opuchlizna na lewym policzku

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: nausicaa »

domisia pisze:Witam wszystkich,

jakieś 3 dni temu zauważyłam na lewym policzku u mojej półrocznej szczurzyczki Bianeczki niewielkie wybrzuszenie, w domu powiedzieli - "przesadzasz,nic tam nie ma, jesteś przewrażliwona", ale następnego dnia widać już było wyraźną gulkę. Tak więc dzień później odpaliłyśmy z Bianeczką wrotki i pojechałyśmy do Gyni do dr Debisa. Lekarz obejrzał dokładnie moje małe słoneczko i po zdiagnozowaniu ropnia zaaplikował zastrzyk enroxilu, czekają nas jeszcze dwie dawki zastrzyku. Martwię się, bo podczas wkłuwania strasznie płakała i wyrywała się, musiało ja bidulkę boleć :(
Jeżeli antybiotyk nie pomoże, trzeba będzie usunąć chirurgicznie, ale mam nadzieję,że zejdzie samo. Zrobię jej jeszcze okładziki z sody oczyszczonej, gdyby była ranka, to wyciągnęłabym sokiem z aloesu, a tak na razie czekam.
Domisia, miałam to samo, z tym, że ropień był wewnętrzdziąsła. pół pysia puchło Wałeczkowi, a na początku jakieś 2-3mc miała porfirynkę z jednego oka non stop, żadnych innych objawów. po enro jej zeszło, ale dostawała w wyższej dawce (nie minimalnej) dwa razy dziennie przez 10 dni. na początku zastrzyki, potem można już przejść na podawania do pysia spokojnie po kilku dniach.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
domisia
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 10, 2011 12:22 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: domisia »

nausicaa pisze:
domisia pisze:Witam wszystkich,

jakieś 3 dni temu zauważyłam na lewym policzku u mojej półrocznej szczurzyczki Bianeczki niewielkie wybrzuszenie, w domu powiedzieli - "przesadzasz,nic tam nie ma, jesteś przewrażliwona", ale następnego dnia widać już było wyraźną gulkę. Tak więc dzień później odpaliłyśmy z Bianeczką wrotki i pojechałyśmy do Gyni do dr Debisa. Lekarz obejrzał dokładnie moje małe słoneczko i po zdiagnozowaniu ropnia zaaplikował zastrzyk enroxilu, czekają nas jeszcze dwie dawki zastrzyku. Martwię się, bo podczas wkłuwania strasznie płakała i wyrywała się, musiało ja bidulkę boleć :(
Jeżeli antybiotyk nie pomoże, trzeba będzie usunąć chirurgicznie, ale mam nadzieję,że zejdzie samo. Zrobię jej jeszcze okładziki z sody oczyszczonej, gdyby była ranka, to wyciągnęłabym sokiem z aloesu, a tak na razie czekam.
Domisia, miałam to samo, z tym, że ropień był wewnętrzdziąsła. pół pysia puchło Wałeczkowi, a na początku jakieś 2-3mc miała porfirynkę z jednego oka non stop, żadnych innych objawów. po enro jej zeszło, ale dostawała w wyższej dawce (nie minimalnej) dwa razy dziennie przez 10 dni. na początku zastrzyki, potem można już przejść na podawania do pysia spokojnie po kilku dniach.
nausicaa, dzięki za pocieszenie, wczoraj moja Bianeczka dostała drugą dawkę w zastrzyku, juz jej tak chyba nie bolało, bo tylko pisnęła, a jutro ostatni planowany zastrzyk. Gulka się powoli zmniejsza, więc jestem dobrej myśli. Moje małe ściulowe szczęście :)
Za Tęczowym Mostem: Bianeczka...
domisia
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 10, 2011 12:22 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: domisia »

Heh, gulka się jednak nie zmniejszyła, enroxil jakoś nie zadziałał :(
Miałam dziś zgłosić się na kontrolę do dr Debisa, ale nie mogłam zwolnić się z pracy, więc poszukałam jakiegoś lekarza w Gdańsku, który obejrzałby ropień Bianeczki po pracy. Obdzwoniłam chyba z setkę lekarzy i w końcu któryś z kolei polecił mi dr Mirosława Kalickiego - napiszę o nim w dziale wetów.
- Doktor przekłuł ropień Bianeczce i oczyścił go z ropy,
- przepisał antybiotyk do picia do poidełka Euflocynę w proporcji 0,1 ml na 50 ml wody,
- zalecił stosowanie przez tydzień wyłącznie suchej karmy, aby mała więcej wypiła wody z antybiotykiem (biedny pysiol mój słodki, jak ona przeżyje bez mozarelli i innych mokrych smakołyków????)
- ranę przemywać min. 1 x dziennie rywanolem i min. 2x dziennie maścią Atecortin (jest na receptę)
- do suchej karmy dodawać np. Trilac, czyli probiotyku zawierającego pałeczki kwasu mlekowego, troszkę proszku wysypać na papu.

Powiem Wam, że lekarz zrobił na mnie duże wrażenie, poświęcił nam bardzo dużo czasu, wszystko zapisał jak co stosować, zapytał mnie o wątpliwości, ale więcej o nim napiszę w wetach.
Za Tęczowym Mostem: Bianeczka...
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: Flaumel »

Nie jestem tylko pewna, czy nie lepiej Ci ten antybiotyk podać dopyszcznie zamiast do poidełka, żeby mała przyjęła normalną porcję codziennie na 100% :) Bo jak w poidełku będzie to jednego dnia może wypić całe, a drugiego 1/10 i nie będzie miała wystarczającej porcji leku.
Obrazek
domisia
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 10, 2011 12:22 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: domisia »

Flaumel pisze:Nie jestem tylko pewna, czy nie lepiej Ci ten antybiotyk podać dopyszcznie zamiast do poidełka, żeby mała przyjęła normalną porcję codziennie na 100% :) Bo jak w poidełku będzie to jednego dnia może wypić całe, a drugiego 1/10 i nie będzie miała wystarczającej porcji leku.

Wiesh, że to jest dobry pomysł.
Za Tęczowym Mostem: Bianeczka...
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: nausicaa »

nie podawaj do poidła. daj w jedzonku- gerberku, pasztecie, kubusiu. z poidełka nigdy nie wiadomo, ile wypije.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”