Porfiryna - wyciek z jednego oka.

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
farah
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 12, 2007 8:14 pm

RE: chory Bobuś, nie wiem na co

Post autor: farah »

Nie, nie miał podobnych objawów. Jednak czasem zdarza mu się trochę "charczeć". A wydzielina jest tylko w oczku.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: chory Bobuś, nie wiem na co

Post autor: merch »

Jeśli porfiryna jes w jednym oczku to znaczy ,ze chore jest oczko. Ogólne choroby powoduja wydzilania porfiryny z obu oczu i nosa. Nie wiem co to moze być. Ale moze spróbuj napisać do dr Wojtyś zwierz.egzot@vetservis.pl
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
farah
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 12, 2007 8:14 pm

RE: chory Bobuś, nie wiem na co

Post autor: farah »

Ok, dzięki, na pewno napiszę.
farah
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 12, 2007 8:14 pm

RE: chory Bobuś, nie wiem na co

Post autor: farah »

merch mam problemy z wysłaniem maila pod podany przez Ciebie adres. Czy mogłabyś sprawdzić czy na pewno podałaś dokładny? Z góry dziękuję.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: chory Bobuś, nie wiem na co

Post autor: merch »

zwierz.egzot@vetserwis.pl


Teraz przekleiłam- może będzie lepiej
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: chory Bobuś, nie wiem na co

Post autor: limba »

harys7 a u weterynarza ze szczurasem byles?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
a9nieszka
Posty: 39
Rejestracja: pt wrz 16, 2005 9:58 am
Kontakt:

RE: chory Bobuś, nie wiem na co

Post autor: a9nieszka »

Jest też inny mail do doktor Mileny: milena@wojtys.pl
Z tego odpisuje. Praktykowałam.
Albo zadzwoń do lecznicy gdzie doktor przymuje: 022 664 66 88. Dziś jest do 20:00, jutro od 10 do 15. Czasem ciężko się dodzwonić ale próbuj.
http://www.szczurki.net - galeria moich szczurków
monomatik
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 16, 2007 7:55 pm
Kontakt:

RE: [PORFIRYNA] zakrwawiony nosek

Post autor: monomatik »

Po lekturze forum wychodzi na to że, moje szczurki też cierpia na porfiryne. Ogonki mają lekkie wycieki z nosa i z oczu, głownie rano. Maja apetyt, sa radosne i zywe wieć zupelnie nie wiem o co chodzi. Czy mozecie mi napisać co to jest? Czym jest spowodowane i czy moge sam temu jakos zaradzic? Utworzylem nowy temat ale zostalem odeslany tu i nie mam ciągle odpowiedzi. Z góry dziękuje! :)
Obrazek
Obrazek
witch
Posty: 147
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 5:39 pm

RE: [PORFIRYNA] zakrwawiony nosek

Post autor: witch »

Moj Luniak ma to samo,od kiedy do mnie przywedrowala.Czekam na przesylke z nowa sciolka(chociaz teraz uzywam papieru),jesli po tym nie przejdzie mykam do weta.Tylko ona z calej mojej trojki ma tekie problemy,ale wiadomo,kazdy ogon jest inny.
Napisz lepiej,jakies sciolki uzywasz,co ile ja zmieniasz?Gdzie male spia?
Moje Bable:Gilotyna-imie wprost proporcjonalne do sposobu bycia,Luna i Histeria-dwa uszaste smierdziuszki
Za Teczowym Mostem:Szczurencjusz,Pyzunia-nie znajde juz takiego cudnego Ogonka.Nigdy.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

RE: [PORFIRYNA] zakrwawiony nosek

Post autor: Nakasha »

Możecie podawać Waszym ogonkom środki wzmacniające - witaminki, np. C (lek cebion), vibowit, scanomune (dostępne u weterynarzy). Wystąpienie wycieków poryfiny na wiele przyczyn - stres spowodowany zmianą miejsca, podściółki, dołączeniem do stada, pojawieniem się ostrego zapachu, nasileniem jakichś nieprzyjemnych dla ogonków dźwięków (remont za oknem), uczuleniem, bywa też oznaką poważniejszej choroby (jak mykoplazmoza). Musicie Wasze ogonki uważnie obserwować i wspomagać witaminkami. W dziale o higienie poczytajcie o podściółkach, zapewnijcie też szczuraskom spokój i wyciszenie :). Jeśli poryfina nadal będzie wyciekać, albo wycieki zwiększą się, od razu do weta :), najlepiej takiego, który dobrze zna się na ogonkach.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
monomatik
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 16, 2007 7:55 pm
Kontakt:

