[NIE MAM POMYSLU] krew w okolicach oczu i leniwość

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mystic
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 5:23 pm
Kontakt:

[NIE MAM POMYSLU] krew w okolicach oczu i leniwo??

Post autor: Mystic »

Witam, mam 2 letniego szczurka, zauważyłem, że w okolicach obu oczu ma zaschniętą krew, i stał się leniwy. Dodatkowo jakoś dziwnie je-zamiast trzymać żarełko w łapkach po prostu kładzie je na ich wyższej części, a łapy ma na gruncie, powoli obgryza. Co można zrobić i co to jest?
Ostatnio zmieniony śr wrz 27, 2006 5:57 pm przez Mystic, łącznie zmieniany 1 raz.
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[NIE MAM POMYSLU] krew w okolicach oczu i leniwość

Post autor: Matylda »

Co mozna zrobic? Przejrzec forum! Watki o tym temacie byly mnostwo razy walkowane! A zaschnieta krew to pewnie nie krew tylko porfiryna!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[NIE MAM POMYSLU] krew w okolicach oczu i leniwość

Post autor: Azi »

Dodam też, że ponieważ jesteś nowy na forum, to może nie wiesz, że najpierw z regóły nalezy poszukać na forum informacji zamiast zakładac nowy temat. Taka postawa forumowiczów nie jest spowodowana naszym lenistwem na odpisywanie, a zwyczajnie tym, że niektóre tematy były już naprawdę wiele razy przerabiane i wałkowane. Dlatego prosze sie na nas nie obrażać za ciągłe "uzyj opcji szukaj" :)
Na forum jest naprawdę dużo informacji i czesto szybsze jest znalezienie czegoś niż czekanie na odpowiedź. W dodatku w każdym dziale jest bardzo przejrzyście zrobiony spis treści.
To tyle jeżeli chodzi o wyjaśnienie wstępne - swoją drogą może by to załączyć jako powitalną wiadomośc dla nowych użytkowników? Ale koniec offa.

Jak napisała Matylda - to prawdopodonie nie krew a porfiryna, możesz podać szczurci echinacee lub vibovit na wzmocnienie
A ospałośc - wynik prawdopodobnie wieku. Dwuletni szczur uważany jest juz za staruszka. Polecam też przeczytać temat o tytule DWULATKI zamieszczony w jednym z działów, akurat w sam raz odpowiedzi na to pytanie.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[NIE MAM POMYSLU] krew w okolicach oczu i leniwość

Post autor: limba »

Czy oprocz ospalosci zauwazylas inne objawy? Jak np niedowlady lapek? czy jak sie opiera o cos to lapki tak jakby zsuwaja sie bezwladnie?
Proponuje jeszcze koniecznie szczurce zajrzec w paszcze czy nie ma problemow z uzebieniem. Czy jeszcze cos niepoki Cie w jej zachowaniu?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Justka1
Posty: 636
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 3:18 am
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[NIE MAM POMYSLU] krew w okolicach oczu i leniwość

Post autor: Justka1 »

To ja zeby nie zasmiecac forum tu mam pytanie.
Mojemu szczurkowi(samiec 2,8 letni) dzis przy kichaniu poszla krew z noska.
Nie jest to porfiryna,prawdziwa krew,duza ilosc,ze caly nochal i na nim krew.Za kazdym razem kichniecie i krew,ze chlopak az bluze ma we krwi.
Ogolnie nasz Killerek nie chodzi zbytnio lecz sie czołga.
Ma zanik miesni tylnich łapek,moze to wynika z jego malej wczesniejszej ruchliwosci oraz obecnej starosci.
Rowniez je na lezaco lub wpol lezaco.
Niepokoi mnie ta krew z noska.
Czy moze to byc jakies przeziebienie powazniejsze???
Czy osłabione naczynka krwionosne??
Moze potrzeba mu podawac wit C oraz rutyne na ich wzmocnienie..
Slepy na 1 oczko(jakas zaćma) ciagle śpi,leży oraz je.
Poradzcie cos.
I tak mam w planach isc z nim do weta ale moze to nie bedzie potrzebne.
Czekam na pomoc od was.
Pozdrawiam. ;)
Ostatnio zmieniony ndz wrz 24, 2006 3:43 pm przez Justka1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[NIE MAM POMYSLU] krew w okolicach oczu i leniwość

Post autor: krwiopij »

[quote="Justka1"]Czy osłabione naczynka krwionosne?? [/quote]
Na to bym stawiała. Ale wizyta u weta nie zaszkodzi - w tym wieku powinien brać jakieś środki na wzmocnienie (np. beta glukan), może wet da coś na poprawę stanu naczyń krwionośnych. Polecam lecznicę "as" (Składowa 37a) i dr Gaudynek lub dra Charmasa.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”