Spalone wąsy

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nadja
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 6:46 pm

Spalone wąsy

Post autor: nadja »

Ratunku! Moja szczurka podeszła wczoraj za blisko zapalonej świeczki i, no właśnie, przypaliła sobie wąsy. Czy one odrosną? Czy zdarzył się komuś podobny wypadek? Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Spalone w?sy

Post autor: Ania »

Tak, mojemu szczurkowi to sie kiedys przydazylo. W kuchni w trakcie gotowania wody wlazl na zlew i wsadzil nochal pod czajnik. Na szczescie spalil sie tylko fragment jednego czy dwoch wasow.
Wszystko zalezy od tego jak duza czesc wasa i ile spalil sobie szczuras (nie mowie, zebys liczyla - powiedz na oko, kilka, 1/4, 1/3 1/2 i czy tylko z jednej strony czy w dwoch).
Wasy szczura sa odpowiedzialne za wech dlatego to bardzo wazne.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
nadja
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 6:46 pm

Spalone w?sy

Post autor: nadja »

spaliła sobie mniej więcej połowe:(. Na razie zachowuje się normalnie, ale ja jestem troche przestraszona. Wiem, ze fibrysy są ważne dla szczurka
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Spalone w?sy

Post autor: Ania »

O ile szczurek umie zachowac prawidlowa rownowage ciala - nie powinnas sie martwic - jesli jednak ma problemy z utrzymaniem sie na pretach, czy spada z roznych czesci klatki/mebli itd - jest problem do zmartwienia, na to sie raczej juz nic nie poradzi, na szczurka bedziesz teraz musiala po prostu zwracac wieksza uwage, zeby nie zrobil sobie krzywdy.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
nadja
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 6:46 pm

Spalone w?sy

Post autor: nadja »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czita nie ma problemów z zachowaniem równowagi, ale coś się chyba zmieniło w jej percepcji - trudno się dziwić. Mam wrażenie, że jest troche zdziwiona - pewnie inaczej odbiera otoczenie. Ale cały czas jest bardzo ożywiona (jak zwykle), więc mam nadzieję, że będzie dobrze. Jeszcze raz dzięki
PALATINA

Spalone w?sy

Post autor: PALATINA »

Kiedyś miałam fazę na świeczki i ciągle się u mnie paliły.
Moja szczurzyca regularnie chodziła bez wąsów!
Szybko odrastały, ale ona znów podchodziła do płomienia...
Nic jej się nigdy z tego powodu nie stało.

A wczoraj Bonifacy zakosztował tego samego!
Zapaliłam świeczke, a on musiał zobaczyć, co to.
Tylko troszke sie przypalił, ale do końca dnia bardzo ostrożnie podchodził do świeczki. Nadal go interesowała, ale uczy się chłopak na błędach :wink: !
nadja
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 6:46 pm

Spalone w?sy

Post autor: nadja »

Ulżyło mi, że wąsy jednak odrosną:) Czita na razie po prostu zrobiła się trochę ostrożniejsza i mam nadzieję, że na trochę dłużej zapamięta tę lekcję. A z zapalania świeczek na razie jednak zrezygnowałam
megg12
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 6:23 pm

Re: Spalone wąsy

Post autor: megg12 »

Witam. Mojemu szczurkowi wlasnie spalily sie wąsy :,(
nie wiem co mam zrobic...
czy dlugo odrastaja?
spalila sie mniej wiecej połowa i tylko po jednej stronie...
prosze o odpowiedz...
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Spalone wąsy

Post autor: nausicaa »

przeczytaj poprzednie posty, tam znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania:) obserwuj, czy szczurek nie ma problemów z równowagą, wtedy trzeba na niego uważać. jeśli jest ok, to prawdopodobnie odrosną albo będzie trochę inaczej odbierał świat.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalone wąsy

Post autor: susurrement »

spokojnie, poradzi sobie.. tylko 1/4 wąsów mu zabrakło, poza tym ma jeszcze ogonek :) nie ma co się martwić, naprawdę.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
megg12
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 6:23 pm

Re: Spalone wąsy

Post autor: megg12 »

kurde mam wyrzuty sumienia ze go nie dopilnowalam...
a dlugo takie wasy odrastaja ?
:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”