krótkie wąsy

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

krótkie wąsy

Post autor: kpik »

Witam
przedwczoraj zauważyłam u mojego szczurka- a raczej praktycznie nie zobaczylam wąsow!

mam 2 szczury, chodzą razem po pokoju, ostatnio jakby się obraziły na mnie i na krocej do mnie przychodzą pobawić się/poprzeszkadzac (nie wiem czy to ma jakis związek)

młodsza szczurzyca wygląda jakby jej ktos podciął wąsy :shock: , zostało moze po centymetrze, nikt nie miał dostępu do szczurów, ich otoczenie nie zmieniło się

podejrzewam straszą (2 lata) szczurzyce, ale dlaczego miałaby małej (rok) odgryzac wąsy?
zawsze się dogadywały

co z tym fantem zrobic? mała jest jakby bardziej płochliwa, ale nie ma zadnych innych niepokojących objawow
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 2:22 pm przez kpik, łącznie zmieniany 1 raz.
nutka & ola
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] krotkie wasy

Post autor: ESTI »

[quote="kpik"]podejrzewam straszą (2 lata) szczurzyce, ale dlaczego miałaby małej (rok) odgryzac wąsy? [/quote]
To niestety bardzo mozliwe, u niektorych szczurkow w pewnym momencie objawiaja sie talenty fryzjerskie i potrafia niezle urzadzic swoich towarzyszy. W dodatku piszesz, ze sie nie dogaduja, wiec byc moze to wlasnie z tego powodu taka sytuacja ma miejsce.
Co zrobic?
Musisz poobserowac male jak ze soba sa, zobaczyc co robia, czy sie bija, czy przepychaja itp. Ostatecznoscia jest rozdzielenie, ale absolutnie nie teraz.
Obrazek
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

[SIERSC I SKORA] krotkie wasy

Post autor: kpik »

dzięki za odpowiedz
napisalam ze się dogadują :) a na mnie się troche obraziły ;]
jasne ze czasem jedna drugiej dokuczy, czasem się pokotłują, ale nie wygladalo to groznie/poważnie a teraz te wąsy ;/
poza tym mają dosc dużą "przestrzeń zyciową" biegają po pokoju, spią w szufladach, nie są skazane na siebie w klatce

czyli czekac az wąsy się sukcesywnie będą "wymieniac" ? poradzi sobie do tego czasu praktycznie bez wąsow?
i obserwować czy mała nie obrywa za mocno?
nutka & ola
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] krotkie wasy

Post autor: mazoq »

ufff, a ja myślałam że moje są chore bo też co jakiś czas któraś kilka wąsów ma uciętych... ale tylko Bia i Arala, bo czasem się mocno nie dogadują.
moniskua
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 12, 2010 5:26 pm
Lokalizacja: Głogów

Re: krótkie wąsy

Post autor: moniskua »

hmm, a czy wąsy wypadają z przyczyn naturalnych? znalazłam dzisiaj w klatce długiego wąsa, razem z cebulką. czemu mógł wypaść?
Awatar użytkownika
mmarcioszka
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 11, 2010 5:28 pm
Lokalizacja: Nieporęt/Warszawa

Re: krótkie wąsy

Post autor: mmarcioszka »

moniskua pisze:hmm, a czy wąsy wypadają z przyczyn naturalnych? znalazłam dzisiaj w klatce długiego wąsa, razem z cebulką. czemu mógł wypaść?
Wąsy "wymieniają się' na nowe, tak jak sierść, włosy ;)
moniskua
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 12, 2010 5:26 pm
Lokalizacja: Głogów

Re: krótkie wąsy

Post autor: moniskua »

pierwszy raz słyszę..
Awatar użytkownika
mmarcioszka
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 11, 2010 5:28 pm
Lokalizacja: Nieporęt/Warszawa

Re: krótkie wąsy

Post autor: mmarcioszka »

moniskua pisze:pierwszy raz słyszę..
Zwierzętom wypadają wąsy, Twoje brwi, rzęsy i włosy na głowie też wypadają, a zastępują je nowe ;)
moniskua
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 12, 2010 5:26 pm
Lokalizacja: Głogów

Re: krótkie wąsy

Post autor: moniskua »

tak, ale nie sądziłam że wąsy też wypadają, tym bardziej że mam wrażenie że Freddie traci momentami równowagę.
Awatar użytkownika
mmarcioszka
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 11, 2010 5:28 pm
Lokalizacja: Nieporęt/Warszawa

Re: krótkie wąsy

Post autor: mmarcioszka »

moniskua pisze:tak, ale nie sądziłam że wąsy też wypadają, tym bardziej że mam wrażenie że Freddie traci momentami równowagę.
To, że traci równowagę nie zależy z pewnością od braku jednego wąsa ::)
moniskua
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 12, 2010 5:26 pm
Lokalizacja: Głogów

Re: krótkie wąsy

Post autor: moniskua »

to że znalazlam jednego nie znaczy że wypadl tylko jeden
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: krótkie wąsy

Post autor: Paul_Julian »

Nawet jak mu kilka wypadnie to nic sie nie stanie. Mozesz zbierac na pamiątkę :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: krótkie wąsy

Post autor: nausicaa »

a co to znaczy, że traci równowagę? to może być jakiś poważniejszy problem. nie sądzę, żeby wąsy miały z tym coś wpólnego
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
moniskua
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 12, 2010 5:26 pm
Lokalizacja: Głogów

Re: krótkie wąsy

Post autor: moniskua »

mam wrażenie ze ma problemy z utrzymaniem się prosto, chodzi i chwieje się, nieraz zdazy mu sie upasc i czasami wyglada nieco niepewnie gdy idzie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: krótkie wąsy

Post autor: Paul_Julian »

Moze warto przejść się do weta, bo to może miec podłoze neurologiczne.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”