opuchlizna na lewym policzku

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: nausicaa »

Agus, pisałam o opuchliznie w wątku o skórze:)

przemywanie rumiankiem zdrowej skóry nic nie da. opuchhlizna jest od stanu zapalnego, który jest w pysiu, a rumianek tam nie dotrze, chyba że jest tam rana. a jesteś pewna, że szczur się np nie pobił i to nie jest ropień? zrób usg małą głowicą, to zobaczycie,czy tam jest płyn. ewentualnie dobry wet może zajrzeć w paszczękę szczura i może akurat coś dostrzerze. wrzuć zdjęcie, jeśli możesz
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Agus84
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 9:59 am

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: Agus84 »

Witam wszystkich:)
Szczurek nie pobił się :) zauważyłam że w miejscu opuchlizny też ma strupki, może spuchł, od ciągłego drapania się:(
Postaram się wrzucić zdjęcie, na pewno łatwiej będzie Wam ocenić:) czasami mam wrażenie że ta opuchlizna robi mu się mniejsza, później znów się trochę powiększa jest miękka w dotyku, tak jakby coś tam się gromadziło, czeka nas wizyta u weterynarza z tym, że w swoim mieście nie ma wielkiego pola do popisu, bo większość lekarzy zajmuje się drobiem, psami, ogólnie większymi zwierzętami:(
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: Ogoniasta »

Agus84 pisze:Witam wszystkich:)
Szczurek nie pobił się :) zauważyłam że w miejscu opuchlizny też ma strupki, może spuchł, od ciągłego drapania się:(
Postaram się wrzucić zdjęcie, na pewno łatwiej będzie Wam ocenić:) czasami mam wrażenie że ta opuchlizna robi mu się mniejsza, później znów się trochę powiększa jest miękka w dotyku, tak jakby coś tam się gromadziło, czeka nas wizyta u weterynarza z tym, że w swoim mieście nie ma wielkiego pola do popisu, bo większość lekarzy zajmuje się drobiem, psami, ogólnie większymi zwierzętami:(
Czasem w miejscu ugryzień/skaleczeń tworzą się ropnie. Idź do weta bo najprawdopodobniej będzie potrzebne oczyszczenie tego miejsca.
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Agus84
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 9:59 am

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: Agus84 »

Ok nacykałam fotek szczurasowi, graniczyło to z cudem bo to straszna wiercipięta :) Mam problem nie mogę ich wgrać... Próbowałam dodać w załączniku ale wyświetla mi się komunikat: "Przekroczono maksymalną przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki."
Zdjęcia konwertowałam ale nadal nie mogę ich wgrać:( Jak to zrobić??
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: Paul_Julian »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=26&t=28539 Tu jest poradnik jak wrzucac zdjecia. W tym samym dziale znajdziesz też topik "test zdjęc" , to potrenuj :)
Wklejamy klikalne miniaturki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: klauduska »

wysłałam prawie to samo jej już wcześniej w PMce, żeby nie zaśmiecać, ale ok :P
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: unipaks »

Zdaniem kliników i specjalistów od chirurgii szczękowej gryzoni spiłowanie ząbków jest lepsze od ich podcinania, gdyż pozwala uniknąć zranień języka czy policzków ostrymi, nierównymi krawędziami, a także potencjalnych ułamań ząbka w nieoczekiwanym miejscu podczas ich obcinania .
Zdarza się czasem, że gryzoniowi przerastają i nieprawidłowo ustawiają się zęby przedtrzonowe lub ( i ) trzonowe , co może doprowadzić do systematycznego ranienia policzków, czasem także języka - wówczas pojawia się opuchlizna policzka (-ów) wywołana permanentnym przygryzaniem, siekaniem przez raniące zęby policzkowe. Dokładne obejrzenie wnętrza pyszczka ( najlepiej w króciutkim, wziewnym uspieniu szczurka ) pozwoliłaby sprawdzić stan wszystkich zębów, podniebienia oraz policzków.
Może też się zdarzyć, że szczurek ma zmiany chorobowe w opuchniętym policzku - zewnętrzne na błonie śluzowej w pyszczku, albo wewnętrzne - wywołane wspomnianym już wcześniej ropniem.
Ropień okołozębowy też mógłby wywołać opuchliznę oraz ból, o którym wspominałaś.
Pęknięty wskutek urazu np po upadku siekacz też dawałby dolegliwości bólowe i policzek mógłby napuchnąć. Specjalne djecie rtg, jeśli nadal są kłopoty ze zdiagnozowaniem przyczyny opuchlizny, może podobne problemy wykluczyć lub ujawnić ( oby takich szczurek nie miał )
Albo ogonek zareagował na na podany środek?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: unipaks »

edit: specjalne *zdjęcie rtg
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Agus84
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 9:59 am

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: Agus84 »

Obrazek
Agus84
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 9:59 am

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: Agus84 »

Obrazek
Obrazek

Dziękuję bardzo za pomoc, w końcu udało mi się wgrać zdjęcia, opuchlizny może nie widać za wyraźnie, bo mój szczuras to straszna wiercipięta, ale zaznaczyłam strzałką i wygląda to mniej więcej tak...
Agus84
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 9:59 am

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: Agus84 »

No właśnie zastanawiam się czy to nie jest reakcja na Dexapolcort, to jednak silny glikokortykosteryd, mógł od tego też spuchnąć już sama nie wiem , pójdę z nim do weta w Siedlcach, jeśli nie zrobi mu prześwietlenia pojadę do Warszawy
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: unipaks »

Dobrze byłoby, żeby wet nie chciał przed prześwietleniem tradycyjnej narkozy dla ogonka; czy jest tam aparatura do znieczuleń wziewnych?
Przed wykonaniem rtg można byłoby uśpionego pod wziewką szczurka dokładnie obejrzeć - chodzi mi o wnętrze pysia
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: unipaks »

A ta opuchlizna to jest bliżej ucha czy bardziej od spodu, pod szczęką? Z uszka nic nie cieknie, nie widzisz tam ropy ani żadnej wydzieliny?
Zdjęcie zrobione od dołu może więcej by pokazało - można dawać szczurkowi uniesiony w górę smakołyk i pstryknąć fotkę
Tak patrzę i przychodzi mi do głowy, że jeśli to na szyi, z boku, to może być ropień - dobry wet powinien to stwierdzić; wtedy albo antybiotyk dobrze dobrany, albo oczyszczenie ropnia...
Pisz, czego się dowiedziałaś. Trzymam kciuki za szczuraska, żeby nie było to nic poważnego :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Agus84
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 9:59 am

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: Agus84 »

No właśnie nie jestem pewna czy wet. ma aparat do znieczuleń wziewnych. Opuchlizna jest pod uszkiem, tak jakby na końcu szczęki i jest miękka w dotyku, nie czuję tam nic stwardniałego. Pojadę do weterynarza i powiem wprost że chciałabym żeby zrobił szczurkowi prześwietlenie, jeśli odmówi to jadę do Warszawy.
Agus84
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 9:59 am

Re: opuchlizna na lewym policzku

Post autor: Agus84 »

Opuchlizna jest bardziej z boku, szczurkowi nic nie cieknie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”