Dziwna dziurka w szyi.

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
viney
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 08, 2009 2:23 pm
Lokalizacja: hollywood.

Dziwna dziurka w szyi.

Post autor: viney »

Mam mojego ciura od 2 tygodni... z powodu że nie mieszkam w mieście gdzie są dobre zoologiki bądź hodowle kupiłam go w zaufanym zoologiku ale z hurtowni... pokochałam go za osobowość. :D
byłam z nim już u weta na odrobaczaniu. ale niedawno zobaczyłam na jego szyi dziurkę. Skojarzyło mi się to jakoś z tym że jak człowiek ma jakieś problemu z oddychaniem to w krtani robią mu dziurę i wstawiają takie coś ale ja tam się nie znam... Hm. Wracając , od czasu do czasu robi się tam guz . Większy, mniejszy ale oczywiście z tą dziurką. Strasznie się o jego boję. Fakt że nie zachowuje się inaczej, nadal biega jak szalony, ale i tak wiem że coś jest nie tak.... Teraz tylko. Skąd to się wzięło i co to ma być... ? Nie wiem czy miał już to kiedy go kupiłam, po wizycie u weta czy może po ? ( zauważyłam to 5 dni temu. nie wiem czy miał to wcześniej bo z niego jest straszna wiercipięta i nie da się go dokładnie obejrzeć. :p) No dobra. Więc liczę na jakoś pomoc. Chociaż zapewne i tak trzeba będzie się z nim znowu wybrać do weterynarza.
bziuum. :3
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwna dziurka w szyi.

Post autor: alken »

No jasne, że trzeba się wybrać do weta. Od samego forum nie zejdzie :-\
To może być ropień na przykład, albo faktycznie guz.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Dziwna dziurka w szyi.

Post autor: Ressa »

Nie wygląda to dobrze :-\ Musimy mieć nadzieję że to nic poważnego.
Życzę Ci aby się to wszystko szybko wyjaśniło o weterynarz :D
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Dziwna dziurka w szyi.

Post autor: pin3ska »

Ja mysle, ze to na 99% jest ropień. A ta dziurka, to po prostu przetoka, czyli kanał przez ktory uchodzi z niego ropa. Ropień widac co jakis czas sie odnawia. Trzeba isc do weterynarza, ktory mu to oczysci i da antybiotyki. Idz jak najszybciej, bo od ropnia moze dojsc do różnych zakażeń organizmu!
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
viney
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 08, 2009 2:23 pm
Lokalizacja: hollywood.

Re: Dziwna dziurka w szyi.

Post autor: viney »

kurde... czyli to bardzo poważne. biedny...
koniecznie jutro pójdę z nim do weta. :c
pewnie i tak już się sporo nacierpiał. ;(
bziuum. :3
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dziwna dziurka w szyi.

Post autor: Izold »

;O

Chyba dzisiaj przejrzę uważnie moja kochaną zgraje.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dziwna dziurka w szyi.

Post autor: Nina »

Bez przesady z tym 'bardzo poważne'. Owszem, nie ma żartów, ale bywają gorsze choroby u szczurów i dlatego warto wyrobić sobie nawyk przeglądania zwierzaków i nie czekania z wizytą u weta bo "może samo przejdzie", nie przejdzie, no chyba, że zwierzak, ale na drugą strone...
Skoro w ropniu jest przetoka, to nie jest źle. Ropa sie nie gromadzi, tylko wycieka. Wet nie będzie musiał nacinać, wystarczy, że rozchyli i wypłucze rywanolem. Poda antybiotyk i tyle.
Kilka dni i szczur będzie jak nowy ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
viney
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 08, 2009 2:23 pm
Lokalizacja: hollywood.

Re: Dziwna dziurka w szyi.

Post autor: viney »

uh. czyli będzie wszystko dobrze ? bo się strasznie martwiłam...
za godzinę jadę do weta... znaczy się byłam już o 9 ale u innego i szkoda gadać jak potoczyła się wizyta... eh.
bziuum. :3
Awatar użytkownika
elusia
Posty: 600
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 10:55 pm
Lokalizacja: śląsk

Re: Dziwna dziurka w szyi.

Post autor: elusia »

czy to byl tylko ropien?

pewnie sledzisz forum i wiesz ze Twoj szczurek musi miec towarzysza ;)?
i co z tego?
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Dziwna dziurka w szyi.

Post autor: pin3ska »

I co ze szczurkiem?
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”