[PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Beeata »

szczur to bardzo czyste zwierzatko i nie bedzie chodzil pol dnia z ufaflonym porfiryna nosem ,dlatego jak ty go widzisz to nosek ma juz czysty ale za to futerko poplamione .Ja swojemu probowalam kiedys czyscic te plamy nawet woda utleniona ,ale nie zeszly. Byc moze jest lekko podziebiony ? Strzel mu tygodniowa kuracje wzmacniajaca z witamin,echinacei i wody z miodem ,na pewno nie zaszkodzi .A weterynarz? Dobrze bedzie jesli bedzie wiedzial w ogole co to jest porfiryna;))))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
sczurzyca
Posty: 30
Rejestracja: sob gru 11, 2004 7:13 pm

krew z nosa

Post autor: sczurzyca »

dziś, gdy chciałam wymyć Albiego zaczęła lecieć mu krew z nosa>
co robić?
czy to może być coś poważnego?
czy udać się znim do doktora?
kulka
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: AngelsDream »

Osobiście wydaje mi sie, że wizyta u dobrego weterynarza jest konieczna. bo to juz nie drobne kichanie...
Wyjątki i dwa psy.
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Dixi »

A moze to nie byla krew tylko porfiryna?

Jesli krew - nie pytaj na forum tylko udaj sie do weta. Przez net nikt nie uzdrowi Twojego ogona :roll:
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: krwiopij »

zgrozo... sytuacja jest prosta... dziewczyna chce wykapac szczura... szczur jest poldziki i bardzo sie tego boi... zestresowal sie jak malo kiedy, z noska pociekla porfiryna... wielkie mi halo... :?

radze korzystac z opcji 'szukaj'... naprawe sie przydaje...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: foka_z_zakonu »

nie badz taka ostra... :oops:
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: AngelsDream »

A tak naprawdę zadne z nas nie wie co sie stalo, bo aniz nas weterynarze, ani zwierzaka nie widzielismy...
Wyjątki i dwa psy.
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Beeata »

tiaaaa.....a nasi weterynarze tacy oswieceni jesli chodzi o szczury,ze ho,ho.... Zrobi madra mine,walnie jaki badz zastrzyk a w duchu sobie pomysli :Kurde,jak sie leczy szczury...?
;-PPPPPP
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: AngelsDream »

Oj nie wszyscy weterynarze są niedoksztalceni...
Wyjątki i dwa psy.
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: foka_z_zakonu »

weterynarze jak i inni lekarze maja swoje specjalizacje... szkoda tylko ze nie umieja szczerze powiedziec, ze np. na szczurach sie nie znaja... tylko ciagna, ciagna i ciagna kase... :evil: a zwierzak tak czy siak umiera... miałam taka sytuacje ze swinka morska. miala 7 lat, umierala po prostu ze starosci :cry: a weterynka 2 zastrzyki dala, pazurki i zabki przyciela, jakies witaminy polecila czy cus a swinka w drodze powrotnej umarla...
buu, moj kochany kubus...

dlatego odradzam opolanom wizyty u tego weta -> jakos tak kolo mc donaldsa, na zaodrzu jest... nie wiem dokladnie
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: krwiopij »

w najlepszym przypadku stwierdzi hemofilie... :lol:

falka_z_zakonu, to jeszcze nie bylo ostro... ;) zazwyczaj jestem mila i lagodna, ale sprawa porfiryny byla juz poruszana tyle razy, ze przegladajac to forum naprawde niesposob nie natrafic na informacje o niej... wystarczy odrobina uwagi...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Dixi »

Krwiopijcia ma racje...o porfirynie bylo juz wiele napisane....ale z drugiej strony ktos moze w ogole nie miec pojecia o szczurach...chociaz mysle, ze jakies podstawowe powinien jednak zdobyc przed kupnem zwierzaka...no ale to tylko moje zdanie....roznie to los sie toczy....
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: AngelsDream »

A ską pewnośc, że to na 100% poryfiryna, o której rzeczywiście pisano 1000 razy... Ja już wolę, żeby ktoś się przeszedł do dobrego weterynarza, który potwierdzi tylko teorię Krwipijki lub jej zaprzeczy, podając rzetelne argumenty.
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: krwiopij »

moim zdniem bez sensu ciagac nieoswojonego, za to calkiem zdrowego zwierzaka do weterynarza... wycieki porfiryny zmow bedzie mial - ze strachu... przy odrobinie szczescie wet bedzie troche znal sie na szczurach, stwierdzi przeziebienie i pod mu jakies leki... tylko po co? porfiryna z nosa w podobnych sytuacjach jest czyms normalnym...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Dixi »

[quote="angelsdream"]A ską pewnośc, że to na 100% poryfiryna, o której rzeczywiście pisano 1000 razy... Ja już wolę, żeby ktoś się przeszedł do dobrego weterynarza, który potwierdzi tylko teorię Krwipijki lub jej zaprzeczy, podając rzetelne argumenty.[/quote]

No to przeciez napisalam, ze:

"A moze to nie byla krew tylko porfiryna?
Jesli krew - nie pytaj na forum tylko udaj sie do weta. Przez net nikt nie uzdrowi Twojego ogona"

Dla mnie to dziwne, bo gdyby rzeczywiscie leciala ogonkowi krew (a nie porfiryna) to nie siedzialabym przed kompem i slala pytania tylko polecialabym do weta!!!!!!!!
To tak jakby np. moj pies zaczalby krwawic (tak jak zreszta mialo to miejsce) a ja bym usiadla do kompa, weszla na jakies forum i zapytala: Hmm..mam problem...moj pies krwawi z odbytu. Co mam zrobic?" i czekala sobie, az ktos cos tam mi odpisze. Powiem tak - taka syutuacja miala niedawno miejsce i nie przyszlo mi nawet do glowy, zeby wlezc na psie forum i pytac o porady !!!!!!!!!! Pobieglam do weta momentalnie!!!!

:roll: - blagam - myslcie, troche zdrowego rozsadku...bo rece opadaja....
Pozdrawiam,
Aguśka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”