[PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KasiaK
Posty: 34
Rejestracja: pt lut 04, 2005 11:05 pm

oczka

Post autor: KasiaK »

hej, mój mały ma jakąś wydzielinę brązową z oczek, z wygladu jak spiochy...ma jakieś półtora miesiąca. szukałam podobnego problemu na forum, jednak znalazłam tylko przypadki gdzie szczur dodatkowo kicha rzęzi etc. jeśli ktoś ma jakąś radę to proszę o odp, ewent podanie linka:) pozdrawiam
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: ESTI »

To prawdopodobnie lekki wyciek porfiryny i zazwyczaj widać go jak się budzi na oczkach. Dla pewności dawaj trochę vibowitu do wody, albo zrób kurację echinaceą i powinno być OK.
Obrazek
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: *~*Julia*~* »

Według mnie na wszelki wypadek idź do weta... mojej szczurce choroba zaczela sie wlasnie od wyciekow z oczek, chociaz innych objawow nie bylo...
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Dixi »

Zmien takze sciolke - moze szczurek miec uczulenie na trociny czy siano....polecam drewniany zwirek Cat's Best Universal/Cats Dream Universal. Ni epyli, dobrze chlonie wilgoc i wiaze zapach moczu w sobie.
Pozdrawiam,
Aguśka
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: foka_z_zakonu »

od pewnego czasu walcze z wydzielina z nosa u mojego Tymka... podaje echinacee, dobrze go zywie porfiryna nadal pojawia sie na jego nosie, ale tylko wtedy go szybko się budzi... w czym problem? co robie zle??
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: pomarańczowy jelcz »

A moze ma za dlugie pazury i przy myciu sie zadrapuje?
Groszkowi sie to zdaza...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: foka_z_zakonu »

nie, pazurki ma ktorkie a poza tym przed "krwotokiem" nie myje sie.... juz sama nie wiem :(
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: *~*Julia*~* »

Jeden z moich szczurków także ma te same problemy... :? Norek jest samcem i jest w klatce wraz z jego kolegą Szajbuskiem... Ale tylko Norek ma wycieki z noska... W poidelku rozpuścilam im echinaceę, i raz dziennie podaje oby dwom witaminki rozpuszczone w wodzie.. jednak objawy Norka nie znikają... może to normalne u mlodych szczurkoof? (moje mają ok. 2 miesięcy)... Troszke mnie te wycieki niepokoją... chcialam jechac do weta, ale z tego co tu przeczytalam wynika, ze wiekszość z was ma te same problemy, wiec chyba oszczędze szczurkowi stresu zwiazanego z przejażdżką ... :)
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
kolorowAnka
Posty: 13
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 4:14 pm

slady krwi i klaczki siersci na hamaczku

Post autor: kolorowAnka »

Zauważayłam, że mój Muniek ma na hamaczku ślady krwi (wygląda na krew), są też kłaczki sierści z krwi właśnie , co mnie zaniepokoiło...
Zanim pójde do weta, chciałam zapytać tutaj
o co chodzi?
czy konieczna jest wizyta?
może to przejściowe?
może spowodowane jakimś składnikiem pokarmowym?
albo pasożytami?
hmmm :roll:

pomocy!
kolorowAnka
Posty: 13
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 4:14 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: kolorowAnka »

hmmm, tyle osób i nikt nic nie powie?! :shock:
:( :cry:
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Meggy »

[quote="kolorowAnka"]kłaczki sierści z krwi [/quote]
wyjaśnij to po polsku, może dowiesz się więcej...

bo ślady "krwi" na hamaczku to najprawdopodobniej porfiryna - jeśli szczurek do tego kicha to możesz przejść się do weta, jeśli nie to nic nie poradzisz - ew. podawaj mu vivobit albo echinacee, może przejdzie, może nie - szczury tak czasem mają ze stresu, suchego powietrza, przeziębienia...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: limba »

Jesli to np pasozyty albo uczulenie i chlopak sie drapie to i tak powinnas sie przejsc do weta...A jesli kich i pojawia sie porfiryna(czerwona wydzielina z nosa i/lub oczu to i tak radzilabym isc do weterynarza..tylko do takiego co zna sie na gryzakach :P
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
kolorowAnka
Posty: 13
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 4:14 pm

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: kolorowAnka »

"kłaczki sierści z krwi" to znaczy,ze nie są to pojedyncze włoski ,tylko połączone są pęczkami z jednej strony i ubrudzone krwią , no i pojedyncze też są.

hmm,nie zauważyłam żeby wydostawała mu się wydzielina z oczy lub noska :roll:

no ale ok, wizyta u weta konieczna w tej sytuacji ... tylko gdzie znaleźć dobrego weta :?: :|

Dzięki w każdym razie za zainteresowanie i odpowiedzi!
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Czerwona plama wokół nosa

Post autor: Meggy »

w dziale "weterynarze" ;) napisz w profilu skąd jesteś, to może ktoś Ci doradzi...
Manfred
Posty: 15
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 11:12 am

Krew z oczu...

Post autor: Manfred »

Dzisiaj rano sie obudziłem przywitałem się z Ziutką i patrze...krew do okoła oka... bardzo mnie to przestraszyło ponieważ Ziuta jeszcze nigdy niemiała podobnych problemów...szybko przeczyściłem oczko wodą i jest juz ok. Żadnego innego dziwnego zachowania z jej strony nie widzę. Co to może być i dlaczego??
Pozdrawiam wszystkich ogonkowców...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”