Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: yss »

jest podwójny i ma dziurę w którą można wpełznąć, gdy jest się szczurem :)
m.in nietoperr szyła takie hamaki, nazywała je paszczakami ::)
ten się nie myli, kto nic nie robi
fredziak
Posty: 9
Rejestracja: sob paź 30, 2010 8:45 am

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: fredziak »

Miesiąc temu kupiłam domek i hamaczek dla swojej szczuraski ( nie róbcie problemu z tego, że mam 1 szczurka , bo już za 2 tygodnie będzie u mnie drugi :D ) problem w tym , że fredka ( bo tak ma na imię ) nie chce ani spać w hamaczku ani w domku , nawet boi się wejść do obu rzeczy, a chciałabym, żeby się do nich jakoś przekonała . Jeżeli ktoś z was był w podobnej sytuacji , to proszę o poradę ;) z góry dziękuję ;D
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: lovekrove »

Z czasem się przekona. Z tego co piszesz to ona się boi jeszcze, daj jej czas, to się przekona ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
borówka
Posty: 341
Rejestracja: pt paź 29, 2010 6:22 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: borówka »

albo wrzuć jakieś smakołyki do domku czy tam hamaczka ;)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: Nietoperrr... »

yss,dzięki za reklamę! ;) ;D
A więc tak,jako osoba szyjąca różne gadżety dla szczurasów swoich i nieswoich,mogę po obserwacji własnej i niewłasnej powiedzieć tak...
Hamaki zwykłe,czyli powiedzmy kawałek kwadratowej tkaniny z zaczepami,jest dobry JEDYNIE jako miękka półeczka,po której szczuraski wolą brykać,niż po twardych powierzchniach.Lepszy jest też latem,gdy jest gorąco,niż ciepłe,przytulne domki.Wtedy śpią na hamakach.
Ale zimą?Zapomnijcie!Jeśli temperatura w domu spada poniżej 20 stopni,paskudy szukają jak najbardziej przytulnych,ciepłych miejsc.Wtedy powodzenie mają wszelkiego rodzaju domki i hamako-norki(takie hamaki z podwójnej lub potrójnej warstwy materiału,z okrągłym wejściem do środka),czy norki(okrągłe tulejki podwieszane).Im ciaśniej,oraz im więcej futrzastych przyjaciół do przytulania,tym cieplej ;D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: lovekrove »

U mnie w pokoju jest baardzo ciepło, bo ja zmarźluch jestem, to ostatnio zaczęli moi panowie spać na hamaczku. Aczkolwiek pierwszy raz zobaczyłam ich na nim śpiących, jak byli przeniesieni do innego pomieszczenia, gdzie jest sporo chłodniej.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Patrycha
Posty: 95
Rejestracja: sob lis 20, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Będzin, śląsk

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: Patrycha »

Gdy moje paskudy miały zrobione hamak z majtek :D, do których mogły wejść to bardzo chętnie tam spały, ale niestety też sikały tam, więc im zdjęłam. Teraz zrobiłam hamak z jednej warstwy i maluchy czasem tam wejdą, aczkolwiek spać nie chcą.
Wolność? Po co wam wolność? Macie przecież telewizje.
ogoniastaa
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 07, 2011 4:21 pm

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: ogoniastaa »

Ja nic nie robiłam .
Poprostu powiesiłam hamak a moja ogoniasta wlazła do niego napoczątku się bała ale weszła . ;)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: dusiaczek »

u mnie za nic nie chcą nawet wejśc na hamak taki odkryty, zwykły kwadrat. w sumie ma kieszeń (hamak od MadziK, swoją droga, sliczny róż dla panien, a one nie chcę...) ale nijak, nijak na niego nie chca wchodzić, nawet na niego nie sikają :p Śpia tylko w rękawie i poszewce na poduszkę.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: Sky »

Mam teraz takie szczęście, że cokolwiek nowego do klatki nie włożę, to wszystkie się 3 zlatują i od razu włażą na to. Czy to hamak, domek, czy rura. Ostatnio pierwszy raz powiesiłam im hamak, na chłodniejsze dni, narożny. Bez zastanowienia właziły mi na ręce i hamak, nie zdążyłam nawet podwiesić, a wszystkie były w środku.
To samo z domkiem, wczoraj nawet nie zdążyłam go ułożyć, a nagle wszystkie 3 się zleciały i go zajęły :P
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
joookeeer
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 3:22 pm

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: joookeeer »

Ja położyłem małej jakąś chustkę. Złożyłem, żeby było grubsza i bardziej miękka. Sama tam wlazła, nie musiałem jej zmuszać. Chustka była podwieszona, tak żeby mała rozwalała jej. Ostatnio przegryzła sznurek, na którym wisiała chustka, wracam dziś ze szkoły i co widzę? Chustka na dole w trocinach. Spryciula moja mała :) Jeżeli sam nie chce tam wchodzić, to go nie zmuszaj. Może z czasem sam się do tego przekona? :)
zuzalek10
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 08, 2011 6:21 pm

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: zuzalek10 »

nie każdy szczurek lubi spać w hamaku lepiej powiesić hamak i chustkę do nosa (taką materiałową) i przekonasz się na czym woli spać twój ogonek. jesli na chustce to zdejmij hamak :)
maks294
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 7:03 pm

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: maks294 »

Podwiesiłem im hamak to traktowali go bardziej jako jakąś siatkę zabezpieczającą (podczas bójek albo szybkich biegów, często ich łapał między piętrami ^^). Powisiał więc prawie bezużytecznie jakieś 2 miesiące i pewnego dnia Blu zaczął na nim spać. Teraz różnie, bo ostatnio nie mogą się zdecydować, raz śpią razem na półce zwyczajnie, raz w domku w klatce, raz w domku na parapecie, a Blu czasem na hamaku (Mikiego jeszcze tam nie widziałem).
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: valhalla »

Najlepszy sposób to nie namawiać ;) tylko czekać na rozwój wydarzeń. Moje szczury czasem śpią na półkach, czasem zakopią się w hamakach - różnie bywa. Ale hamaki tak czy siak są super, bo mniejsze ryzyko w wysokiej klatce, że szczur spadnie na coś twardego.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Oposiak
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 1:53 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: Oposiak »

ja wczoraj uszylam szczurkom hamak i drugi dzien go olewaja, mam nadzieje ze niedlugo na nim beda sobie lezaly. Pozostaje tylk oczekac ::)
Mania Obrazek i Zuzia Obrazek pozdrawiaja wszystkie ogonki :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”