RE: [PORFIRYNA] zakrwawiony nosek

Post autor: monomatik »

Moje szczuraski juz wyzdrowiały. Tzn. nie widze juz u nich zadnych wcześniejszych objawów! :mykrat: O dziwo, wystarczylo z nimi spędzac więcej czasu i pozwalać im sie wyszaleć po pokoju (jak dobrze, ze są wakacje ;)). Tryskają energią i sa bardziej przywiązane do mnie.
PS. Z tego miejsca też, chce podziękowac wszystkim, którzy tworzą to forum. To wspaniała, niewyczerpalna kopalnia informacji. Pozdrawiam! :-D
Obrazek
Obrazek
witch
Posty: 147
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 5:39 pm

RE: [PORFIRYNA] zakrwawiony nosek

Post autor: witch »

U mnie to chyba reakcja na...siuski...;/zmieniam papiory nie kiedy zaczyna je byc czuc,ale raz na dwa dniplukam tez hamak w pralce i nie ma problemu
Moje Bable:Gilotyna-imie wprost proporcjonalne do sposobu bycia,Luna i Histeria-dwa uszaste smierdziuszki
Za Teczowym Mostem:Szczurencjusz,Pyzunia-nie znajde juz takiego cudnego Ogonka.Nigdy.
zorbeczka
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 7:50 pm

RE: [PORFIRYNA] zakrwawiony nosek

Post autor: zorbeczka »

hmm mojej szczurze leci porfiryna od kąd ją mam. Nie jest to szczególnie mocny wyciek ale jednak codziennie jak sie obudzi to ma taki "brudny" nosek. Bylam z tym już u 3 weterynarzy, nikt nic w płucach nie słyszy, wykluczyliśmy alergię na jedzenie i na sciółkę. Podawałam echinacee, cetebe, vibowit, witaminę C dla szczurów i pierwsza rzecz ktora jej pomogła to ... acitmel i słowo honoru ze to nie zadna durna reklama,szczura pije to razem ze mna regularnie i najwyraźniej jej lepiej :) i nareszcie przestała żreć ziemię z doniczki ;)
witch
Posty: 147
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 5:39 pm

RE: [PORFIRYNA] zakrwawiony nosek

Post autor: witch »

No widzisz....nigdy nie wiesz,co tym Smierdziuchom pomoze,no nie przewidzisz!;)
Moje Bable:Gilotyna-imie wprost proporcjonalne do sposobu bycia,Luna i Histeria-dwa uszaste smierdziuszki
Za Teczowym Mostem:Szczurencjusz,Pyzunia-nie znajde juz takiego cudnego Ogonka.Nigdy.
Awatar użytkownika
NiUnIaCzEk91
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 11:08 pm
Kontakt:

Krew z noska od kilku dni...

Post autor: NiUnIaCzEk91 »

od kilku dni Niuniaczkowi leci z noska krew... bylam z tym u weterynarza i dostaje zastrzyki... to kilka zdjec noska[attachment=1255][attachment=1257][attachment=1256]

Byl juz na 2 zastrzykach zostalo jeszcze 3... Nie wiem co to moze byc... Rzmawialam o tym z Villemoo i myslalysmy ze to Porfiryna ale jak wyslalam te 2 pierwsze zdjecia Villemoo stwierdzila ze jezeli to wystepuje od kilku dni to zebym zalozyla tu ten temat i czekala na odpowiedz kogos doswiadczonego... Wiec prosze pomozcie... a zapomnialabym ta krewka leci tylko wtedy kiedy on intensywnie kicha... wczoraj Krakers umyl mu ten nosek i byl juz ladny ale dzisiaj rano jak sie obudzilam wygladal mniej wiecej ta jak na 1 i 2 zdjeciu...

PROSZE POMOZCIE;*a to zdjecie wlasnie jeszcze z wczoraj po tym jak Krakersik mu przemyl ten nosek [attachment=1258]

po raz drugi przypominam o funkcji 'edytuj'. dziękuję uprzejmie za uwagę. /yss mod.
Ostatnio zmieniony czw sie 02, 2007 7:09 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
PoZdRoWiEnIa Od NiUnI, NiUnIaCzKa, PiNkIeGo DeLiCjI i KrAkErSa;*;*
[*]SzUrUbUrEk[*]
[*]PuSsSy[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”