[RANY] przy wąsach

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

[RANY] przy w?sach

Post autor: kwitak »

Mój szczurasek ma coś jakby strupek z jednej strony pyszczka, tam gdzie wąsy. Nie wiem co to jest. Nie mogłam się dobrze przyjrzeć, bo moja Fiona jest strasznie ruchliwa. Nie wiem czy to jest ranka powstała w wyniku podrapania czy może jakaś choroba skóry. W innym miejscu nie ma takich zaczerwienień. Przeczytałam posty ale nie wiem co to może być. Nie zauważyłam żeby Fiona się tam często drapała. Jeśli wiecie co to może być to proszę o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[RANY] przy wąsach

Post autor: Ania »

Sprawdź i opisz:
- jak wyglądają uszy, obejrzyj dokładnie, czy są całkiem czyste od przebarwień, ranek, syfków?
- pod pyszczkiem tuż jak zaczyna się szyja zobacz, czy nie ma ran,
- obejrzyj ogonek tuż przy pupcie
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

[RANY] przy wąsach

Post autor: kwitak »

Uszy ma czyste tak samo ogonek i szyja. Wczoraj nie zauważyłam żeby coś miała na tym pyszczku, dopiero dzisiaj. A teraz wydaje mi się, że ta ranka jest bardziej widoczna niż rano.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[RANY] przy wąsach

Post autor: Ania »

możliwe, że się maleństwo zadrapało, obserwuj rankę, czy się nie powiększa. Jak zniknie i wszystko będzie cacy to nie ma się czym martwić. Możesz to dodatkowo przemyć wodą utlenioną ale nie wczystą - rozcieńczoną w wodzie, bezpieczna dawka to 1 łyżeczka wody utlenionej na 10 łyżeczek przegotowanej wody.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

[RANY] przy wąsach

Post autor: kwitak »

Przemyłam Fionie ranke wodą utlenioną, po dwóch dniach wszystko się zagoiło. Dziękuję za pomoc :D .Pozdrawiam
Margooth
Posty: 142
Rejestracja: czw maja 20, 2004 9:29 pm

Arusia ma zraniony nosek;(

Post autor: Margooth »

hmmm bawilysmy sie jakis czas temu i zauwazylam ze ma niewielka ranke na nosku...zrobil sie strupek i mialo juz sie wszystko zagoic gdy dzis chyba podczas zabawy uszkodzila sobie ten strupek....jak jej pomoc? nosek krwawi...uszkodzila sobie go pewnie o prety w klatce...zauwazylam ze sa ostro zakonczone(ze ja tego wczeniej nie zauwazylam;/)ma ochote sie bawic ale jak widze ten jej nosek to od razu wole jej nie ruszac...auć...
<:3 )~...Aru...nigdy nie zapomnę....
...Roa - w podniebnej podróży....
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

[RANY] przy wąsach

Post autor: kwitak »

przeczytaj rady,które są przy temacie "ranka przy wąsach", moja Fiona miała podobny problem, też się skaleczyła przemyłam jej rankę wodą utlenioną rozmieszaną z wodą (proporcje znajdziesz właśnie w w/w temacie) i po dwóch dniach się zagoiło. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
April
Posty: 55
Rejestracja: sob cze 06, 2009 9:28 pm

Re: [RANY] przy wąsach

Post autor: April »

Hej! Nie wiedziałam za bardzo gdzie napisać, ale myślę że tu będzie dobrze:) Dzisiaj zauważyłam u jednej z moich niuń, u Drakusia, takie jakby ranki pod pyszczkiem. Wygląda to jak zaschnięta krew i tak jakby miał jedną rankę koło drugiej. Strasznie mnie to martwi. Chwilę później zauważyłam, że też ma rankę na ogonku. Co to może być? Draco nie jest ani osowiały, ładnie je, jest zadowolony:) Ogólnie rzecz biorąc nie wygląda na chorego. Niedawno ( pod koniec sierpnia ) byłam z moimi maluchami u weterynarza - na wizycie kontrolnej i okazało się, że są całe i zdrowe. Szczerze mówiąc najchętniej to bym znowu poszła do weta, ale niestety pani, która zajmuje się moimi małymi spodziewała się dziecka i na pewno jest teraz na urlopie macierzyńskim. Nie mam pojęcia co robić. Co o tym myślicie?
Ze mną: Charlie i Lego


Odeszły: Lucek, Draco, Gapa, Mefi, Franek
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: [RANY] przy wąsach

Post autor: anathema22 »

U mojego szczura takie ranki zaczęły się w okolicy pyszczka, a potem rozprzestrzeniały dalej. Był to objaw zaburzeń pracy wątroby (Jim brał silne leki). Radzę skonsultować z wetem, bo przyczyny mogą być różne. Trzymam kciuki, żeby to nie było nic poważnego :-\
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Awatar użytkownika
glupia
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 1:19 pm
Lokalizacja: legionowo/wawa

Re: [RANY] przy wąsach

Post autor: glupia »

Ania pisze:Sprawdź i opisz:
- jak wyglądają uszy, obejrzyj dokładnie, czy są całkiem czyste od przebarwień, ranek, syfków?
- pod pyszczkiem tuż jak zaczyna się szyja zobacz, czy nie ma ran,
- obejrzyj ogonek tuż przy pupcie
mam problem z moim ciurem. cappie od 10 min się drapie. dzisiaj zauważyłam rankę przy wąsikach, pod pyszczkiem (przy szyjce) i ma tak jakby pogryziony ogonek od str ciałka - objawy podane wyżej . co to może być za świństwo? jakiś czas temu wet (oaza) powiedział mi, że mały nie ma pasożytów.
ps. sorry za odgrzebanie tematu, ale nie wiem co robić :-\
Benjamin & Cappie
Dzidek [*]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [RANY] przy wąsach

Post autor: susurrement »

może świerzbowiec? :/ tak czy siak.. do weterynarza najlepiej się udać.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
glupia
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 1:19 pm
Lokalizacja: legionowo/wawa

Re: [RANY] przy wąsach

Post autor: glupia »

mam nadzieję, że to nic poważnego. jutro postaram się pojechać do weta. btw ok 2 mies temu dostałam od weta 'maść' na pasożyty i powiedziała, żeby jbc wykąpać ogoniastego w nizoralu. czy spróbować tego użyć i zobaczyć czy mu przejdzie? ajajaj czemu te nasze ciury są takie chorowite ? :-\
Benjamin & Cappie
Dzidek [*]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [RANY] przy wąsach

Post autor: susurrement »

maść?
ivermektynę trzeba dać, nie maść.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
glupia
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 1:19 pm
Lokalizacja: legionowo/wawa

Re: [RANY] przy wąsach

Post autor: glupia »

tzn nie wiem co to jest. dostałam jakiś biały płyn/zawiesinę w strzykawce (na dwa ciurki). wet powiedziała, że to na pasożyty.
Benjamin & Cappie
Dzidek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”