnie nie wytrzymalo. Moze u Ciebie bedzie inaczej, ale takie płyty [?] to nieprzyjemne w dotyku nawet są i mysle, ze deska do krojenia to lepszy pomysl ;)
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: violet »

kurcze... Moje ogonki chyba jakies nietypowe są, bo kompletnie nie mam problemu z obgryzaniem czegokolwiek przez nie :shock: Polki nienaruszone, domek w stanie idealnym, kable omijane z obojetnoscia, hamaki w całosci... Gryza tylko to, co maja gryzc, czyli galąz, kolby i wapienko :) nno...czasem wpadnie im w zeby jakas kartka, ale to niewielka szkoda :hihi: Cudowne szkraby... mam nadzieje ze im to nie przejdzie z wiekiem :lol:
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Elly »

No ale samczyki to z reguly chyba mniej niszczą wszystko :> W klatce musialam naprawic hamak, bo wisi na sznurkach i Pysia zawsze obgryzala jeden z nich, wiec wzielam taki kuleczkowy łancuszek co na nim np metki wiszą czasem i problem z głowy :D Teraz akurat hamaka nie ma, bo jak łączyłam Karmela z nimi to wzielam z klatki wszystko co przesiąklo zapachem Pysi i Mary [oczywiscie oddam jak bedzie wszystko ok :P] Osobiscie takich płyt wiórowych [bo tak sie chyba to nazywa] bym nie dała bo bym szybko pewnie musiala wymieniac :P
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="Elly"]No ale samczyki to z reguly chyba mniej niszczą wszystko :> [/quote]

No to chyba wszystkie moje samce (6) są wyjątkami potwierdzającymi regułę :jezor2:
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Elly »

:lol: Mozliwe ;> W koncu co szczur to inny charakter, ale gdzie nie czytalam to zawsze o samczykach bylo napisane, ze są spokojniejsze itp :D Koniec offa.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Asiu
Posty: 217
Rejestracja: śr cze 14, 2006 9:45 am

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Asiu »

Znalazłam zdjęcie fajnie urządzonej klateczki. Fakt, że nie jest kupna tylko robiona, ale zawiera sporo fajnych pomysłów i może okazać się inspiracją.
Oto link: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/248 ... eb2a3.html
Alice Walker: „Zwierzęta tego świata istnieją dla nich samych. Nie zostały stworzone dla człowieka, podobnie jak czarni ludzie nie zostali stworzeni dla białych, a kobiety dla mężczyzn.”
Moje piękne dzieci: Kot, Kaziu, Motku, Holden
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Natalia_1222 »

W zagospodarowaniu klatki trzeba umieć znaleźć złoty środek : kierować się zasadą ; Co za dużo to niezdrowo,Co za mało to za nudno ( hah,moja własna). Czyli : zabawek dość dużo,ale miejsca wolnego też :thumbleft: .Asiu,ta klatka jest ładnie zagospodarowna,tyko ja bym dała ciekawsze zabawki :hihi: .
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Asiu
Posty: 217
Rejestracja: śr cze 14, 2006 9:45 am

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Asiu »

To ja poproszę bardzo jakieś przepisy na ciekawe zabawki, bo jakoś mi inwencji brakuje. Coś bym zrobiła, ale sama nie wiem co. Mam rurę, hamak, drabinki, sznur do wspinania (nigdy nie wykorzystany) i będę za moment miała sitko. I wydaje mi się, że przestrzeń mam cały czas niewykorzystaną....
Alice Walker: „Zwierzęta tego świata istnieją dla nich samych. Nie zostały stworzone dla człowieka, podobnie jak czarni ludzie nie zostali stworzeni dla białych, a kobiety dla mężczyzn.”
Moje piękne dzieci: Kot, Kaziu, Motku, Holden
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”