[OCZY] starcie z innym szczurem

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ameres
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 1:31 am

[OCZY] starcie z innym szczurem

Post autor: ameres »

Wczoraj po długich poszukiwaniach i zbieraniu informacji na temat łączeniu szczurków zdecydowałam się na dokupienie koleżanki dla mojej 7 miesięcznej pociechy. Niestety łączenie nie przebiegło pomyślnie i starsza szczurka zaatakowała młodą. Mała ma ok miesiąca. Rany są dość poważne. Oba oka są uszkodzone, nie zamykają się, są matowe i jakby pokryte jakąś wydzieliną, strupem, ropą, krwią , nie mam pojęcia. Wyglądają jakby byly zupełnie martwe. Szczur mocno krwawił. Weterynarz przepisał dwa rodzaje kropli do oczu: antybiotyk i sztuczne łzy. Obawiam się że może zostać ślepa. Szczurka też nic nie je, nie wiem czy pije. Podawałam jej wodę na paluszku ale nie chciała pić.
Czy mieliście do czynienia lub słyszeliście o takim przypadku uszkodzenia oka?
Co zrobić jeśli szczurek będzie ślepy?
W poniedziałek idę znów do weterynarza na kontrolę.
Wiem, że ona bardzo cierpi. Co zrobić?
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 3:06 pm przez ameres, łącznie zmieniany 1 raz.
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[OCZY] starcie z innym szczurem

Post autor: kitten »

Moja Wicca w ten sposób straciła oko po starciu z Maxi miała jakiś uraz oczko było spuchnięte i takim jakby białym nalotem pokryte niestety oka nie udało się uratować i samo się wchłonęło. Z tego co wiem to wzrok u szczurasów nie jest najważniejszy a Wicca nie ma najmniejszych problemów z normalnym funkcjonowaniem. Równie dobrze oczko ma szanse na wyleczenie a nie je może dla tego że jest po prostu w szoku.
Trzymam kciuki za wyleczenie i żeby widziała...
:przytul:
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

[OCZY] starcie z innym szczurem

Post autor: Mikulinka »

Od kiedy masz nową szczurkę?
Czy jesteś pewna, że to starsza koleżanka zrobiła jej krzywdę?
Czy przed spotkaniem obie samice zachowywały się normalnie (jadły, piły itd.)?
Czy szczurki są już od siebie oddzielone?
Czy stan poszkodowanej się pogarsza?

Sorry, że tak wypytuję, ale lepiej wykluczyć możliwość choroby...
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
ameres
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 1:31 am

[OCZY] starcie z innym szczurem

Post autor: ameres »

Nową szczurkę kupiłam wczoraj. Teraz są już oczywiście rozdzielone. Wczoraj puściłam obie na lóżku. Skonczyło sie to atakiem i napewno nie jest to objaw choroby. Mała teraz leży w kartoniku ale prawie w ogóle sie nie rusza. Martwie się bardzo o nią i nie mogę sobie darować tego że dopuściłam do takiej sytuacji.

kitten, czyli twój szczurasek na jedno widzi , a co jak mój nie będzie zupelnie widział? Czy w przypadku twojej szczurki też polała sie krew z oka i też się oko nie zamykało? Co zrobić żeby poczuła się psychicznie troche lepiej? Czy zostawić ją w spokoju czy przemawiać i od czasu do czasu wziąć na ręce żeby nie czuła sie samotna?Czy zacznie sama jeść? Mija dziś drugi dzień a ona nic nie je. Jest taka malutka i boję się że umrze z wycieńczenia .

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Sob Maj 20, 2006 4:52 pm ]
Posty scalone.
/ mod. LuLu
Ostatnio zmieniony sob maja 20, 2006 3:51 pm przez ameres, łącznie zmieniany 1 raz.
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[OCZY] starcie z innym szczurem

Post autor: kitten »

Polała się krew mała była bardzo zestresowana i też przez pewien czas nie jadła było sporo krwi, a co do jedzenia to spróbuj może jakieś lekkie smakowite jedzonko np gerberki utarte jabłko coś co ma sporo wody jeżeli nie pije
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[OCZY] starcie z innym szczurem

Post autor: Anita »

Musi coś jeść, spróbuj podać jej jakieś smaczne, płynne jedzenie ze strzykawki (najlepiej z gumowym tłokiem, insulinówka) takie jak jogurt, Nutri Drink (do kupienia w aptece).
Możesz też gerberki, jak wspomniała kitten, papkę z bananów, kaszkę dla dzieci - cokolwiek, żeby zjadła.
A do picia możesz jakiś soczek, wodę z glukozą lub Vibowitem.
Trzymam kciuki za małą :przytul:
ameres
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 1:31 am

[OCZY] starcie z innym szczurem

Post autor: ameres »

Dziękuje Wam za rade. Lecę kupić strzykawe w takim razie.
ameres
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 1:31 am

[OCZY] starcie z innym szczurem

Post autor: ameres »

Wróciłam właśnie z kliniki. Maleństwa nie udało się uratować. Życie jest bardzo kruche i trzeba o nie dbać...
[*]
:cry:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[OCZY] starcie z innym szczurem

Post autor: ESTI »

to przykre... [']
Obrazek
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[OCZY] starcie z innym szczurem

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Biedactwo :cry: [*]
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[OCZY] starcie z innym szczurem

Post autor: kitten »

['] aż mi się wierzyć nie chce...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”