[ZĘBY] biały ząb

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[ZEBY] biały ząb

Post autor: falka »

Ciasteczka wątróbkowe są jak najbardziej wskazane dla każdego szczurka :) Możesz dawać każdy rodzaj fasolki, tylko koniecznie ugotowaną! Może być też z puszki.
Awatar użytkownika
aleksa
Posty: 654
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:57 pm
Lokalizacja: Zwoleń

Re: [ZEBY] biały ząb

Post autor: aleksa »

kurna moja Lex ma białe górne ząbki ale nie całe tylko końcówki ;/ dzisiaj to zobaczyłam. kupiłam ja w zoologu ale zęby miała w porządku. je normalnie nawet twarde rzeczy. tylko martwi mnie kolorek tych koncówek. wapno maja w klatce ale nie tchneły go w ogole. nie wiem od czego mogło jej sie to zrobić :(
Ze mną Ahri, Fatum i Niva
Za tęczowym mostem Lexie [*], Heureux [*], Yumi [*]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [ZEBY] biały ząb

Post autor: nausicaa »

poczytaj temat na pierwszej stronie- tam Arbor Vitae podaje, co może być przyczyną.
a od kiedy szczurka tak ma? od zawsze czy od jakiegoś czasu?
może zjadłą coś twardego i jakoś szkilo jej się porysowało...aha, pamiętaj, że szkliwo (pomarańczowe) jest tylko po jednej stronie zębów- tej od strony warg.
to może być też kwestia diety- czym karmisz szczurka? szczególnie, że w zoologu pewnie miała słabe jedzonko i mogą być jakieś niedobory.
więc podawaj jej witaminki (wibowi,l owoce itp), jogurty, jeśli nie je wapienka i fasolkę. albo zrób jej ciasteczka wątróbkowe lub podawaj samą wątróbkę raz na tydzień
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
aleksa
Posty: 654
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:57 pm
Lokalizacja: Zwoleń

Re: [ZEBY] biały ząb

Post autor: aleksa »

Lex kupiłam prawie miesiac temu dokladnie 3 tyg 3 dni i nie miala tak od zawsze zobaczylam to dzisiaj gdy mała sobie ziewnela myslalam że mi sie przewidziało więc ja obejrzałam i niestety w dwoch górnych ząbkach ma białe końcówki

czym karmie w klatce mają bekonową kolbe którą Lex uwielbia, pokarm suchy Versele-laga rat nature pomieszany z psetkami dyni i slonecznika i kilka chrupek psiej karmy ktore dała nam Effie (Karolina) oraz dostaja dziennie 3 dropsy serowe.

z przysmaków dostają: surowy i gotowany makaron, sałatę, szczypiorek, kaszkę, jogurt, skórke z chleba, kawałek pomidorka,jajko, płatki nestle corn flakes i ryż


temat czytalam i jakos nic mi nie pasuję do Lex :P
Ze mną Ahri, Fatum i Niva
Za tęczowym mostem Lexie [*], Heureux [*], Yumi [*]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [ZEBY] biały ząb

Post autor: nausicaa »

no to karmisz ją dobrze czyli stawiałabym na jakieś wrodzone wady szkliwa. wady genetyczne są częste u szczurków z zoologa. ale jeśli to jej w niczym nie przeszkadza, to myślę, że nie ma się co martwić. możesz na wszelki wyapdek iść do weta i dawać jej tą wątróbkę raz w tygodniu, może przejdzie:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”