[GUZ] na szyi

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [GUZ] na szyi

Post autor: limba »

Korniczysko masz zaufanego weta znajacego sie na gryzoniach?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Korniczysko
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:47 pm

RE: [GUZ] na szyi

Post autor: Korniczysko »

Nie mam. Po raz pierwszy zdazyla mi sie choroba u szczura.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [GUZ] na szyi

Post autor: limba »

Skad jestes?
W dziale z weterynarzami moze znajdziesz polecanego ze sowjego miasta.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [GUZ] na szyi

Post autor: merch »

operacja kosztuje od 50- 100 złotych
Wydaje mie się ze moze to być ropień wtedy operacja ni ebędzie potrzebna ale za całość leczenia zapłacisz podobnie- nacięcie ropnia , seria antybiotyku. Napisz skąd jesteś .

( swoją droga brak informacji o miejscu strasznie wszystko komplikuje )
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Korniczysko
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:47 pm

RE: [GUZ] na szyi

Post autor: Korniczysko »

Juz wszystko pisze.

Bylam dzisiaj w poliklinice akademickiej. Mieszkam w Olsztynie. U nas na Uniwersytecie Warminsko-Mazurskim jest najlepiej wykladana w Polsce weterynaria i w koncu udalam sie tam z braku czasu biegania po prywatnych weterynarzach ( zajecia mam ulozone tak, ze przeswietlenie kolidowaloby mi ze studiami, przeswietlenie chcilam zrobic jak najszybciej, a budynek weterynarii jest zaraz kolo mojego).

Badalo go 5 lekarzy, w roznych budynkach, musilam sie strasznie nabiegac, bo to wielkie jest. Po wymianie pogladow w koncu doszli do wniosku, ze zrobia mu biopsję, poniewaz zdjecie nic wiecej nie wykaze, poza tym, ze bedzie widoczny guz w postaci czarnej plamy, o czym juz wiadomo.

Wygladalo to tak, ze jeden lekarz przytrzymywal szczura, drugi mu naklul strzykawką ten guz, po czym wyciagnal troche plynu do przebadania. Odetchnelam z ulga, gdy stwierdzili, ze wyciagneli rope i najprawdopodobniej jest to ropien, ale musze poczekac jutro na wyniki.

Nie moge robic od razu hop-siup, poniewaz moze to byc taka sytuacja, ze szczur mial np rozwijajacy sie nowotwor od dluzszego czasu, a ropa ktora sie pojawila przy szyi jest jakby skutkiem tego nowotworu, rozwijajacego sie np w zupelnie innym miejscu.

Wydaje mi sie ze i tak bedzie to trudna operacja wyciecia, poniewaz guz znajduje sie przy tetnicach, wezlach chlonnych i jest to ryzykowne :(

Calosc kosztowala mnie poki co 35 zł i nerwy szczura. Troche go bolalo przy nakluciu, ale zniosl dobrze. Ten szczur nigdy w zyciu mnie nie ugryzl i jest bardzo łagodny w stosunku do ludzi, drugi samiec jest bardzo agresywny i caly czas gryzie kiedy mu sie nie podoba, ze ktos wsadza rece do klatki.

trzymajcie kciuki, wyniki biopsji mam jutro o 12.00
Ostatnio zmieniony wt lut 27, 2007 12:01 pm przez Korniczysko, łącznie zmieniany 1 raz.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [GUZ] na szyi

Post autor: merch »

Na szyi u szczurów bardzo często są ropnie - zdaje się ,ze wiazą sie one z zebami , mysle ,że jest to najbardziej prawdopodona rzecz. Ropnia nie trzeba usuwać wystarczy naciąć aby ropa wypynela i przemywać rywanolem, rywanolem z wodą utleniona ewentualnieinnym antyseptykiem, ogólnie trzeba podawać antybiotyk.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Korniczysko
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:47 pm

RE: [GUZ] na szyi

Post autor: Korniczysko »

U mnie wet rozcial skore, rozcial ropnia, wywalal po kolei tego ropnia malutka lyzeczka, powiedzial, ze nie bedzie wyciskac, bo w otoczce jaka sie wytworzyla wokol ropnia moglby sie dalej ropien rozwijac po zaszyciu rany,wiec zostawil otwarta rane, zaszyl tylko skore na obrzezach i te otwarta rane mam plukac jodyną. To zapobiegnie utworzeniu sie nowego ropnia na miejscu starego- tak powiedzial.

Czy sa to dobre rady, okaze sie, ja mam mieszane uczucia i nigdy juz do tego weta nie pojde, moze zna sie na psach i kotach, ale 'ratologiem' zadnym nie jest.
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: [GUZ] na szyi

Post autor: sasza&masza »

Wykryłam u mojej Maszy jakąs dużą gule pod brodą a przed łapami.
Co to może być?! Jutro jade do kliniki małych zwierząt mam nadzieje ze okaże sie co to ...
masakra :(
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [GUZ] na szyi

Post autor: nausicaa »

daj znać, co to było. ja miałam podobny przypadek, to było na szyi pod pysiem, robilismy usg, wyszedł płyn. nakłuliśmy i wypłynęło białe i przezroczyste, nieśmierdzące. prawdopodobnie ślinianka zatkana, ale wet nie był pewien
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: [GUZ] na szyi

Post autor: sasza&masza »

Jest to guz mlekowy i jutro idzie Masza na operacje...
Potem dodam jej zdjecie.
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”