Wybałuszone oczko

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wybałuszone oczko

Post autor: LaCoka »

Witam, jestem tu nowa i to mój pierwszy post na forum więc proszę nie zlinczujcie mnie ;) wiem, że już był podobny temat ale jak próbowałam w niego wejść pojawiał się napis, że temat nie istnieje. Wracając do problemu mojego ogonka, właśnie mu się przyglądałam i moją uwagę zwróciło jedno z jego oczek, mianowicie fakt, że jest ono jakby lekko wybałuszone (drugie jest całkowicie normalne), dodam, że szczurek zachowuje się jakby mu to nie przeszkadzało/bolało/etc. W jednym z wątków czytałam, że wybałuszone gałki 'mogą świadczyć od wirusie SDAV, guzach, bądź ropniu zagałkowym.", jestem tylko ciekawa czy JEDNA gałka w takim stanie również może to oznaczać? Proszę o pomoc bo bardzo się martwię ;( szczurek jest młodziutki (niestety nie znam dokładnego wieku) i troszkę kicha ale mam go od dwóch dni i czytałam, że może to być spowodowane natłokiem nowych zapachów. Poza tym już się bardzo zadomowił, reaguje na mnie, pozwala się głaskać po brzuszku, sam przychodzi na rękę, myje się u mnie na kolanach i śpi na mnie.
Pozdrawiam i proszę i rady
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Wybałuszone oczko

Post autor: Telimenka »

Musisz sie udac do weta:).
Moj szczurek mial wybauszone jedno oczko i mial wlasnie ropnia. Reszta to nie wiem nie mialam do czyenienia ale wet obowiazkowo.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybałuszone oczko

Post autor: LaCoka »

Telimenka pisze:Musisz sie udac do weta:).
Moj szczurek mial wybauszone jedno oczko i mial wlasnie ropnia. Reszta to nie wiem nie mialam do czyenienia ale wet obowiazkowo.
A jak takowego ropnia się leczy/usuwa? No właśnie mam taki zamiar, tak na wszelki wypadek, kontrolnie ale chciałam zapytać bo bardzo się zestresowałam :(
ps.dzięki za odpowiedź :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybałuszone oczko

Post autor: Piromanka »

Sytuacja, którą opisujesz jest mi znana, bowiem jeden z moich szczurów miał identyczne objawy. Okazało się, że jest to ropień na oczku. Wizyta u weta jest KONIECZNA! Są dwie opcje: albo jest to ropień powierzchowny, co da się wyleczyć za pomocą kropli. Druga opcja to ropień zagałkowy. Wtedy nie ma innego wyjścia, jak amputacja oczka i wyczyszczenie oczodołu. Nie daj się zmylić tym, że szczur zachowuje się normalnie. Wiem od weta z Oazy, że jest to niewyobrażalnie makabryczny ból. Wet powinien od razu podać zastrzyk przeciwbólowy.
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybałuszone oczko

Post autor: Piromanka »

Jeśli wet przepisze Ci Naclof i Tobrex, to nie musisz kupować - w aptece to koszt około 50 zł. Mogę oddać swoje, bo leczenie Tadzia już się zakończyło.
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybałuszone oczko

Post autor: LaCoka »

Piromanka pisze:Jeśli wet przepisze Ci Naclof i Tobrex, to nie musisz kupować - w aptece to koszt około 50 zł. Mogę oddać swoje, bo leczenie Tadzia już się zakończyło.
W takim razie jak najszybciej lecę z nią do weta ;/ biedactwo maleńkie :(
dziękuję bardzo, jeśli mi je przepisze to się do Ciebie zgłoszę :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybałuszone oczko

Post autor: LaCoka »

Właśnie wróciłam od weta, okazało się, że jeden z przodków mojej małej był albinosem i dlatego ma ona takie wyłupiaste oczka (jak się dokładniej przyjrzałam to okazało się, że nie tylko jedno oczko jest takie ;P) tak więc jestem już spokojna :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”