[ucho] zapalenie ucha

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
galareta.musztardowa
Posty: 30
Rejestracja: wt lis 10, 2009 1:23 pm
Lokalizacja: Warszawa / Katowice

[ucho] zapalenie ucha

Post autor: galareta.musztardowa »

Boguś jest u mnie miesiąc. od 3 dni drapie sobie ucho do krwi i zbiera się w nim wydzielina o nieprzyjemnym zapachu. godzinę temu w akcie desperacji zapakowałam go w pudełko po butach i pojechałam do lecznicy na racławicką w warszawie. szczurek popada w skrajności - jest ospały i niezbyt ruchliwy a za chwilę biega skacze i wzdryga się jakby się czegoś bał. uszko boli straszliwie, piszczał dziś pół dnia. Pani wet zaaplikowała mu maść do uszek oraz dwa zastrzyki. jest na razie zbyt mały i wystraszony żeby stwierdzić czy to nie jest czasem zapalenie ucha środkowego. i, jako zapalenie ucha podobno nie jest jakąś straszną chorobą, to nasuwa mi się pytanie: jak wygląda leczenie ucha środkowego, czy to jest bolesne, kosztowne, cokolwiek?
jestem w całkowitej rozsypce i strasznie się martwię o małego. proszę o rychłe odpowiedzi pełne cieplutkich słów :'(
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: Hanka&Medyk »

Zapalenie ucha, jeśli nie leczone, może przerodzić się w coś o wiele gorszego, w tym zapalenie opon mózgowych. Nie wolno tego lekceważyć! Koniecznie jedź do lekarza szczurowego (poszukaj tu: http://szczury.org/viewforum.php?f=13) i lecz.
U ludzi starczy podawać specjalne krople do ucha (nie pamiętam niestety jakie, ale na pewno na receptę) i ew. antybiotyk. Przypuszczam, że u szczura będzie podobnie.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
galareta.musztardowa
Posty: 30
Rejestracja: wt lis 10, 2009 1:23 pm
Lokalizacja: Warszawa / Katowice

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: galareta.musztardowa »

byliśmy wczoraj u paniuni w wet24, dostał zastrzyk brzeciwbólowy i przeciwobrzękowy oraz maść douszną.
następna wizyta w środę.
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: susurrement »

przeciwbólowy to raz.
ale jeszcze przeciwzapalny. i antybiotyk. wg mnie, ale mogę się mylić..
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: Hanka&Medyk »

Maść douszna może być z antybiotykiem. Ale trochę mnie dziwi, że nie w kroplach... były kiedyś takie fajne zawiesiste. Może lepiej zmienić weta? Spróbuj się przejechać do któregoś polecanego lekarza, bo ta babka wygląda mi na jakiegoś konowała od psów i kotów.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: *Delilah* »

Ja bym proponowała, zeby zrobić na początek wymaz z ucha, żeby wiedzieć jaka bakeria w nim siedzi. Bo można bez konca truć szczurasa roznymi kroplami i zastrzykami a okaże się, że bakteria nie jest podatna.
Jak leczylismy Runce ucho, to niestety z zapalenia ucha zew. szybko poszło do ucha środkowego, a od środkowego bardzo łatwo jest , żeby zainfekować opony mózgowe, a pożniej przeważnie to już jest "po zabawie".
Dlatego lepiej działać szybko. I niestety zapalenie ucha jest poważne, sporo szczurków z nim nie wygrało. Twój jest jeszcze malutki, wiec ma siły do walki . Powodzenia.
Poszukaj sprawdzonych wetow w Warszawie.
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: Nakasha »

Po wymyciu ucha z krwi widać, czy to zranienie, czy robale, czy raczej zapalenie. ;) Zapalenie ucha leczy się antybiotykami, mogą być w zastrzykach, maści lub kroplach. ;) Ale najlepiej jest pobrać wymaz, aby sprawdzić jakie to bakterie i jakim antybiotykiem można je zwalczać. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
galareta.musztardowa
Posty: 30
Rejestracja: wt lis 10, 2009 1:23 pm
Lokalizacja: Warszawa / Katowice

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: galareta.musztardowa »

byliśmy u weta - ze szczurkiem było już w miarę w porządku. powiedział, że to jakaś infekcja wyniesiona z zoologa - a teraz objawy się zaostrzyły. już jest zdrowy. powiedział, że gdyby coś się działo to mam walić drzwiami i oknami.
a z bogusia się zrobiła towarzyska bestia - je więcej, garnie się do ludzi, gryzie kable, pościel, wszystko, cieszy się i skacze. nigdy jeszcze tak nie było :o
pozdrawiamy ;)
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: *Delilah* »

Obserwuj, bo niedoleczone zapalenie ucha lubi nawracać .
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: pin3ska »

Albo przechodzic w coś gorszego :'(
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: sylwiaj »

juz 3 tygodnie meczymy sie z zapaleniem ucha na poczatku było to jedno ucho teraz dwa.
z poczatku dostawalismy Borgal pozniej dostałysmy cos mocniejszego - Synergal i krople do uszu Chibroxin ale niesttey nic nie daja a wizyta dopiero w czwartek. Nie ma dnia zebym z uszu Muchy nie wydłubała brudu. Nie jest na szczescie wilgotny tylko bryłki. Krople jak widac nie daja za wiele.
Jakie antybiotyki i krople dostawaliscie na zapalenie uszu?
Zasstanawiam sie naad zaaplikowanem Gentamycyny do uszka.
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: nausicaa »

sylwiaj, zróbcie wymaz z ucha, wtedy będzie pewne leczenie i po sprawie.
genta powinna zadziałać, ale jeśli jest stan zapalny bł. bębenkowej, to genta ją uszkodzi i szczur będzie głuchy na jedno ucho, także trzeba uważać
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: sylwiaj »

nnarusicaa a orientujesz sie ile to kosztuje i czy w medicavecie to robia?
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: nausicaa »

nie wiem, ile kosztuje. wiem, że wymaz z płuc kosztował zdaje się 80zł, ale taki może będzie tańszy? zalezy, czy weżmiesz na bakterie gram ujemne i dodatnie (lepiej na oba, bo jak Ci nie wyjdzie jedno, to będziesz musiała drugi raz robic). w medica na pewno robią. dziwne, że Ci nie zaproponowali sami, mnie nawet zwykły wet taki średnio szczurzy to proponował (i wtedy wyszła im pałeczka ropy błękitnej nie wiadomo skąd)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ucho] zapalenie ucha

Post autor: sylwiaj »

no własnie tez sie dziwie a juz 4 wizyty chodzimy z tym uchem;/ jutro znów idziemy i poprawy po 2-ch antybiotykach jak nie było tak nie ma;/
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”