błagam o pomoc! wielki strup

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
gwiazda179
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 09, 2009 10:44 pm

błagam o pomoc! wielki strup

Post autor: gwiazda179 »

niewiedziałam gdzie napisać więc pisze tutaj. mam nadzieje ze mi ktoś pomoze bo jestem bliska deprechy. a więc tak jakis czas temu zauważyłam u mojego szczurka wielkie strupopodobne coś za uchem, a wygląda to tak http://img339.imageshack.us/img339/9539 ... 270001.jpg . nie mam pojęcia co to moze być, boje sie isc z malutką to weta ponieważ jest taka, ze nie gryzie tylko mnie, wszyscy co koło niej latali zostali "pokąsani". co do wielku nie mam pojęcia ile może mieć bo wziełam ją z zoologicznego za darmo (nieco ponad pół roku temu), pani przekonywała ze chce sie jej jak najszybciej pozbyć bo jest strasznie agresywna wiec boi sie nawet cokolwiek koło niej robić. dodam ze malutka wtedy już była raczej dorosła. w klatce ma praktycznie zawsze czysto, na ogół je ser żółty, jabłka, suchy chleb, kolby serowe i gotową karme z zoologicznego (vitapol), sierść jak na moje oko ma zdrową i bez zadnych ubytków (wypadanie itp). nie zachowuje sie normalnie, raczej sie nie drapie, żadnego kataru czy wycieku z oczu. po prostu okaz zdrowia, gdyby nie to ochydztwo. nie spotkałam sie z takim czymś ale najlepiej nie wygląda, a boje sie o królika i kota bo Fifi lubiła z nimi przebywać (zostały odizolowane gdy dostrzegłam strupa) moze to grzyb? moze jakiś nowotwór? boje sie o małą nie wygląda zeby jakoś cierpiała, ale i tak sie o nią bardzo martwie. błagam o jak najszybsze odpowiedzi :-[ :-[ :-[
gwiazda179
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 09, 2009 10:44 pm

Re: błagam o pomoc! wielki strup

Post autor: gwiazda179 »

mała poprawka: ZACHOWUJE SIE NORMALNIE.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: błagam o pomoc! wielki strup

Post autor: Paul_Julian »

Po pierwsze , zmien karme , Vitapol to niemal najgorsza karma . Tu jest dział karmienia : http://szczury.org/viewforum.php?f=32
Po drugie - leć do weta . szczura mozna oduczyc gryzienia , ale to akurat temat nie na tę chwilę . Jak równiez pewnie potrzebuje kumpelki , ale to tez nie na teraz .
Jesli zobaczyłbym coś takiego u człowieka , mógłbym podejrzewać raka ze strupem na górze . Jesli oczywiscie nie było mowy o żadnym ugryzieniu ,z adrapaniu . Moze to też być zainfekowane zadrapanie . Albo np. ropień ze strupem .
Poszukaj szczurkowego weta w okolicy : http://szczury.org/viewforum.php?f=13
Zadzwon i powiedz , ze masz gryzącego szczurka . Z reguły weci świetnie sobie radzą z gryzącymi , porzadny sprawny chwyt wystarczy i zwierzaki miękną :)No i częśc szcurków ma jeszcze stracha i jest grzeczna . Ale warto wspomnieć o tym przed wizytą .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: błagam o pomoc! wielki strup

Post autor: Rhenata »

to może być ropień albo zadrapała się i zakazanie się wdało, cokolwiek jednak by nie było lepiej idz do weta żeby obejrzał i zalecil odpowiednie leczenie,
odradzam karmienie szczurka serem żółtym, jest tuczący i zawiera dużo białka którego im szczurek starszy tym mniej powinien zjadać.
ze zdjęcia trudno jest stwierdzić i pomoc a możliwości jest od groma wiec idź do weta jak tylko będziesz mogla.
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
gwiazda179
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 09, 2009 10:44 pm

Re: błagam o pomoc! wielki strup

Post autor: gwiazda179 »

no to chyba musze sie udac do weta. dzięki za odp
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: błagam o pomoc! wielki strup

Post autor: nausicaa »

weci są jednak przygotowani do leczenia od czasu do czasu agresywnych zwierzaków, a gryzonia łatwiej unieruchomić niż psa:P
poza tym będziesz jakoś musiała nauczyć się ją odpowiednio wyjmować, łapać i przytrzymywać żeby podać leki (chyba że z jedzonkiem),ale być może dostanie na to coś jakąś maść.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: błagam o pomoc! wielki strup

Post autor: Jessica »

i co ze szczurkiem?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
patikow13
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 31, 2009 3:01 pm

Re: błagam o pomoc! wielki strup

Post autor: patikow13 »

Mój Boguś miał podobnego strupa tylko mniejszego.Poszłam z nim do weterynarza i on powiedzał że za dużo białka.Miał diete przez 2tyg. jadł same owoce i warzywa a po 4 dniach był strajk głodowy ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”