Chore oczy

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Chore oczy

Post autor: Pawwwle »

Witam

Dziesięć dni temu dotarły do mnie adoptowane samiczki. Niedługo potem zaniepokoiły mnie oczka jednej z nich. Są właściwie cały czas przymrużone, trochę załzawione, płaskie, smutne, chore. Z powodu tych skośnych oczu wygląda jak Chińczyk. Jest mniej ruchliwa od siostry, większa i grubsza.

Przed chwilą zrobiłem zdjęcia, by skonsultować swoje spostrzeżenia i muszę przyznać, że w rzeczywistości oczy nie wyglądają aż tak źle, jak wyszły na zdjęciach. Zdjęcia uwidoczniły, jak bardzo jest niedobrze. Na fotkach ewidentnie widać, że oczka są zaczerwienione i zaropiałe.

Na początku myślałem, że to jakieś osłabienie, może przeziębienie, wiec podawałem Vibowit w dawce jaką kiedyś zaleciła mi weterynarz - 1/3 saszetki na 100ml wody. Tym razem nic to nie pomogło.

Planuję iść do weterynarza, ale najpierw chciałbym wysłuchać Waszych rad i opinii, żebym głupi nie szedł.

Zdjęcia zamieściłem na http://www.pawwwle.fotosik.pl
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Chore oczy

Post autor: Nue »

Hmm, może to pyląca ściółka? Alergia na coś? Na czym je trzymasz?
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chore oczy

Post autor: Pawwwle »

Używam wiórów - ściółki dla gryzoni firmy DUKAT. Wydaje mi się, że hodowca, od którego mam zwierzaki używał jakiegoś żwirku. Nie potrafię jednak stwierdzić czy niepokojące objawy wystąpiły dopiero u mnie, czy już u hodowcy - pewny jestem natomiast tego, że osoba, która transportowała je do Warszawy, już przy ich odbiorze zauważyła, że jedna z samiczek, ma chore oczy. Zadzwoniła nawet do mnie z informacją, że nie jest pewna czy mała przeżyje podróż...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Chore oczy

Post autor: merch »

i tak musisz isc do weta i tak , szczurkom zdarza sie czasem zapalenie spojowek lub zapalenie gruczolow Gardnera , leczy sie kropelkami z antybiotykiem. Szczurki powinien zobaczyc weterynarz.
Same chore oczka nie powinny miec wplywu na stan ogolny szczurki. Czasem jednak zapalenie spojowek towarzyszy innym infekcjom drog oddechowych i wtedy leczenie kropelkami nie wystarczy.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Chore oczy

Post autor: merch »

Wiorki nie sa dobrym pomyslem kup lepiej sciolke cats dream lub kukurydziana chipsy mais.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Chore oczy

Post autor: pin3ska »

merch pisze:Wiorki nie sa dobrym pomyslem kup lepiej sciolke cats dream lub kukurydziana chipsy mais.
chipsi mais lepsza. Cat's dream teraz mamy i wracamy niedługo do chipsi, bo cat's pyli - całe półki mam z drewnianego pyłu.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Chore oczy

Post autor: merch »

a moje samce wywalaja chipsi a starszaki sie na nich slizgaja za bardzo , takze u mnie chipsi sprawdza sie tylko u mlodych samic.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chore oczy

Post autor: Pawwwle »

A czy Certech Super Pinio granulat jest odpowiednia?
Zdjęcie tutaj http://www.pupilion.pl/certech-super-pi ... r1656.html
Koleżanka taki mi poleciła, sama ma szczurka, którego podrażnia pył.

Jeżeli to wina ściółki to w ciągu ilu dni oczka powinny wyzdrowieć?

Czy jeżeli nie jest to wina podłoża a jest to jakaś choroba to jakie badania można wykonać? Do tej pory miałem okazję widzieć, jak moje poprzednie szczurki były dokładnie oglądane i osłuchiwane. Czy coś jeszcze wchodzi w grę?

Będę wdzięczny także za namiary na jakąś klinikę w Warszawie, gdzie warto zgłosić się z takim przypadkiem.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Chore oczy

Post autor: merch »

W Warszawie polecane sa lecznica Ogonek i Oaza obie maja strony w necie takze mozesz je wygoglac.
Do lekarza idz juz trotki mogly wywolac chorobe oczka , ale jesli oczko juz jest chore trzeba je leczyc.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Chore oczy

Post autor: zalbi »

uważaj, bo trociny mogą jeszcze pogorszyc sytuację - moga by problemy z drogami oddechowymi tak ogonków, jak i Twoimi.


skąd masz te ogonki? bo najpierw piszesz, że adoptowane, potem, że "hodowca"...
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chore oczy

Post autor: Pawwwle »

Byłem w Ogonku. Recepta: Tropicamidum 1% i Maxitrol. Odstawiłem trociny. Pomogło natychmiast.
Jednak półtora miesiąca później problem powrócił. Pojawiła się dodatkowo wydzielina z nosa. W książce przeczytałem, że najprawdopodobniej jest to zapalenie gruczołów limfatycznych oczu (objawy: czerwona wydzielina wokół oczu i nosa). Nie wiem czy to ciąg dalszy tamtej choroby, czy to nowa choroba, no w każdym razie jest problem i idę jutro do Ogonka znowu.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Chore oczy

Post autor: zalbi »

załozyles juz temat osobny i wytłumaczyłysmy ci co to jest - porfiryna
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Chore oczy

Post autor: merch »

ale do weta i tak trzeba - porfiryna to czesty objaw roznych chorob u szczurka
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Chore oczy

Post autor: freesound »

Hej, moja Layla ma wokół oczek zaschnięte coś. Zakładam, że to porfiryna. Na początku myślałam, że jej się tak zrobiło bo ją dziewczyny dość mocno iskały w tym miejscu, ale teraz znowu się pojawiło. Pare minut było tego więcej, ale jej się skruszyło i odpadło? Może to sobie zdrapała. Mam się martwić? A i pozostałe dziewuchy nie mają żadnych problemów ze zdrówkiem. Szukałam o tym w tematach, ale nie było zamieszczonych zdjęć, więc piszę.
Załączam zdjęcia (nie wygląda to tragicznie, ale troszkę mnie zmartwiło bo nigdy nie widziałam czegoś takiego u panienek):

http://imageshack.us/photo/my-images/208/dscf2126r.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/26/dscf2123h.jpg/
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Chore oczy

Post autor: Paul_Julian »

Zmyj wilgotnym wacikiem - jesli rudawobrązowe to porfiryna. Wygląda jak porfiryna, tu akurat zwykłe "spiochy" po spaniu. Nic złego.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”