Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yarcio

Namawianie szczurka do spania w hamaczku...

Post autor: Yarcio »

Zrobilem szczurkom hamak z takiego fajnego miekkiego i przyjemnego materialu, ale one go tylko obwachaly podgryzly i sie na tym zakonczylo :-( . Jak moge namowic je do spania w nim?? Probowalem dawac tam pestki dyni i zmusic je chociaz do wskoczenia na niego ale na radzily sobie z polozeniem 2 pierwszych lapek i wsiorbnieciem smakolyku... Jak wy namowiliscie swoje zwierzaki do spania w nim?
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Akcesoria] - każdy lubi hamak?

Post autor: jokada »

u mnie nie trzeba było nanawiać :lol: samy sie tam pchają

niewiem jak w twoim przypadku, ale u mnie w obydwu klatkach jest to najwyzej połozone miejsce gdzie można wejść, i pewnie dlatego tez ogonieste je polubiły
neris

[Akcesoria] - każdy lubi hamak?

Post autor: neris »

Najlepiej pokazać szczurkowi "jak się z tego korzysta". ja, aby to zrobić wpakowałam (czytać: położyłam) szczurka na hamak. On natychmiast zeskoczył, ale już wieczorem udało mi się przyłapać go śpiącego w hamaczku.
Może być też właśnie tak, ze szczurek korzysta z hamaczku akurat wtedy, kiedy ty nie widzisz :)

Wszystkie moje szczurki lubia spac w hamaczku. nauczyłam ich tego właśnie tak, jak napisałam na początku. Niesttey, kiedyś wystarczyło, że zmienię hamak raz na pare tygodn - teraz już po jednej nocy są zazwyczaj poprzegryzane.

pozdrawiam
Gremlin

[Akcesoria] - każdy lubi hamak?

Post autor: Gremlin »

czy to ma wogóle sens skoro go pożerają po jednej nocy?? ja mam domek ( tzn. Squik ma :P ) i nie wiem czy robić mu hamaczek/chamaczek ( niepotrzebne skreślić :P ) - jakieś rady ??????
izunia

[Akcesoria] - każdy lubi hamak?

Post autor: izunia »

a po co wogle zmuszac szurka do spania w hamaczku bedzie tam siedzial jesli bedzie chcial a pewnie nie kazdy to lubi warto jednak powiesic zeby sprawdzic czy jest to mu potrzebne zreszta czasem trzeba czasu zeby sie do czegos przekonac prawda :P hehe a nawet jesli z niego nie bedzie korzystal to moze to byc sietny nowy element do zabawy ( chociazby do gryzienia ;) )
Yarcio

[Akcesoria] - każdy lubi hamak?

Post autor: Yarcio »

Izunia ja nie zmuszam swoich szczurkow do korzystania z hamaka tylko chcialem aby zaczely z niego korzystac bo po co mi on w klatce jak nie bedzie z niego uzytku?? Do gryzienia maja drewienko ktore im dalem napewno jest o wiele zdrowsze niz jakis matial :P A tak wogle to metoda Neris poskutkowala!!! Pokazalem co i jak i dzisiaj rano jak wstawalem widzialem jak Funk mocno spal sobie w hamaczku!!
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

:)

Post autor: martwa »

..zachęcenie szczurka do spania w hamaczku to pikuś, poradźcie mi prędzej, jak szczura stamtąd wygonić :lol: mojego Bronxa mam dwa tygodnie i od samego początku upodobał sobie hamak, z tym, że spędza tam większość czasu, wychodząc głównie po jedzenie, czasem jak miseczke ma pustą to robi cosekundowe wypady do miseczki i spowrotem do hamaczka jak w misce wciąż pustka :D straszny tchórz z niego a tam czuje się bezpieczny, ja jednak wolałabym go zmusić do większego kontaktu, więc chyba mu ten hamak ukradnę :D
czasami po prostu brakuje kamieni
Gremlin

[Akcesoria] - każdy lubi hamak?

Post autor: Gremlin »

że tak zapytam jak duży ten hamak ma być ??
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

[Akcesoria] - każdy lubi hamak?

Post autor: niemfa »

tak duzy aby zmiescil sie tam szczurek :P
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
izunia

[Akcesoria] - każdy lubi hamak?

Post autor: izunia »

yarcio chodzilo mi o to ze szczurki moga nie chciec tam spac i wtedy nie trzeba sie tym przejmowac ani zmuszac ich a czasami jest tak ze wymaga to czasu aby sie oswoily i nauczyly spac w hamaczkach bywa tez tak jak widac ze trzeba je tego nauczyc :P
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[Akcesoria] - każdy lubi hamak?

Post autor: Czarna20 »

czy może być 1 hamak na dwa szczury tzn. na "starą" Gałkę i nowo dokupioną samiczkę?? Właśnie powiesiłam Gałce. Narazie go olała i śpi u siebie w domku....zobaczymy jak będzie...
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Akcesoria] - każdy lubi hamak?

Post autor: lajla »

moj szczurs ma hamak i hmmm tez go chyba kiedys tam wlozylam albo am wszedl mysle ze najlepszym sposobem bylo by zostawienie hamaczka szczur jak bdzie chcial wejdzie do niego... :)
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[Akcesoria] - każdy lubi hamak?

Post autor: IVA »

to zależy od wielkości hamaka i przyzwyczajeń szczurka. Moje mają zrobione koszyki ze sznurka konopnego. Jedne je uwielbiają i tylko tam śpią i wypoczywają, inne nawet uwagi nie zwrócą[/quote]
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[Akcesoria] - każdy lubi hamak?

Post autor: Angua »

moze być jeden hamak na dwa szczury, wystarczy kawałek materiału. Moje mają hamak ze starej skarpety frote :wink: Powiesiłam im kiedyś drugi, ale go olały. Zaprzyjaźnione szczurki wolą spać razem.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[Akcesoria] - każdy lubi hamak?

Post autor: IVA »

Uzupełniam swoja wypowiedź z 08.02.04r. - zależy też od szczurków. Kilka dni temu kupiłam hamaczek i rozwiesiłam go w klatce chłopaków. Początkowo nie było zainteresowania nim. Po pewnym czasie zajął go Rocky. I zaczęło się - nagle wszyscy zapragnęli tego hamaka ale Rocky nie pozwalał do niego wchodzić, a jak któryś wszsdł to zaczynała się przepychanka. Wszystkich z niego wyrzucał. (Zaznaczam, że na półeczkach i w domkach śpią przytuleni do siebie i nie ma żadnych przepychanek.) Taka sytuacja trwała przez 3 dni. Teraz hamak wisi samotnie a Rocky śpi razem z innymi na półce.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”