[OCZY] zapalenie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [OCZY] zapalenie

Post autor: Paul_Julian »

W Gdyni redłowie
http://www.lecznica.gdynia.pl/ mają wziewną, ale nie korzystałem jeszcze z wziewnej . Pytaj o dr Debisa , tylko jemu mozna zaufać w kwestii szczurzej chirurgii. I jest tani. Jest w tym tygodniu od 17-19 (na stronie jest grafik)
I zadzwon też tu :
Przychodnia Weterynaryjna - Dariusz Krefft, Agata Gotz
adres: 81-324 Gdynia, Wolności 4/2
tel: 792-084-701

Dr Krefft jest chirurgiem małych zwierząt. Tych 2 wetów mogę Ci polecić ze szczerzego serca ( i własnego doswiadczenia) i nie tylko ja. Zawsze moze sie zdarzyć , ze szczurek sie nie wybudzi. Ale warto zadzwonić i popytać . U tych 2ch wetów to wiem, ze postarają sie z całych sił, zeby było wszystko dobrze. Gdanskich nie znam, wiec polecam gdyńskich :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Shirkus
Posty: 23
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 3:58 pm

Re: [OCZY] zapalenie

Post autor: Shirkus »

Dzięki za namiary. Tym razem nie skorzystam, bo nie znam Gdyni a sprawa jest raczej polna, bo oko wyglada naprawdę okropnie. Jednak zapiszę sobie te namiary, tak na przyszłość. Wielkie dzięki. :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [OCZY] zapalenie

Post autor: Paul_Julian »

Stryjska jest dosc blisko SKM redłowo( 10 min. piechotą ) a Wolności jest zaraz przy wyjsciu z tunelu na gdyni głównej.
No, ale myslę , ze skoro wet umiał zbadac cisnienie w małym oczku i mówią, że jest dobry to będzie dobrze.
Pilnuj, zeby dostać wybudzonego szczurka. Lepiej nawet troche dłuzej poczekac (chocby juz ze szczurkiem w poczekalni) i miec pewnosc , że jest wybudzony.
Musi pójsc dobrze :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Shirkus
Posty: 23
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 3:58 pm

Re: [OCZY] zapalenie

Post autor: Shirkus »

Po operacji chwilę postałyśmy z pania weterynarz nad transporterkiem czekając, aż będzie miał objawy wybudzania się. I się wybudził. :) Dostał jakiś zstrzyk, który miał przyspieszyć wybudzanie. No to masz szczurka pirata. ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [OCZY] zapalenie

Post autor: Paul_Julian »

Pirat nie pirat, oby wszystko było dobrze. A czy wiadomo co to było, jakiś guz? Czy fizyczne uszkodzenie oczka?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Shirkus
Posty: 23
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 3:58 pm

Re: [OCZY] zapalenie

Post autor: Shirkus »

No właśnie, sierota jedna, nie poprosiłam, żeby dali 'oko' do zbadania, a sami na to nie wpadli, bo pani weterynarz uznala, że to przez jaskrę i nie myślała o przebadaniu tkanki.
Teraz ma inny problem. Szczurek zdejmuje kołnierz, a próbowałam na różne sposoby go mocowac. Zawijanie w chustę też nic nie daje, bo cofa glowę i wyłazi. Teraz siedzi w skarpecie, ale właśnie wsadził łepek do środka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [OCZY] zapalenie

Post autor: Paul_Julian »

Mozna zawinąc w tutkę , zaraz poszukam jak to zrobić. Nie próbowałem, ale podobno lepsze od kolnierza. Nie wiem tylko czy jest sens dawac kolnierz , bo jedynę co to łapką sobie moze drapnąć- mozesz przyciąć pazurki i delikatnie przejechac pilnikiem to nie będą ostre :D

Jest link :
http://szczury.org/viewtopic.php?p=200017#p200017

Osobiscie to nie wiem czy po jaskrze mogłoby byc coś takiego jak sie stalo z oczkiem. Musialabyś porozmawiac z chirurgiem :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Shirkus
Posty: 23
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 3:58 pm

Re: [OCZY] zapalenie

Post autor: Shirkus »

Lekarz i chirurg twierdza, że to przez jaskrę. Tylko nie rozumiem dlaczego oczko nie goiło się? Aż tak bardzo je sobie podrażniał? No nieważne, będę obserwować drugie oczko.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [OCZY] zapalenie

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz napisać do tej pani okulistki z Warszawy i zapytać mejlowo. Masz rację , sama jaskra to za mało.... Cos musiało byc jeszcze , byc moze je sobie zadrapał. Jaskra chyba może też powstać z fizycznego uszkodzenia (moja mama tak ma ) i być moze doszlo do jakiegoś niedokrwienia oczka i obumierania ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Shirkus
Posty: 23
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 3:58 pm

Re: [OCZY] zapalenie

Post autor: Shirkus »

Tego już się nie dowiemy, bo nie poprosiłam o zbadanie tkanki, a oni nie zaproponowali. Ale kto by pomyślał, że takie rzeczy się bada tylko na prośbę właściwiela (gdy coś wycinają ludziom to to badają). Mam nauczkę, żeby prosić.

O jakiej okulistce z Warszawy piszesz? Jakieś namiary?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [OCZY] zapalenie

Post autor: Paul_Julian »

Wet sam mógłby sprawdzic co to było, dla zaspokojenia ciekawości :)
A pani okulistka to dr. Oliwia Łobaczewska w 'Ogonku' na Klemensiewicza 7 http://www.ogonek.waw.pl/
Nie są to jednak wiadomosci ode mnie tylko ze strony SPS
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”