łysienie łepka

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Daria872
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 13, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk

łysienie łepka

Post autor: Daria872 »

Witam,
moja szczurcia (około 4 mce) została zakupiona w zoologu. zauważyłam że łysieje na łepku , a dokładnie tam gdzie sięga łapkami podczas mycia. Nie ma żadnych lokatorów na skórze , plam ani krostek. Wyeliminowałam trociny , ma koci żwirek.
oto zdjęcie :
http://img264.imageshack.us/img264/5375/img3489u.jpg

co to może być :(
:) :) Pixi i Dixi (vel Szera) :) :)
Daria872
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 13, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: łysienie łepka

Post autor: Daria872 »

Obrazek
:) :) Pixi i Dixi (vel Szera) :) :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: łysienie łepka

Post autor: Paul_Julian »

Na fotce nic nie widac :( Potrzebujemy fotki z przodu . a jak z jedzonkiem ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Daria872
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 13, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: łysienie łepka

Post autor: Daria872 »

http://img268.imageshack.us/img268/535/img3476c.jpg
Je normalnie kupiłam jej Xtravital i mieszam z vitapolem bo bym z torbami poszła :) przez 5 dni nie dawałam jej za wiele mokrego bo musiała pić dużo wody z antybiotykiem. Łysienie zauważyłam już na samym początku (13 list), wydawało mi się że sporo się czochra i często się myje. Przy antybiotyku dostała też wapno i wydaje mi się że to drapanko jest teraz rzadsze u niej .
:) :) Pixi i Dixi (vel Szera) :) :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: łysienie łepka

Post autor: Paul_Julian »

Faktycznie ma przerzedzone jak staruszka .
Na co był antybiotyk ? Moze to przez leki ? Jak dostaje antybiotyk , to powinnas jej też dawać 1/3 ampułki Lakcidu do pysia albo szczypte acidolac baby ( jest w tutkach) do poidełka . Oba ok. godziny po antybiotyku .
Mokre możesz jej dać zawsze , najwyzej nie będzie wcinać , albo dac jej mniej .

Mozesz zajrzec do weta w sprawie tego łysienia , bo troche to dziwne , zeby łysiała tylko na łebku . Może tam jest jakiś tyci niewidzialny lokator ? Chyba , że to ADHD i po prostu mocno sie czochra ( to takie ludzkie obgryzanie paznokci) . Moja Nicponia tak ma . Neurospasmina jej troszke pomaga
Tematy , który możesz przeczytać , może cos bedzie pomocne ? :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=22436
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=14927
Może to być też dieta , ale jedyne co to chyba za dużo białka .

Mały offtop :
Widzę , ze jesteś z Gdańska . Jest bardzo dobra klinika w Osowie , ale nie byłem tam :
http://www.lecznica.gdansk.pl/ (dr Ania Bielska jest od szczurów)
A takze w Gdyni , klinika na Stryjskiej :
http://www.lecznica.gdynia.pl/
dr Debis i dr Paulina Plewako . Dr Paulina jest młodą , zaszczurzoną panią doktor i bardzo ją polecam (robi dokąłdny przegląd szczura ) . Dr Debis jest świetnym fachowcem i chirurgiem , ale dr Plewako chyba bardziej zna sie na szczurach . Niestety , jest na urlopie do 30 listopada , najlepiej zadzwonić , bo czasem grafik z netu sie nie zgadza .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: łysienie łepka

Post autor: Paul_Julian »

Własnie patrzę na stronę i widze , ze dr Paulina dopiero będzie pod koniec grudnia , musiałem żle zrozumieć panią w recepcji >_<
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: łysienie łepka

Post autor: zalbi »

zrób porządne zdjęcie z bliska i wstaw w duzym rozmiarze na serwer, nie zmniejszaj bo na takich zdjęciach po otwarciu nic nie widac.

nie dawaj szczurce vitapolu - to jest świństwo. juz lepiej wymieszaj karmę np z płatkami owsianymi i dodaj inne rzeczy np pestki z dyni itd.
mały szczurek (mam nadzieję, że nie jest jedna?) nie je dużo więc przez to nie zbankrutujesz.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Daria872
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 13, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: łysienie łepka

Post autor: Daria872 »

antybiotyk miała na przeziębienie ,kichała, wszędzie było pełno czerwonych kropek po jej kichutkach, miałam wrażenie że ciężko oddycha... ale jest już oki szczurcia jest zdrowa. Wet też zwrócił na to uwagę (łysienie) i powiedział że jest nadpobudliwa. Może tez być że Pixi była mocno zestresowana. jeżeli stan się bedzie pogłębia łto odwiedzę jeszcze raz weterynarza wtedy pobierzemy próbkę skóry. Chodzę do dr Kalickiego na Orunii . W dzień weterynarz ma dyżur w zoo a popołudniami przyjmuje zwierzątka domowe. Wydaje mi się że na szczurkach się zna . Przed nami na wizytę czekała szczurcia a za nami dorosły Pan szczur :) Dr wśród znajomych ma bardzo dobrą opinię .

Dziękuję za podpowiedz . ;)
:) :) Pixi i Dixi (vel Szera) :) :)
Daria872
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 13, 2009 1:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: łysienie łepka

Post autor: Daria872 »

Co do Vitapolu to będę musiała się pobawić w wybieranie Xtravitalu z mieszanki . a Pixi ma koleżnakę Dixi. :)
:) :) Pixi i Dixi (vel Szera) :) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”