[USZY] duża ilość woskowiny,łupież na głowie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

[USZY] duża ilość woskowiny,łupież na głowie

Post autor: xxx »

szczurek około 2 latek, uszy dumbo... odkąd go mam ( około rok) zawsze zbierało mu się troszkę tej woskowiny,ale ost. bardzo dużo :/ wet. wyjął mu ostrożnie to co było na zewnątrz i zalecił Oticlar bądz Otinum na rozpuszczenie woskowiny wewnątrz uszu... szukałam i szukałam ale nigdzie nie znalazłam czy ktoś kiedykolwiek stosował te medykamenty u szczura:/ no i mam trochę cykora:/ a może ktoś rozpuszczał woskowinę czymś innym?

nie wiem czy ma to związek z uszami ale Ashok bardzo często drapie sie w głowę, ale nie okolice uszu... lekko łuszczy mu się skóra na łepetynce:/ wet polecił mi na to omega 3 i 6... dostaje prawie tydzień, ale zero poprawy:/
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [USZY] duża ilość woskowiny,łupież na głowie

Post autor: zalbi »

oticlar to krople do uszu stosowane najczęściej u psów - są bardzo dobre, jednak nie wiem jak działają u szczurów. na pewno należy dac szczurowi mniejszą dawke niż psu.

nie mam pomysłu co to może byc. może po prostu ma takie objawy starości? bo hormony w tym wieku raczej odpadają..

może drapiąc się go głowie zahacza o uszy i cos sobie w ten sposób zrobil?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [USZY] duża ilość woskowiny,łupież na głowie

Post autor: xxx »

on oprócz drapania się w głowę i lekko łuszczącej się tam skóry ma spory pomarańczowy łupież ;) nasilił mu się jakieś 3-4 mies. temu... szukałam już czy to może gryzbica ten świąd głowy, bo u mnie w domu grzyb na ścianach i dobre ku temu środowisko :/ ale on się tylko drapie...nie ma ranek...wet to widział ( dość dobry wet., ale może troszkę za mało ma szczurzych pacjentów,na psach i kotach zna się super) będę go kąpać w nizoralu ale głowę i tak ominę:/ehhh totalnie brak mi pomysłu:/ jeszcze żeby on w tych uszach się drapał ale on drapie się obok:/
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [USZY] duża ilość woskowiny,łupież na głowie

Post autor: susurrement »

myślę, że należałoby obejrzeć tę wydzielinę z uszu pod mikroskopem pod kątem pasożytów.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”