[PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yrsa
Posty: 270
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:45 pm
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Yrsa »

Zapewne leci jej z oczu poryfina. Lepiej pójdź z nią do weterynarza na badanie kontrolne, bo często taki wyciek to zapowiedź poważniejszych problemów.
Przejrzyj też forum w poszukiwaniu postów o poryfinie lub porfinie (nigdy nie wiem jka to ise pisze... :P)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: krwiopij »

oj, Manfred, bys sie wstydzil... na temat wyciekow porfiryny to na tym forum setki posow juz byly... jesli masz blisko siebie dobrego weta - przejdz sie z mala na wszelki wypadek... jesli nie - daj jej echinacee, pilnuj, zeby miala cieplo i obserwuj... te wycieki moga swiadczyc o oslabieniu, stresie lub poczatku choroby, wiec zwracaj uwage na ewentualne inne objawy...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Ania »

Jeśli nie znasz dobrego weta od szczurów w Olsztynie - polecam zajrzeć TUTAJ
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: czarny mag »

Mieszkam w olsztynie (tak jak ty) i zapewniam że ten vet którego podała Ania jest miły sympatyczny i narawde zna się na szczurach! Jestem pewień
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Manfred
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 11:12 am

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Manfred »

Oj, dzięki za podanie adresu do dobrego weta:) bo umnie w okolicy jest taka Pani weterynaż ale niezbyt zna się na szczurkach :(
Pozdrawiam wszystkich ogonkowców...
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: czarny mag »

hhhhmmmm... A gdzie mieszkasz? Bo tam gdzie ja jestem to babka zawiązywała bandażo-gips bez znieczulenia! Wyobraź sobie jaki to musiał być ból dla szczurka!
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Manfred
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 11:12 am

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Manfred »

Jaroty- Boenigka
Pozdrawiam wszystkich ogonkowców...
Manfred
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 11:12 am

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Manfred »

Byłem dziś u weta na Żołnierskiej, którego mi poleciliście(dzieki) i dał mi "Gentamicin 0,3%"(krople do oczu) to jest chyba antybiotyk. Dzisiaj zaczynam kuracje 1 kropla do oka chorego i zdrowego co 6 godzin. Mam nadzieje że ją wylecze :roll:
Pozdrawiam wszystkich ogonkowców...
Sonnja
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:25 pm

wydzielina z oczu

Post autor: Sonnja »

Przede wszystkim witam wszystkich - jestem pierwszy raz tutaj:)
Mam pytanie - wróciliśmy z mężem dzisiaj z wyjazdu i zauważyliśmy, ze jeden z naszych podopiecznych ma wokół oka ślady jakby krwi (najprawdopodobniej porfiryna). Niemniej jednak może ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek i moze coś podpowiedzieć. Daliśmy Melchiorkowi Echinacee i czekamy co będzie - wet z samego rana wzywany.
Martwimy się bardzo - starałam się oczyścić okolice oczka wyjałowioną gazą i zeszło ale za jakąś godzinę oczko wyglądało jeszcze gorzej.
Jak myślicie - czy może to być ta Mykoplazmoza?

Ponadto jedno pytanie do zgromadzonych - (nie na temat, wybaczcie) czy jest ktoś posiadaczem dzikiego szczura, takiego zwykłego kanałowca albo wędrownego? My mamy Szczepana (samiczka jak się okazało) znalezionego rok temu (2003) w listopadzie na parkingu i .......... troszkę jest inna niż hodowlany, chciałabym czasem z kimś pogadać na temat dziwnych zachowań naszego Słoneczka:)
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Gumcia »

tak, to polfiryna ;)
eeh... sama nie wiem co robić, mój Szczurkoś ma też wycieki na oczku... i to dość obfite :cry: jutro z nim do weta musze jechać... eeh... echinecea 3x na dzień... pomóżcie nam obu bo sama nie wiem co robić :cry: czy można oczko przemyc rumiankiem? ja juz normalnie nie myśle, nie wiem... nie wiem nic... o ludzie :cry: nigdy nie miał tak mocnych wyciekó :-(
raczej nic nie da się zrobić prócz podawania Echinecei i wizyty u weta...

aha, Sonnju, witaj ;)
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: ESTI »

Jak długo podajecie echinaceę? Bo jeśli jeden dzień to nie będzie od razu rezultatów. To delikatny środek i trzeba troszkę poczekać. :wink:
Ja bym na razie nie panikowała. Jakie jeszcze ma objawy, że sugerujesz mykoplazmozę?
Obrazek
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Gumcia »

ja wiem napewno że Szczurkuś myko nie ma, tyle mam szczęście...a jak u Twojego Sonnja...

ja podawałam Echin codziennie (gdzieś tak od 2-3 miechów) po 1x dziennie, a od tygodnia 3x dziennie (oczywiscie po kropelce ;) ) ale kurcze... on się zrobił trochę bardziej ruchliwy, ale troszkę mniej zajada :-( sama nie wiem co o tym sądzić?? a rumiankiem przemyć?? bo mi starszy truje i truje żebym mu to rumiankiem potraktowała :-(
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Sonnja
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:25 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Sonnja »

właśnie o to chodzi, że nie ma żadnych - oprócz częstego drapania się (ale choroby skóry raczej nie ma, gdyż drapie się od urodzenia a było to rok z hakiem temu i nie ma żadnych ubytków sierści):)
tylko paskudny wyciek z oczu plus może lekka osowiałość i ospałość.
Dzisiaj rano jest lepiej - oko wygląda na czyste ale wet i tak przyjdzie po poludniu:)
Echinacee Melchiorek dostaje nieregularnie ale za to z pół roku. Także po wczorajszej dawce mu przeszło i zobaczymy co wet dziś powie:)
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: PALATINA »

Ja też chetnie sie dowiem, co robić z "cieknącym oczkiem".
Heniek ma jedno takie.
Dr biel;ecki tak sie przejął jego plucami (odma! - lewe płuco nieczynne), że oczkiem kazał sie nie przejmowac.
Jednak Henkowe oczko wyglada fatalnie! Wokól niego krwista plama.
Wpuszczałam do niego Dicotineff (tydzień) i była znaczna poprawa -Oczko wyglądało zupełnie zdrowo, ale gdy przestałam jest to samo!
Czy znacie jakies dobre kropelki lub cos innego?
Dodatkowo Heniek dostaje Ceclor (cefalosporyna II generacji) -Ma to jeść jeszcze kilka dni, osłonowo, na te płucka.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

Krwawi?cy nosek

Post autor: Mimysia »

Raz kiedy przyszłam do domu zobaczyłam ze moja szczurcia miała czerwony nosek.Mogła go ubrudzić ale wydawało mi się że leciała jej krew z nosa :-( .Jak myślicie co to mogło być?
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”